ممنوعیت منفی گرایی هم نیازمند کار فرهنگی و هم کار اجرایی استساعت: 15:24
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۱۱
کد خبر: 1887431

یکی از اعضای شورای فقهی نگهبان گفت: بی حجابی گناه است و نهی از گناه وظیفه است و در این زمینه باید از روش های قرآنی مانند کلمه «لین» استفاده کرد. به معنای نرم، «حسین» به معنای زیبا و «سادید» به معنای قوی و استدلالی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ آیت الله خاتمی از اعضای شورای فقیه و امام موقت تهران در سخنانی در جلسه عزاداران حسینی به موضوع حجاب و عفاف در فقه تحت عنوان سطر و نقطه مقابل آن پرداخت. ، تبرج، از ضروریات است. این دین است، گفت: بی حجابی گناه است و نهی از گناه نیز تکلیف است و در این زمینه نیز مانند همه گناهان باید از روش های قرآنی یعنی کلمه «لین» استفاده کنیم. «نرم» کلمه «حسین» به معنای زیبا کلمه و کلمه «سعدید» به معنای محکم و استدلالی است.

یکی از اعضای فقهی شورای نگهبان تصریح کرد: منطق امام صادق(ع) این است که برای مقابله با این شر مانند هر شر دیگری، هم کار فرهنگی نیروی انتظامی و هم کار اجرایی انجام شود. امام صادق (علیه السلام) فرمودند: خداوند زبانها و کف دستها را گشاد قرار داد، ولی آنها پهن هستند و همدیگر را می پوشانند، یعنی خداوند زبان را نبست و دست را باز نکرد، بلکه آنها را چنین آفرید. با هم باز می شوند و به هم نزدیک هستند یعنی هم باید کار فرهنگی باشد و هم اجرایی.

آیت الله خاتمی افزود: در آخرین خطبه 26 تیر 1401 در یادداشتم که تمام خطبه های قبل از خطبه را می نویسم، این جمله را ندیدم و ندیدم که بیشتر نقاب پوشان از خانواده های دزد آمده اند. . در تلویزیون هم ببینید، معتقدم نگفتم و در خطبه این هفته 16 مرداد 1401 بیان کردم، اما بعد از نماز برخی از نمازگزاران محترم نماز جمعه گفتند که شما در خطبه قبل گفتید، پس ندارم. شک کنید که این جمله ناخواسته باشد. از خداوند می‌خواهم که همه دل‌های ما را به نور ایمان روشن کند و ما را در راه خدمت خود ثابت قدم نگه دارد.