مکمل های غذایی طبیعی را به جای مواد شیمیایی و عوارض جانبی انتخاب کنید

مکمل های غذایی طبیعی روز به روز محبوب تر می شوند. در دنیایی که هر بار که تلویزیون را روشن می‌کنید و داروی پزشکی جدیدی را می‌بینید که معجزه می‌کند، اما تنها در صورتی که بخواهید از حدود ده‌ها عارضه جانبی رنج ببرید، باعث شده است که بسیاری از مردم در مورد ایده مکمل‌های رژیمی تجدید نظر کنند. به فکر سلامتی خود هستند جالب توجه است که مکمل‌های رژیمی در ابتدا توسط پزشکان یونان باستان، چین، ژاپن، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر استفاده می‌شد و برخی از داروهای امروزی مانند آسپرین وجود خود را مدیون داروهای طبیعی است که در گذشته استفاده می‌شد.

امروزه اغلب از مکمل های رژیمی به عنوان جایگزینی برای درمان های پزشکی استفاده می شود، زیرا مردم می خواهند از عوارض جانبی بسیاری که برخی از داروهای تجویزی ارائه می دهند اجتناب کنند. بسیاری از مردم همچنین در صورت وجود جایگزین های طبیعی، اهمیتی به قرار دادن مواد شیمیایی در بدن خود نمی دهند. به عنوان مثال، ده ها محصول سرد در بازار وجود دارد، اما مکمل های طبیعی بدن نتایج یکسانی را با مواد طبیعی ارائه می دهند. ویتامین C، روی، اکیناسه و پروبیوتیک ها همه مواد طبیعی هستند که نه تنها با سرماخوردگی مبارزه می کنند، بلکه به پیشگیری از آن نیز کمک می کنند. این مواد همچنین برای کوتاه کردن زمان بهبودی نیز شناخته شده اند. برخی از داروهای بدون نسخه (OTC) شامل این مواد طبیعی در محصولات خود می‌شوند، پس چرا وقتی می‌توانید بدون آنها مواد شیمیایی را در بدن خود اضافه کنید.

مکمل های کاهش وزن شاید یکی از پرفروش ترین محصولات در صنعت مکمل های غذایی باشد. این زمانی است که مردان و زنان در همه جا از بدن خود بسیار ناراضی هستند. برنامه های کاهش وزن معمولا برای مردان و زنان بالای 25 سال کافی نیست و مکمل های رژیمی می توانند تفاوت زیادی در اهداف کاهش وزن آنها ایجاد کنند.

شما می توانید با استفاده از یک (یا همه) از سه نوع مختلف مکمل کاهش وزن، به اهداف کاهش وزن خود برسید. اولین مکمل غذایی متابولیسم شما را افزایش می دهد. افزایش متابولیسم به این معنی است که شما انرژی بیشتری خواهید داشت و همچنین بدن شما چربی بیشتری می سوزاند. این ترکیب یک کمک واقعی در کاهش وزن است. اگر به دنبال افزایش متابولیسم خود هستید، می‌خواهید محصولاتی را استفاده کنید که دارای آنزیم‌های متابولیک هستند، عدم تعادل هورمونی را ترمیم می‌کنند و از تیروئید سالم حمایت می‌کنند. همه این موارد تأثیر مستقیمی بر تیروئید شما دارند.

روش دوم با مسدود کننده های چربی است. بسیاری از مردم با کاهش وزن دست و پنجه نرم می کنند زیرا نمی توانند برخی از غذاهای وسوسه انگیز مانند دونات یا شکلات را کنار بگذارند. مسدود کننده های چربی مانع از باقی ماندن برخی از کالری ها در بدن شما می شوند، به این معنی که گاهی اوقات می توانید وسوسه شوید. توجه به این نکته ضروری است که بدون خوردن و ورزش مناسب نمی توانید وزن خود را کاهش دهید. مسدود کننده‌های چربی به شما اجازه نمی‌دهند هر چه می‌خواهید بخورید، اما فقط به شما اجازه می‌دهد که گاهی اوقات بدون اینکه برنامه کامل خود را به هم بریزند، یک خوراکی بخورید.

در نهایت مکمل های کاهش وزن هستند که به کاهش اشتهای شما کمک می کنند. محصولاتی مانند این اغلب حاوی فیبر هستند که شما را سیر می کند و برای مدت طولانی سیر نگه می دارد. اما مکمل های رژیمی طبیعی دیگری نیز وجود دارند که گفته می شود به سرکوب اشتها نیز کمک می کنند مانند پرتقال تلخ، خطمی روستایی، عصاره چای سبز، هودیا، ویتامین B5 و قاصدک.

برخی از مکمل های غذایی طبیعی که برای کاهش وزن طراحی شده اند، ادعا می کنند که هر سه مورد مورد نیاز برای کاهش وزن را انجام می دهند. برخی از چیزهایی که ممکن است در محصولی که هر سه مزیت را ارائه می دهد بیابید، فوکوس وزیکولوزیس، گالیون آپارنه و ترمر هندی مالابار هستند. مطمئناً مارک های مختلف مواد مختلفی را ارائه می دهند یا حتی مواد یکسانی دارند، اما نام را متناسب با نام تجاری آنها تغییر دهید، بنابراین مطمئن شوید که معنی هر ماده را بررسی کنید.

هنگام در نظر گرفتن مکمل‌های رژیمی، بسیار مهم است که اگر در دوران شیردهی یا باردار هستید یا به بیماری‌هایی مبتلا هستید که داروهای تجویزی مصرف می‌کنید، با پزشک خود صحبت کنید. در حالی که داروهای طبیعی عالی هستند، برخی از آنها اثربخشی یک داروی تجویزی را کاهش داده یا حتی متوقف می کنند. در صورت بارداری یا شیردهی ممکن است برخی از ترکیبات گیاهی برای کودک شما مفید نباشند، بنابراین باید با پزشک خود درباره مواردی که می خواهید برای جلوگیری از تداخل مصرف کنید صحبت کنید. شما نمی خواهید کاری را انجام دهید که فکر می کنید برای بدن شما مفید است، فقط برای اینکه متوجه شوید که ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد.