مشکلات بشری نیاز به فراموشی غدیر را بازیابی کرد/ شرح کارنامه شرم آور غربساعت: 15:30
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۴/۲۶
کد خبر: 1883844

آیت الله عبادی گفت: فراموشی غدیر همه مشکلات بشری را در پی دارد و اگر حکومت غدیر به ائمه اطهار(ع) واگذار می شد هرگز ظلم نمی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی امروز در دیدار دست اندرکاران شهرستان فردوس و مسئولان کمیته های ملی جهادگران کشوری با تبریک عید غدیر خم اظهار داشت: مردم این خطه با قدمتی کهن دارند. سوابق و تمدن و فرهنگ غنی و مردمی که در گذشته دارای فرهنگ خاص خراسان جنوبی بودند همانطور که در عنوان ذکر شد علاوه بر شهود تاریخی این مشکل در تجربه خود من نیز وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه افزود: عده ای فقط مستحق ارزش های دینی و انقلابی و خدمات بشردوستانه و انسان دوستانه هستند اما افراد متعهد حس انفاق را اجرا می کنند.

آیت الله عبادی تصریح کرد: به اصطلاح عید غدیر یک امر جغرافیایی و تاریخی نیست، بلکه اولین انسان روی زمین تا آخرین انسان است، بدون خلیفه خدا زمین همیشه الهی نیست. برهان و اولیای آنها به صورت یک رشته به هم وصل شده اند.

امام جمعه بیرزند در ادامه بیان کرد: از بحث و تجاوز که بگذریم، هر چه در مکتب انبیا و ائمه به حقیقت بپیوندد، چون حق را گفته و عمل کرده اند.

آیت الله عبادی با تاکید و تصریح بر اینکه امروز بزرگترین جنایتکاران تاریخ از حقوق بشر صحبت می کنند، تصریح می کند: غرب سابقه شرم آور از فساد قبل از اسلام و بعد از اسلام، در زمان جنگ های صلیبی، در دوران اندلس و 500 سال دارد. در گذشته، اروپایی ها کشورهای دیگر از جمله قاره آمریکا را مستعمره کردند، جایی که 60 تا 80 میلیون بومیان آمریکا را کشتند و ایالات متحده را بر روی قبرهای آنها ساختند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در آفریقا و بعدها در ایران همین کار را کردند به طوری که در جنگ جهانی اول نیمی از جمعیت ایران در قحطی که انگلیسی ها ایجاد کردند از بین رفتند و این سوابق باید توضیح داده شود. .

وی ادامه داد: امروز در جنگ های اقتصادی، جنگ تحمیلی و حمایت از صدام با صدمات فراوان و آنچه به بشریت رسانده اند، همواره بازتاب اندیشه های غربی است، اما اندیشه اسلامی این است که بزرگان این دین همواره خواستار این هستند که هیچ کس حق خود را از دست ندهد. ببخش

امام جمعه بیرزند گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی در نقاط مختلف جبهه های ایمان از کسانی که برای از بین بردن بدعت های غربی مانند داعش و کسانی که برای حفظ دین و ناموس جان باختند، تشکیل شده است.

آیت الله عبادی یادآور شد: باید با جهاد مشخص شود که چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ، همه مشکلات انسان تا فراموش شدن غدیر پیش می رود، ظلم انجام نمی شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز مشکلات بشر این است که راه رسول خدا را رها کرده و راه دیگران را در پیش گرفته اند و برای حل مشکلات تنها یک راه وجود دارد. یعنی بازگشت به راه رسول خدا.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پیچ و خم سخت تاریخ، پدران ما این راه پاک را به ما دادند و بر عهده ماست که این راه را به جهانیان بدهیم.

انتهای پیام/