نحوه استفاده از ریشه یوکا برای سلامتی

نام این ریشه “yoo-ka” تلفظ می شود، نه “yucca” و تقریباً نیمی از مردم جهان از آن استقبال می کنند. قطعا ارزش امتحان کردن را دارد. اگر تاپیوکا مورد علاقه باشد، ریشه یوکا نیز مورد علاقه خواهد بود. از گوشت این ریشه که به مانیوک یا کاساوا معروف است به عنوان پایه این پودینگ استفاده می شود. یوکا یوکا نیست، سرده ای از گیاهان خودنمایی با برگ های سرنیزه ای از خانواده آگاو.

منبع عالی آهن، ریشه یوکا مقداری نیاسین و کلسیم را تامین می کند. نصف فنجان یوکای پخته شده حاوی حدود 40 کالری است. خوردن روزانه پنج وعده میوه و سبزیجات احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. یک مطالعه اخیر نشان داد که خوردن 9 یا 10 وعده روزانه میوه و سبزیجات همراه با سه وعده لبنیات کم چرب در کاهش فشار خون موثر است.

شما می توانید یوکا را به روش های مختلفی استفاده کنید از جمله:

1. ریشه یوکا (کاساوا) را بخورید، انگار که سیب زمینی است. ریشه را در فر بپزید و سیب زمینی ها را در دستور غذاها قرار دهید تا مصرف ویتامین C، B و A و همچنین کلسیم، فسفر، پتاسیم و آهن را افزایش دهید.

2. از پودر آن استفاده کنید، ریشه خشک خالص یوکا، با مخلوط کردن با آب، ماست، اسموتی یا آب میوه به عنوان پودر پروتئین. پودر ریشه حاوی ساپونین است که به عنوان عوامل ضد التهابی، اسپاسم عضلانی، کاهش درد، تسکین آرتریت موثر است.

3. عصاره ریشه آن به صورت قرص، درد مفاصل، آرتریت، بورسیت، کولیت و درمان پوکی استخوان. این مکمل همچنین شناخته شده است که شما انرژی اضافی، بیش از حد.

4. چای کاساوا، خون را پاک می کند و روده ها را تصفیه می کند.

5. ریشه را بمالید: موهایتان را با شامپو نرم بشویید. شامپوی ریشه یوکا را می‌توانید از بسیاری از مواد غذایی طبیعی و سالم یا فروشگاه‌ها تهیه کنید. خرید اینترنتی یا تهیه شامپو. قبایل هندی سال ها از ریشه آن برای رفع ریزش مو و شوره سر استفاده می کردند و در عین حال از براق و زیبا شدن موها جلوگیری می کردند.

6. مانند یک پاک کننده و غذا برای مفاصل شما عمل می کند. برای کسانی که به دلیل سن محدودیت حرکتی داشته اند بسیار عالی است. حاوی ساپونین های استروئیدی است که به عنوان یک پاک کننده و تغذیه کننده برای مفاصل کمک می کند، به طوری که خطر آسیب کمتری در آینده وجود دارد. رژیم غذایی خود را با یوکا پر کنید تا سالم تر و انعطاف پذیرتر شوید!

نام علمی: Yucca spp. خانواده: Agavaceae

نام‌های رایج: یوکا، مانیوک، کاساوا، موهاوه (موهاوه) یوکا، سرنیزه اسپانیایی، شمع پروردگار ما، درخت جاشوا، داتیل، سوزن آدم، مول، صابون وید، گیاه ویپل، یا گیاه خنجر