نحوه شناسایی بهترین مکمل گرده زنبور عسل در بازار

یکی از مفیدترین و طبیعی‌ترین مکمل‌های سلامت موجود در بازار، گرده گل است، اما درجات و کیفیت‌های مختلفی در دسترس است. بنابراین، شما باید بدانید که چگونه بهترین گرده زنبورهای موجود در بازار را شناسایی کنید.

گرده زنبور عسل گرده ای است که توسط زنبورهای کارگر برای تغذیه لارو جمع آوری می شود و نسبت به گرده معمولی سنگین تر و چسبنده تر است.

مکمل های گرده دارای چندین اثر مفید هستند. آنها از دیرباز در بسیاری از تمدن های باستانی به عنوان دارو جایگاه افتخاری داشته اند. آنها بسیاری از اسیدهای آمینه ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب را به بدن شما می رسانند. آنها به مبارزه با آلرژی کمک می کنند و به کاهش وزن کمک می کنند. با این حال، اگر می خواهید از مزایای سلامتی متعدد آن بهره مند شوید، خرید بهترین گرده زنبور عسل ضروری است. در غیر این صورت آنها بیشتر از اینکه به شما کمک کنند به شما آسیب می رسانند.

ویژگی های بهترین گرده زنبور عسل

در اینجا ویژگی های بهترین گرده زنبور عسل آورده شده است:

بهتر است گرده ها را از مناطقی تهیه کنید که آلودگی در آن حداقل است. در غیر این صورت، گرده ممکن است آلوده و حاوی گرد و غبار، مواد حساسیت زا و حتی فلزات سنگین باشد.

انواع زیادی از گرده در بازار موجود است. برای انتخاب بهترین گرده باید به لیست مواد تشکیل دهنده توجه ویژه ای داشته باشید. باید ببینید آیا ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و غیره کافی دارد یا خیر.

گرده های منجمد خشک شده را به جای گرده هایی که در معرض گرما و نور زیاد هستند، انتخاب کنید. خشک کردن انجمادی به حفظ مواد مغذی مفید کمک می کند در حالی که قرار گرفتن در معرض گرما باعث اکسیداسیون می شود و بسیاری از مواد مغذی با ارزش از بین می روند.

بهترین گرده ها آنهایی هستند که طبق استانداردهای دارویی ساخته شده اند زیرا دارای بالاترین نسبت مواد مغذی هستند. چنین محصولاتی مطابق با GMP یا شیوه های تولید خوب برای حفظ کیفیت تهیه می شوند. آنها همچنین گواهی تجزیه و تحلیل را برای تأیید استاندارد بالای کیفیت با خود می آورند.

در نهایت، در حالی که گرده به اشکال مختلف موجود است، بهترین گرده به شکل کپسول است. اینها به گونه ای درمان می شوند که خوردن آن آسان باشد و مشکل هضم پیش نیاید. آنها همچنین حاوی آنزیم هایی هستند که فواید بیشتری دارند.

بنابراین، چگونه انتخاب خود را انجام دهید؟

هنگامی که به دنبال بهترین گرده در بازار هستید، به دنبال موارد زیر باشید:

از دریافت گرده از کشورهای بسیار صنعتی خودداری کنید زیرا احتمالاً دارای نسبت بالایی از آلاینده ها هستند. از این نظر، گرده های نیوزلند بهترین هستند. این کشور تقریباً عاری از آلودگی است و توسط اقیانوس جنوبی احاطه شده است. در سراسر آن قطب جنوب قرار دارد که هیچ فعالیت صنعتی ندارد. بنابراین شما خالص ترین شکل گرده را از این کشور دریافت می کنید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که در جمع آوری گرده از هیچ آفت کش یا مواد شیمیایی استفاده نشده است زیرا ممکن است منجر به آلودگی شود.

باید حاوی تمام ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه لازم باشد.

گرده ها باید در فریزر خشک شوند.

باید با آنزیم ها درمان شود و به شکل کپسول باشد.

مکمل باید مطابق با GMP پردازش شده و دارای گواهی تجزیه و تحلیل باشد.

بهترین گرده زنبور عسل گرده ای است که تمام این الزامات را تایید کند. قبل از خرید گرده گل، حتما این معیارها را بررسی کنید.