من استعفا نمی دهم، اما شاید در انتخابات بعدی نباشم/ نه می خواهم قهرمان جهان شوم، نه وزیرم مجیزگو!ساعت: 16:46
تاریخ انتشار: 1301/06/30
کد خبر: 1898905

لیگ کشتی را متوقف نکردند، قراردادها به 5 میلیارد رسید.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: نیامده ام قهرمان جهان شوم. من نمی خواهم رئیس مرجع بگوید من مرجع وزیر نیستم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در مراسم قرعه کشی لیگ برتر کشتی گفت: اکثر مربیان با ما کاری ندارند اما کار خودشان را می کنند و از تک تک آنها ممنونم. عده ای مغرض هستند و چون با علیرضا منشی هستند به کشتی حمله می کنند. از سال 2014 تا 2018 کشتی آزاد و فرنگی دو مدال طلا در جهان کسب کردند اما در این دو سال 11 مدال طلا گرفتیم. هر که دهانش را باز کند، تبلیغ نکنی که راست می گوید یا نه، تبلیغ باطل گناه است. من به هر کسی که از کشتی حمایت می کند وفادار هستم، اما به هر کسی که علیه کشتی کار می کند وفادار هستم.

همچنین گفت: من بد می گویم، اما دروغ نمی گویم و به دنیا نیامده ام که جنگجو شوم. من نمی خواهم رئیس مرجع بگوید من مرجع وزیر نیستم. من همیشه به لیگ اعتقاد داشتم و هشت سال لیگ را تعطیل کردند، ببینید از نظر مالی چه اتفاقی برای کشتی گیران افتاد. اگر لیگ را متوقف نمی کردند الان قراردادهای لیگ کشتی بالای پنج میلیارد می شد.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: در لیگ می توان قهر نکرد و برای کشتی ایستاد. یک جایی تحریف شده است، اما نه عمدا. من با افرادی که دنبال پست می آیند کاری ندارم، چاق ها را رد می کنم، باید خودم را پیدا کنم. ما کشتی هستیم و محکوم به کار خوب و سالم هستیم. هر جا مربی از کشتی گیر درصدی می خواهد، نگویید مدیون هستید، اما بدون سند آبروی یک نفر را نبرید. فردین معصومی را داریم که قهرمان جهان است و کشتی گیر لیگ است اما علیرضا حدری قهرمان جهان است و کشتی گیر لیگ نیست. اگر حقوق کسی ضایع شد این ما هستیم.. زیاد شلوغ نکنید.

وی همچنین گفت: به بچه ها گفتم حق ندارید هر چه سرمربی بگوید اعتراض کنید. حقوق یونس امامی علیه آمریکا سلب شد، من پیگیری کردم. طلای یونس بر گردن کشتی گیر آمریکایی افتاد. تا روز قیامت هر طلبه ای عاقبتی دارد، برای شما من ادعایی ندارم، اما بگویید کشتی در این دو سه سال خوب است یا نه؟ من یک باربر کشتی هستم، بدم نمی‌آید که به من می‌گویند باربر کشتی، دوست دارم، دوست دارم به من بگویند کربلایی. یک مزد برای من، یک دنیا قهرمان برای شما. به یاری گفتم سازمان لیگ فقط در صورتی می تواند موفق باشد که مستقل باشد و درآمدزایی داشته باشد.

دبیر درباره جدایی از فدراسیون اذعان داشت: به دنبال استعفای من نباشید، استعفا برای افراد ضعیف است، من استعفا نمی دهم، شاید مجمع من را برکنار کند یا وارد سری بعدی نشوم. یاری با 16 تیمش باید در لیگ صعود کند. می گویند کشور در کشتی 10 مدال جهانی گرفت و بعد شکست خوردیم. در سال 1999 فقط سه مدال گرفتیم. پارسال از انتخاب تیم ملی از چهار کشتی پول گرفتیم نه از بلیت فروشی، یک زمانی همه اسپانسری را به یک بانک دادند، چرا؟ این پول سر سفره بچه های مردم می رود. اگر کسی جز تیم های نظامی هزینه ورود را پرداخت نکند، آن را حذف می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مثلاً باید پاس بدهند چون یک گروه نظامی فقط پول نمی دهد نه اینکه ما به آن پول نیاز داریم بلکه برای حفظ آبروی کشتی. فدراسیون قبلی 50 میلیون برای تبلیغات به لیگ نمی داد، الان 1.5 میلیارد است، باید با پول بچه های مردم پول بدهم، خیلی حرف می زنند، این همه را می گویم. لیگ برای ما بسیار مهم است. من با هر تکراری که مانع رفتن یک کشتی گیر به تیم استانی دیگر شود، برخورد می کنم. به کشتی گیران اخطار می دهم که اگر امضا کردند بایستند وگرنه محرومشان می کنم. آقایان یک معامله محکم بکنید و بعد به آنها پرداخت کنید.

بالاخره منشی گفت: کاری نکن لیگ رفت و برگشت، هنوز تمام نشده. یا به جایی بروید و قرعه کشی کنید. یا بازی رفت یک دور و بازی برگشت یک دور و فینال در تهران است. خدا هم به سالن هفت تیر امان داد و دعا کرد که مسابقه در آنجا برگزار شود. ما یک لیگ پیش از المپیک در کورونا برگزار کردیم که در آن می توانستیم در المپیک کشتی بگیریم. هر چه کشتی بزرگتر باشد، همه بزرگتر می شوند. من با این مشکل دارم که بعضی ها چطور می خواهند خودشان را تبلیغ کنند. من هیچ علاقه ای به زندگی فرزندانم ندارم.

ادامه مطلب؛