مسمومیت با فلزات سنگین – کیلات و ارتباط با اوتیسم – آسپرگر و ADHD

شباهت های مسمومیت با جیوه و اختلالات طیف اوتیسم، ADHD و اختلال یکپارچگی حسی

تصور می‌شود که مسمومیت با جیوه یکی از دلایل اصلی بیوپزشکی اوتیسم، اختلال کمبود توجه بیش فعالی ADHD، سندرم آسپرگر، اختلال عملکرد یکپارچگی حسی و اختلال نافذ رشدی PDD است!

جیوه می تواند بدن را در زمینه های مختلفی از جمله پردازش گفتار و حرکتی، توانایی های شناختی و اجتماعی تحت تاثیر قرار دهد و ناهنجاری های حسی ایجاد کند. بسیاری از این علائم مشابه علائمی است که در کودکان دارای طیف اوتیسم یا مبتلایان به سندرم آسپرگر، اختلال نافذ رشد PDD، اختلال عملکرد یکپارچگی حسی و اختلال نقص توجه و بیش فعالی ADD/ADHD نشان داده می شود.

سندرم «کلاه‌کاران دیوانه» نتیجه مستقیم جیوه‌ای بود که برای درمان نمد هنگام ساخت کلاه استفاده می‌شد. به دلیل قرار گرفتن در معرض جیوه، افرادی که کلاه تولید می کردند اغلب از زوال عقل، بیماری روانی یا به طور کلی سردرگمی رنج می بردند. مطالعات جدید سمیت فلزات سنگین را با بیماری آلزایمر و زوال عقل مرتبط می کند.

علائم مسمومیت با جیوه

گوشه گیری اجتماعی و عدم تماس چشمی یا تثبیت بصری

اضطراب و نوسانات خلقی

عدم توسعه گفتار، مشکلات بیان و اکوالالیا (صداهای تکراری)

حساسیت صدا

احساسات غیر طبیعی لمس یا بیزاری از لمس

حساسیت بیش از حد به نور

تکان دادن یا حرکات تکراری

ترشح بیش از حد بزاق یا آب دهان

دست و پا چلفتی و هماهنگی ضعیف

مشکلات در نشستن، راه رفتن، خزیدن

مشکلات خواب

تمرکز ضعیف / مشکلات توجه / علائم ADHD

بثورات یا اگزما

مشکلات گوارشی / اسهال و یبوست

جیوه از کجا آمده است؟

واکسیناسیون ها

شکلی از جیوه به نام تیمروسال در چندین واکسن وجود داشت. طبق گفته CDC “تا سال 1999، واکسن هایی که به نوزادان برای محافظت از آنها در برابر دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، هموفیلوس آنفولانزا نوع b (Hib) و هپاتیت B داده می شد حاوی تیمروسال به عنوان یک ماده نگهدارنده بود. تنها واکسن هایی که به طور معمول برای کودکان 6 سال و کمتر توصیه می شود حاوی تیمروسال هستند: یک واکسن برای DTaP و سه واکسن برای آنفولانزا (آنفولانزا). این چهار واکسن فقط حاوی مقادیر کمی از تیمروسال هستند.

واکسن‌ها باعث ایجاد اوتیسم نمی‌شوند، اما اگر سیستم سم‌زدایی بدن به درستی کار نکند، فرد می‌تواند برای دفع مقادیری که معمولاً غیر مضر تلقی می‌شوند، مشکل داشته باشد. از آنجایی که بدن نمی تواند این سموم مضر را به درستی دفع کند، آنها در بدن ذخیره می شوند و باعث ایجاد علائم ذکر شده در بالا می شوند. این بخشی از دلایلی است که چرا کودک هنگام بیماری واکسینه نشد، حتی اگر فقط سرماخوردگی باشد.

پر کردن دندان با آمالگام جیوه

برای کارهای دندانپزشکی از پر کردن آمالگام جیوه دوری کنید. استفاده از پرکننده های کامپوزیت ایمن تر است. باز هم ممکن است برای همه مشکلی ایجاد نکند، اما برای افرادی که سیستم سم زدایی مختل دارند، می تواند مشکلات شدیدی ایجاد کند. هر چه مواد پرکننده بیشتر باشد، به دلیل اثر تجمعی سموم، خطر بیشتر است. قبل از شروع درمان کیلاسیون، پرکردگی دندان با آمالگام جیوه باید برداشته شود تا از قرار گرفتن بیشتر در معرض جیوه جلوگیری شود!

غذای دریایی

متأسفانه مواد غذایی ما آلوده است. ماهی تن، اره‌ماهی و باس دریایی از جمله ماهی‌های بسیار آلوده با سطوح بالای جیوه هستند. وب سایت www.GotMercury.com دارای یک ماشین حساب آنلاین است که به شما کمک می کند تعیین کنید چه مقدار جیوه در غذای شما وجود دارد.

سایر منابع عطارد

ظروف نچسب یا آلومینیومی آسیب دیده

هوای سمی از گیاهان زغال‌سوز

آفت کش های چمن و باغ

داستان موفقیت

هفته ای چند بار ماهی تن می خوردم که باردار بودم و اره ماهی چند بار در ماه. هشدارها مبنی بر اینکه این ماهی های بزرگتر عموماً به دلیل آلودگی محیطی دارای جیوه بالایی هستند، بین فرزند اول و دوم من ظاهر شد. من همچنین در دوران بارداری واکسن آنفولانزا را همانطور که توصیه شده بود دریافت کردم که تیمروسال یا جیوه در آن وجود دارد. من مطمئن هستم که اینها عواملی بود که باعث شد هر دو فرزندم سطوح سمی سرب و جیوه در بدن کوچک خود داشته باشند. The Happy Sun نتایج واقعی قبل و بعد از آزمایشگاه کیلاسیون درمانی را نشان می دهد.

کیلات درمانی

کیلات تراپی فرآیند حذف فلزات سنگین از بدن با مصرف دارویی است که جیوه را جذب و به آن متصل می کند و به دفع آن از بدن کمک می کند. در مورد استفاده از کیلاسیون برای درمان اوتیسم و ​​مسائل ADD/ADHD اختلاف نظرهای پزشکی وجود دارد زیرا این یک درمان “خارج از برچسب” در نظر گرفته می شود. با این حال، استفاده از بوتاکس برای چین و چروک نیز یک درمان “خارج از برچسب” است زیرا بوتاکس برای جلوگیری از اسپاسم و تیک صورت طراحی شده است. شما در اصل اوتیسم یا ADD/ADHD را با کیلاسیون درمان نمی‌کنید، بلکه ابتدا کودک را آزمایش می‌کنید تا مشخص کنید که آیا سمیت فلزات سنگین یک مشکل اساسی است یا خیر و سپس از درمان کیلاسیون برای درمان سمیت فلزات سنگین استفاده می‌کنید. برای مطالعه بیشتر در مورد آزمایش فلزات سنگین اینجا را کلیک کنید.

رژیم لاغری سریع