مقامات ارشد ایران به طور قاطعانه توسعه سلاح های هسته ای را رد کرده اند


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش در پیامی توئیتری به جنجال برخی رسانه ها درباره تحولات هسته ای ایران پاسخ داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: مطمئنا ایران مدت‌هاست که در واکنش به سیاست فشار حداکثری که ترامپ آغاز کرده و بایدن ادامه داد، اورانیوم را تا 60 درصد غنی‌سازی می‌کند.

اولیانوف در ادامه تاکید کرد: اما مقامات ارشد ایران مدت‌ها پیش به صراحت اعلام کردند که تهران تولید سلاح‌های هسته‌ای را رد می‌کند.

جدال رسانه ای بر سر ایران زمانی آغاز شد که کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیروز در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت: «ارتباط مستقیم با واشنگتن به دلیل دیوار قطور بی اعتمادی و سیاست های آمریکا دشوار است». بر کسی پوشیده نیست که ما توانایی فناوری ساخت بمب هسته ای را داریم، اما تصمیمی برای این کار نداریم. ظرف چند روز، ما غنی‌سازی اورانیوم را از 20 درصد به 60 درصد افزایش دادیم و به راحتی می‌توانیم آن را به 90 درصد برسانیم.»

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که قصد تولید سلاح هسته ای را ندارد و تولید سلاح های کشتار جمعی در دکترین کشور نیست.

انتهای پیام/