میلک شیک، فراپس و اسموتی، چه تفاوتی با هم دارند؟

من واقعاً از نوشیدنی‌های ترکیبی لذت می‌برم و خیلی‌های دیگر هم همینطور. آنها می توانند بسیار خوشمزه، گاهی کاملا سالم باشند، و هم در سفر و هم زمانی که وقت دارید بنشینید و از نوشیدنی لذت ببرید عالی هستند. اغلب این اصطلاحات به صورت قابل تعویض استفاده می شوند، اما تا حدودی تفاوت وجود دارد که می تواند بسیار مهم باشد. در اینجا برخی از تفاوت های اصلی آورده شده است.

میلک شیک یک نوشیدنی شیرین و سرد است و همانطور که از نامش پیداست حاوی شیر است. همچنین حاوی بستنی است و ممکن است حاوی طعم دهنده هایی مانند کنسانتره میوه یا شکلات باشد که می تواند برای شیرین کردن نوشیدنی نیز مفید باشد. هیچ کس ادعا نمی کند که میلک شیک برای سلامتی فوایدی دارد، فقط طعم عالی دارد!

به طور معمول در اکثر رستوران های خوب آنها را با دست تهیه می کنند. مواد با دست مخلوط شده و تکان داده می شود. رستوران های فست فود ممکن است از دستگاه همزن برای مخلوط کردن مخلوط از پیش ساخته شده با طعم دهنده ها استفاده کنند. در واقع انواع زیادی وجود دارد، به عنوان مثال، “ملت” که از شیر مالت استفاده می کند. در برخی از کشورها مانند انگلستان و استرالیا اغلب آنها را بدون بستنی درست می کنند.

فراپه به سادگی یک میلک شیک غلیظ است و به نظر می رسد این اصطلاح در نیوانگلند رایج ترین باشد. اغلب آنها طعم قهوه دارند و قهوه فراپه نامیده می شوند.

در اصل، در دهه 1880 تا اوایل 1900، میلک شیک ها حاوی الکل بودند. امروزه به ندرت یکی از آن ها را خواهید دید و اگر دیدید، اصطلاح میلک شیک استفاده نمی شود.

اسموتی شبیه به یک میلک شیک است، در واقع لزوماً مشخص نیست که مشخص شود، اما برخی نوشیدنی ها به وضوح در یک یا آن کمپ قرار می گیرند. در اینجا تفاوت های مهم وجود دارد.

اسموتی ها به احتمال زیاد حاوی میوه، پودر پروتئین، مکمل های گیاهی، سبزیجات و چای سبز هستند. آنها اغلب به عنوان سالم معرفی می شوند، و در واقع ممکن است بسیاری از آنها باشند، در حالی که یک میلک شیک همه چیز لذت بخش است. اغلب آنها به جای شیر حاوی ماست هستند. گاهی اوقات آنها به عنوان جایگزین وعده غذایی برای کاهش وزن یا به عنوان مکمل های غذایی برای افزایش وزن در بین بدنسازان استفاده می شود. این اصطلاح در دهه 1960 برای توصیف نوشیدنی های میوه و سبزیجات به وجود آمد.

برخی از نوشیدنی ها به وضوح می توانند در هر دو اردوگاه بیفتند. به عنوان مثال، بعد از تمرین وزنه‌برداری امروز، یک نوشیدنی مخلوط و خنک از پودر پروتئین سویا، یک موز، شیر، مقداری توت فرنگی، یخ خرد شده و کمی بستنی نیز خوردم. شما ممکن است این را هر چه دوست دارید صدا کنید، اما خوشمزه و مقوی بود.

این روزها معمولاً مردم این سبک از نوشیدنی ها را در خانه با مخلوط کن درست می کنند. مخلوط کن برای مخلوط کردن نوشیدنی و گاهی خرد کردن یا پودر کردن برخی از مواد مانند یخ، میوه یا آجیل استفاده می شود.