مهندسی مجدد بدن توسط هوگو ریورا چیست؟

Body Reengineering سیستمی است که به شما کمک می کند تا چربی خود را کاهش دهید و عضله به دست آورید که توسط مربی معتبر و متخصص تغذیه ورزشی Hugo Rivera ایجاد شده است. روش‌هایی که ریورا در این برنامه آموزش می‌دهد، در اصل برای بدنسازی طراحی شده‌اند و در اینجا اصلاح و اقتباس شده‌اند تا برای افراد عادی که به دنبال کاهش وزن هستند، مؤثر باشد.

انطباق موضوع این برنامه است زیرا مهندسی مجدد بدن بر این اصل طراحی شده است که هیچ راه حلی برای کاهش وزن وجود ندارد و اینکه همه افراد متفاوت هستند، اهداف و نیازهای متفاوتی دارند. هم جنبه آموزشی و هم جنبه تغذیه را می توان برای مردان و زنان و برای اهداف مختلف فردی و خاص تنظیم کرد.

مهندسی مجدد بدن برای کاهش چربی و به دست آوردن عضلات یک برنامه تمرینی 21 هفته ای را ارائه می دهد که بر اساس “اصل دوچرخه سواری” است. این به این معنی است که هر هفته روال ها کمی تغییر می کند و بدن را به حداکثر می رساند – تقریباً تا حد “تمرینگ بیش از حد”. علم پشت این موضوع این است که یک بار در این مرحله در طول دوره ریکاوری، بدن در پاسخ به استرس در واقع رشد می کند و توده عضلانی به دست می آورد. بدن در اینجا به نیاز به انرژی، قدرت و استقامت بیشتر که برای تکمیل تمرین نیاز دارد پاسخ می دهد.

مهندسی مجدد بدن برای کاهش چربی و به دست آوردن عضله، رویکردی به رژیم غذایی را آموزش می دهد که در عین از دست دادن چربی، عضله سازی را افزایش می دهد. این بدان معنی است که هیچ رژیم غذایی گرسنگی در کار نیست – همه چیز در مورد خوردن غذای مناسب در زمان مناسب است. خوردن غذای کمتر فقط به این معنی است که بدن کالری بیشتری نسبت به حالت عادی ذخیره می کند. این یک پاسخ طبیعی برای بقای بیولوژیکی به کمبود است و یکی از بزرگترین اشتباهاتی که رژیم گیرندگان مرتکب می شوند این است که با تصور اینکه در مسیر کاهش وزن هستند، کالری دریافتی خود را کاهش می دهند. اشتباه!

مهندسی مجدد بدن بر اساس اصل چیزی که من آن را “رژیم غذایی پلکانی” می نامم کار می کند – کاهش کالری دو روز در هفته، اما غذا خوردن به طور معمول برای پنج روز دیگر – و به طور معمول منظورم “سالم” است. نتیجه این است که بدن نمی تواند تشخیص دهد که کالری در حال کاهش است و بنابراین به سوزاندن آنها با سرعت منظم ادامه می دهد. این همراه با برنامه تمرینی اثر دوگانه کاهش وزن و افزایش عضله دارد.

طرح مهندسی مجدد بدن برای از دست دادن چربی و به دست آوردن عضلات موثر است و کاملاً مبتنی بر علم تغذیه و ورزش است. با این حال سخت است و نیاز به عزم و اراده واقعی دارد. مطمئناً این برنامه ای برای کسانی نیست که برای اولین بار استفاده می کنند، اما برای کسانی که می خواهند تلاش های خود را برای کاهش چربی به سطح بعدی برسانند، سود زیادی خواهد داشت.