مهدکودک ها/آموزش جنایی زیر ذره بین چه می کند؟ساعت: 08:06
تاریخ انتشار: 1301/06/11
کد خبر: 1894464

تأثیر رفتار مربیان مهدکودک در تربیت کودکان پیش دبستانی به شدت بر رفتار کودک و حضور او در جامعه تأثیر می گذارد و اگر مربی در برخورد با کودکان حوصله نداشته باشد نمی تواند به کودکان آموزش دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش عصرهامون، مهدکودک معمولا بیشتر از خانه و خانواده کودکان را جذب می کند و نقش مهمی در تربیت کودکان دارد. بنابراین اگر معلمان در زمینه تربیت کودک آموزش دیده و ماهر باشند، می توانند کودکان را بهتر تربیت کنند. راه ممکن

صرف نظر از شکل و شکل مهدکودک ها، مهم ترین دغدغه والدین نحوه رفتار مربیان با کودکان، تربیت صحیح، نحوه برخورد با کودکان، رویکرد تربیتی و روش تربیتی آنها باید مطابق با فطرت باشد. و ویژگی های کودکان که با توجه به اظهارات مادران کودکان در مهدکودک ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد.


مادری با یک دختر 4.5 ساله می گوید چند روز پیش که دخترم را از مهدکودک آوردم خیلی گریه می کرد و وقتی علت را جویا شدم گفت: معلمم مرا زد و لباسش را کشید. . متأسفانه روی بدنش خراش هایی بود، فرزندم دید که من خیلی ناراحت شدم.هزینه تحصیل بالا؛ تحصیلات پایین

این مادر اضافه کرد: چرا مهدکودک ها از معلمانی استفاده می کنند که نمی دانند چگونه با کودکان ارتباط برقرار کنند و رفتار کنند مهدکودک ها باید مکانی امن و آرام برای کودکان باشد تا خانواده ها بتوانند با خیال راحت فرزندان خود را به مهد کودک بفرستند.


وی ادامه داد: با این رفتار فرزندم دیگر نمی خواست به مهدکودک برود و وقتی رفت گریه می کرد و می گفت من نمی خواهم به مهدکودک بروم.


مادر دیگری که دختری سه ساله دارد از عدم نظارت متولی بر امور تربیتی در مهدکودک ها گلایه کرد و گفت: متاسفانه در مهدکودک ها کودکان برنامه های خلاف شئونات اسلامی، تربیت و سرگرمی های غلط دارند. اقدامات ناسالم مانند رقصیدن با آهنگ های توهین آمیز برای کودکان، متأسفانه باعث ایجاد اختلالات شدید در آموزش کودکان می شود و توسط مقامات مسئول نظارت نمی شود.

این مادر ادامه داد: فرهنگ اسلامی جای خود را به فرهنگ غربی داده است، با این عمل نباید انتظار نسل خوب و رشد آینده ملت را داشت، باید فرهنگ اسلامی و سیره اهل بیت را از کودکی به کودکان معرفی کنیم.

مادر دیگری نیز بابیان اینکه تحصیل در سنین زیر 7 سال بهترین دوره است. متاسفانه تحصیل کودکان در مهدکودک ها برنامه ریزی نشده و عملا شهریه ای که دریافت می کنند صرف نگهداری از کودک می شود.والدین شکایات خود از مهدکودک ها را به آموزش و پرورش گزارش دهند


خبرنگار ما برای پیگیری و نظارت بر مدیریت مهدکودک ها با معاونت آموزش ابتدایی سیستان و بلوچستان تماس گرفت که پاسخ داد: مهدکودک ها و مربیان حق ندارند با کودکان رفتار نامناسب و تند داشته باشند و اگر مربی مرتکب چنین اقداماتی شود مربی اشتباه کرده است. طبق روال قانونی غلط برخورد خواهد شد.


رسول صفرزی از والدین خواست تا هرگونه شکایت و تخلف در مورد مهدکودک ها را به ریاست پیش دبستانی آموزش و پرورش و پرورش اول ولایت گزارش کنند.


وی ادامه داد: خانواده ها از مسائل مربوط به تحصیلات و شهریه مدارس و رفتارهای نامناسب با فرزندان مطلع شده و در برخورد با واحد متخلف همکاری لازم را داشته باشند.


صفرزی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان درباره محتوای آموزشی در مهدهای کودک گفت: محتوای آموزشی مناسب در حال تدوین و تصمیم گیری است که از ابتدای ماه جاری به مهدکودک ها ابلاغ می شود.


انتهای پیام/