نشانه هایی که نشان می دهد بدن شما به رژیم غذایی نیاز دارد

من می دانم که تعدادی از شما ممکن است در آینه به خود نگاه کنید و به خود بگویید: “من سالم به نظر می رسم اما فکر نمی کنم نیازی به برنامه غذایی داشته باشم”. حقیقت این است که اگرچه سلامتی معمولا از بیرون دیده می شود، اما بیشتر اتفاقات در داخل بدن ما رخ می دهد.

بسیاری از مردم در آمریکای شمالی مشکلات گوارشی را آزاردهنده می دانند. آیورودا این مسائل را به عنوان وجود همه شرایط سلامتی در زندگی شما می بیند. برای تسکین یبوست و اسهال به داروخانه می‌روید تا داروهای ضد اسید، قرص‌ها را برطرف کنید. تسکین درد به اندازه ادویل جدید نزدیک است! بدن داستان شما را به شما می گوید! یک چیزی اشتباه است و شما باید گوش کنید، اما ما تا زمانی که بیمار نباشیم گوش نمی دهیم.

در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد بدن شما به شما اطلاع می دهد که چیزی اشتباه است.

  1. شما شروع به اضافه وزن کرده اید. غذاهای مملو از طعم های شیرین و شور، مواد غذایی تقویت کننده زمین هستند و می توانند وزن بیشتری به بدن شما اضافه کنند. شیرینی نیز طعم رضایت است، در آیورودا می توان غذای شیرین را در رژیم غذایی گنجاند تا به رضایت خاطر کمک کند.

  2. شما یک پوشش روی زبان خود دارید. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، نگاهی به زبان خود بیندازید. اگر یک پوشش سفید، زرد یا قهوه ای روی زبان شما وجود داشته باشد، غذا به درستی هضم نمی شود و این اولین علامت بیماری است.

  3. یبوست، گاز و نفخ به عنوان یک اتفاق رایج در زندگی شما. این اغلب به عنوان عدم تعادل واتا با آگنی ماندا مشاهده می شود. بسیاری از مردم از ملین ها و قرص های کاهش دهنده گاز برای کمک به این مشکل استفاده می کنند. آیورودا می گوید هضم و واتا باید متعادل باشند. بسیاری از افراد نوع واتا عاشق اسموتی ها و سالادهای سبز زیادی هستند: دو مورد از بدترین کارهایی که یک فرد واتا می تواند برای هضم خود انجام دهد. آنها باید بیشتر غذای پخته و کمتر سالاد بخورند. سالاد سرد است و هوای زیادی برای تشکیل واتا دارد.

  4. اسهال مکرر. این می تواند شرایطی باشد که بسیاری از افراد با آن زندگی می کنند و نمی دانند که عنصر آتش از تعادل خارج شده است. اسهال می تواند راه بدن برای خلاص شدن از شر چیزی مضر باشد. ایده خوبی است که اجازه دهید اسهال برای چند روز ادامه پیدا کند و خودش را بهبود بخشد، اما اگر اسهال می تواند چیزی باشد که به طور منظم اتفاق می افتد، باید رژیم غذایی خود را برای غذاهایی که برای سیستم گوارشی تحریک می کنند یا تعادل ایجاد می کنند، بررسی کنید. عنصر آتش در بدن در بسیاری از مواقع اسهال می تواند عنصر آب را در بدن تهی کند و باعث کم آبی بدن شود و جذب موثر غذا انجام نشود و افراد دچار سوءتغذیه شوند. استرس یکی از قاتل های خاموش در جهان است. استرس باعث بسیاری از بیماری ها می شود که یکی از آنها بیماری قلبی است. این یک اختلال در رگ های خونی قلب است که می تواند منجر به حمله قلبی شود. سایر بیماری های قلبی عروقی عبارتند از سکته مغزی، فشار خون بالا، آنژین صدری (درد قفسه سینه) و بیماری روماتیسمی قلبی.

  5. شما اغلب احساس افسردگی یا اضطراب می کنید. آیورودا بیان می کند که غذا بر افکار، احساسات و آگاهی ما تأثیر می گذارد. اضطراب و افسردگی می تواند نتیجه آما (غذایی که به درستی هضم نشده است) باشد.

  6. درد مفاصل – علائم آما

  7. التهاب مزمن

  8. سنگینی و خستگی بعد از غذا خوردن

بنابراین برخی از کارهایی که می توانید انجام دهید چیست؟

1. دیگر از نوشیدن آب سرد خودداری کنید

2. فقط 1/2 فنجان آب گرم همراه غذا

3. دیگر از اسموتی در صبح استفاده نکنید- برای بسیاری از افراد این امر باعث افزایش وزن و افزایش وزن می شود

4. اول صبح با معده خالی قهوه نخورید

5. میوه را به تنهایی بخورید

6. بنشینید تا وعده های غذایی خود را بخورید

7. بزرگترین وعده غذایی خود را در ظهر بخورید