مقابله با کاهش حس آلت تناسلی – چگونه حساسیت آلت تناسلی را افزایش دهیم

کاهش حس آلت تناسلی یا RPS عموماً یکی از عوارض جانبی پیری است. با این حال، مردان جوان در سنین نوجوانی و اوایل دهه بیست و همچنین مردان مسن‌تر اغلب از عدم حساسیت آلت تناسلی خود گزارش می‌دهند. در برخی موارد، این مشکل تنها بخش‌های خاصی از آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما برخی از مردان می‌توانند از طریق تحریک لمسی بسیار کمی تجربه کنند و لذت بردن از فعالیت جنسی را برای آنها دشوار می‌کند.

مردان مبتلا به RPS اغلب از دست دادن اعتماد به نفس، ناامیدی و حتی افسردگی و اضطراب را تجربه می کنند. در برخی موارد، مردان نیز ممکن است دچار اختلال نعوظ شوند. با این حال، درک علل RPS و انتخاب صحیح در مورد مراقبت از آلت تناسلی ممکن است در بازگرداندن حس و افزایش لذت از صمیمیت موثر باشد.

تعریف RPS

با توجه به مقاله “همه چیز در مورد مسائل مربوط به حساسیت آلت تناسلی”، کاهش حس آلت تناسلی زمانی تشخیص داده می شود که یک مرد عملکرد نعوظ و میل جنسی طبیعی داشته باشد، اما در دستیابی به برانگیختگی فیزیکی کافی برای رسیدن به ارگاسم مشکل دارد – اغلب به این دلیل که تحریک فیزیکی تأثیر کمی بر آلت تناسلی دارد. .

علل RPS

تعدادی از عوامل می توانند در کاهش حساسیت آلت تناسلی نقش داشته باشند که بیشتر آنها به مشکلات گردش خون یا عصبی مربوط می شوند. کاهش گردش خون در ناحیه به دلیل چاقی، مشکلات قلبی عروقی، دیابت یا نشستن طولانی مدت می تواند منجر به از دست دادن حس شود. آسیب عصبی مربوط به ضربه به آلت تناسلی، ختنه، پروستاتکتومی یا صدمات ستون فقرات نیز ممکن است منجر به از دست دادن حس شود.

یکی دیگر از دلایل اصلی از دست دادن حسی آلت تناسلی، صرفاً یک لایه بیرونی ضخیم پوست است که ممکن است در نتیجه اصطکاک (از لباس‌های خشن، خودارضایی تهاجمی، و سایر اشکال چروکیدگی) ایجاد شود. این لایه کراتینه شده پوست می تواند محرک های لمسی را از نوازش دستی، رابطه جنسی دهانی یا نفوذ مسدود کند و توانایی مرد را برای تجربه لذت حسی محدود کند.

RPS یا ED؟

در حالی که RPS ممکن است در نهایت منجر به اختلال نعوظ شود، آنها یکسان نیستند. مردانی که حساسیت کمتری دارند ممکن است هیچ مشکلی با میل جنسی خود نداشته باشند و ممکن است از طریق تحریک بصری یا تصویرسازی ذهنی نعوظ داشته باشند.

مردانی که نگران اختلال نعوظ هستند و در طول روز به نعوظ نمی رسند، می توانند آزمایش زیر را انجام دهند:

قبل از رفتن به رختخواب برای شب، نوار نازکی از کاغذ را دور آلت تناسلی بچسبانید. اگر حلقه کاغذ در صبح شکسته شود، این نشانه نسبتا خوبی است که نعوظ شبانه رخ داده است. به عنوان یک جایگزین، پزشک می تواند عملکرد نعوظ را با اعمال جریان الکتریکی به آلت تناسلی برای تحریک نعوظ آزمایش کند. اگر برانگیختگی حاصل شود، به احتمال زیاد مشکل مربوط به RPS است. اگر نعوظ رخ ندهد، ممکن است درمان ED ضروری باشد.

تاثیر کاهش حس آلت تناسلی

همانطور که قبلا ذکر شد، RPS ممکن است منجر به اختلال نعوظ شود. مردانی که حساسیت کمتری دارند نیز ممکن است برای رسیدن به ارگاسم دشوار باشد. در برخی موارد ممکن است اصلاً نتوانند به ارگاسم برسند.

جدای از مسائل فیزیولوژیکی مرتبط با RPS، مردان ممکن است از از دست دادن عزت نفس، اضطرابی که ممکن است دیگر هرگز نتوانند از رابطه جنسی لذت ببرند و حتی افسردگی رنج ببرند. مشکلات روابط نیز یک اتفاق رایج است.

چگونه حس آلت تناسلی را افزایش دهیم

مردانی که کمبود حس را تجربه می‌کنند، می‌توانند چندین قدم برای بهبود وضعیت بردارند. اول و مهمتر از همه، بهینه سازی سایر جنبه های سلامت مهم است. این می تواند به رد برخی از علل فیزیولوژیکی RPS و همچنین بهبود تصویر کلی مرد از خود و احساس رفاه و اعتماد به نفس کمک کند. ترک سیگار (عامل بزرگی در از دست دادن عملکرد)، محدود کردن مصرف الکل و حفظ وزن سالم بخش مهمی از این فرآیند است.

تصویربرداری بصری در طول جلسات صمیمی نیز می تواند تأثیر زیادی در تحریک آلت تناسلی داشته باشد. این که آیا این از تماشای یک فیلم بزرگسالان ناشی می شود یا از تجسم صحنه های شهوانی به ترجیح فرد بستگی دارد.

جوانسازی و نرم کردن پوست آلت تناسلی و حمایت از سلامت گردش خون و اعصاب با مواد مغذی مناسب نیز توصیه می شود. فرمول مخصوص ویتامین آلت تناسلی (اکثر متخصصان بهداشت روغن Man 1 Man Oil را توصیه می کنند) می تواند بافت آلت تناسلی را با مواد مغذی مورد نیاز برای بازیابی لحن انعطاف پذیر و پاسخگویی به تحریکات وابسته به عشق شهوانی تامین کند.

رژیم لاغری سریع