نامه محرمانه فیفا به فدراسیون فوتبال؛ سیاستمداران به انتخابات دسترسی ندارند!ساعت: 17:54
تاریخ انتشار: 1301/05/27
کد خبر: 1890888

فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران درباره دخالت شخص ثالث در انتخابات فدراسیون فوتبال هشدار داده و خواستار توضیح این موضوع شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال اتفاقات جدیدی در حال رخ دادن است. درگیری برخی سیاسیون درباره انتخابات پیش رو از دید سازمان های بین المللی دور نیست و آن را به ورود سیاسی به فوتبال تعبیر کرده و به دنبال شفاف سازی از سوی فدراسیون فوتبال در این زمینه هستند.

فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران درباره دخالت شخص ثالث (برخی از سیاستمداران) در انتخابات فدراسیون فوتبال هشدار دادند و از فدراسیون فوتبال خواستند تا طبق این ماده اصول و الزامات فیفا و AFC را رعایت کند. . در مواد 10-1، 15-1 و 15-2 اتحادیه (14-1، 19-1 و 19-2 فیفا و AFC) مقرر شده است که فدراسیون فوتبال باید مستقل و جدا از هر گونه موضع سیاسی نادرست یا هر ثالث باشد. – نفوذ احزاب به ویژه اعضای هیئت مدیره فدراسیون. آنها باید بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال و بدون نفوذ سازمان های سیاسی و خارجی و طی یک روند تضمین شده، دموکراتیک و عادلانه انتخاب شوند.

در نامه فیفا به فدراسیون فوتبال آمده است: از فدراسیون فوتبال ایران تقاضا داریم با در نظر گرفتن جدی بودن تخلف ذکر شده در برخی از اظهارات اشخاص ثالث که در اختیار ماست، گزارش کتبی درباره جزئیات ارائه کند. موضوع فوق حداکثر تا 20 آگوست 2022 به فیفا و AFC ارسال کنید.

در نامه ارسالی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، مصاحبه برخی از نمایندگان سیاسی برای راستی آزمایی به فدراسیون فوتبال ارسال شده است.