نحوه درمان کم کاری تیروئید با روغن نارگیل

کم کاری تیروئید یک بیماری در بدن است که به دلیل کاهش سطح هورمون تیروئید ایجاد می شود. غده تیروئید در گردن درست زیر سیب آدم قرار دارد و این غده است که هورمون تیروئید را تولید می کند که متابولیسم بدن یا سرعت سوزاندن کالری را تعیین می کند.

گاهی اوقات غده تیروئید ممکن است مقداری از هورمون تیروئید را بسیار کمتر از مقدار مورد نیاز بدن برای عملکرد طبیعی تولید کند و این منجر به متابولیسم کندتر می شود که علائم فیزیکی را نشان می دهد که اغلب افراد آن را علائم کم کاری تیروئید می نامند.

این علائم می تواند از گرفتگی عضلات، سردرد، لرز و درد بدن تا ریزش مو، افزایش وزن بیش از حد، افزایش حساسیت به سرما، یبوست و حتی کسلی ذهنی متغیر باشد. برخی افراد نیز سرگیجه، افت فشار و از دست دادن کلی میل جنسی را تجربه کرده اند. در جوامع دارای اضافه وزن مانند ایالات متحده و سایر کشورهای اروپایی، حتی چین که جامعه آن در حال حاضر در مقیاس چاقی به میانگین می رسد، تحقیقات نشان می دهد که تیروئید کم کار ممکن است علت اصلی چنین روندی باشد.

با توجه به ماهیت ژنتیکی شرایط تیروئید، این بیماری ممکن است از نسلی به نسل بعدی منتقل شود. روش‌های پزشکی و درمان تحت نظارت برای بیماری‌های تیروئیدی وجود دارد که می‌تواند به راحتی مشکل را برطرف کند. با این حال، بسیاری از مردم مایلند از داروهای طبیعی استفاده کنند و علت اصلی را به جای علائم بیماری درمان کنند.

روغن نارگیل به عنوان یک کاتالیزور برای فعالیت های متابولیک بدن عمل می کند. این نه تنها تنظیم می کند، بلکه دوز مناسب تمام عملکردهای لازم برای سوزاندن انرژی و مصرف کالری را به اعتدال می رساند. مصرف روغن نارگیل تعادل هورمونی ایجاد می کند و استقامت و انرژی را بالا می برد و همچنین باعث ثبات خلق و خو می شود.

بیشتر بدانید در: سرطان تیروئید

اگر همراه با یک رژیم غذایی سالم و کاهش دریافت سموم (مانند آرد گندم، سیب زمینی، شکر تصفیه شده و سایر غذاهایی که دارای شاخص گلیسمی بالایی هستند) باشد، نتایج فوری و از نظر فیزیکی قابل توجه خواهد بود. نه تنها علائم کم کاری تیروئید ناپدید می شوند، بلکه بدن در مقایسه با حالت بی حالی که عموماً به دلیل سطح هورمونی پایین ایجاد می شود، احساس تناسب اندام و شادابی می کند.

با این حال، روغن نارگیل باید در مقادیری مصرف شود که مناسب سن و ساختار بدن شما باشد. اکثر شرکت‌ها روی بسته‌ها یا کارتن‌های روغن نارگیل، یک تقریبی یا پیشنهادی برای دوز قرار می‌دهند و این با استفاده از نمودار نشان داده می‌شود.

همچنین ممکن است بخواهید بیشتر بخوانید: حیوانات خانگی و تیروئید

رژیم لاغری سریع