مسابقات جهانی والیبال ایران 3ساعت: 22:06
تاریخ انتشار: 1301/06/07
کد خبر: 1893675

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی مردان جهان، مصر نماینده قاره آفریقا را شکست داد و با دو برد و پنج امتیاز در رده دوم جدول گروه F قرار گرفت و صعود خود را به دور برگشت قطعی کرد. 16.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ امروز (دوشنبه 16 شهریور) چهارمین روز از دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان با 6 دیدار دو کشور لهستان و اسلوونی برگزار می شود.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در گروه F این مسابقات به مصاف مصر رفت و در چهارمین دیدار امروز در ورزشگاه استوجیتس آرنا شهر لیوبلیانا پایتخت اسلوونی با نتیجه 3 بر یک این تیم را شکست داد.

ملی پوشان ایران در ست سوم با نتیجه 25 بر 22 شکست خوردند اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 14، 25 بر 19 و 26 بر 24 نمایندگان سرزمین فارو را شکست دادند و دو امتیاز شدند. . پنج امتیاز در برد و رتبه. آنها در گروه خود دوم شدند و صعودشان به مرحله بعدی مسابقات قطعی شد.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی ایران در ابتدای این دیدار از ترکیب محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، علی اصغر مقدار و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

حسن ابراهیم کامل سرمربی تیم ملی والیبال مصر نیز در ابتدای این دیدار از ترکیب حسام عبدالله، رضا هیکل، محمد مسعود، عربستان عبدالرحمن، محمد مصطفی، احمد شفیق و محمد حسن استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران در ست اول این دیدار که در دفاع و سرویس با برتری شاگردان عطایی همراه بود، با نتیجه 25 بر 14 پیروز شد. در این ست مصر عملکردی مشابه با خط حمله ایران داشت و هر دو تیم 12 امتیازی شدند اما والیبالیست های ایران با اشتباهات بازیکنان مصر در این ست چهار امتیاز دفاع، سه امتیاز سرویس و 6 امتیاز کسب کردند. مصر یک امتیاز دفاعی به دست آورد. یک امتیاز از خطای بازیکنان ایران.

ایران در ست دوم امتیاز اول را به دست آورد و رقابت دو تیم در این ست به 16 امتیاز رسید و نماینده قاره آفریقا در چند امتیاز از ایران پیش افتاد. در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران به پایان رسید تا بدین ترتیب ملی پوشان کشورمان با نتیجه 2 بر صفر حریف را شکست دهند. در این ست آمار حمله ایران نسبت به حریف بهتر شد و ملی پوشان 15 امتیازی شدند تا ملی پوشان کشورمان از همه نظر بهتر از مصر هستند.

در ابتدای ست سوم مصر سه امتیاز متوالی را به دست آورد که بازیکنان تیم ایران در این ست با اشتباهات زیادی بازی را دنبال کردند و مصری ها نیز از موقعیت های خود استفاده کردند. عطایی در این ست جواد کریمی و صابر کاظمی را نیز به میدان فرستاد اما در نهایت تیم ایران با نتیجه 25 بر 22 این ست را واگذار کرد و با نتیجه 2 بر 1 در جدول رده بندی باقی ماند. تعداد را تنظیم کنید.

رقابت ایران و مصر در ست چهارم نیز نزدیک بود اما ملی پوشان کشورمان در این ست بازی منطقی و بدون فشاری را به نمایش گذاشتند تا با نتیجه 26 بر 24 مصر را پیش ببرند. زمین 3-1 پیروز شد و صعود او به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها قطعی شد. مهدی زالو در ست چهارم برای تیم ایران وارد زمین شد.

ورا ماچان والتر هوگو از پرو و ​​هکتور اورتیز از پورتوریکو داوران اول و دوم این دیدار بودند.

دیدار ایران و مصر یازدهمین بازی در تاریخ والیبال دو کشور بود که هفتمین پیروزی ایران را به همراه داشت و مصر در چهار بازی پیروز شد. ایران و مصر در مسابقات جهانی مردان نیز دو بار به مصاف هم رفته اند که در سال 2010 ایران با نتیجه 3 بر صفر مقابل این تیم شکست خورد و در سال 2022 نیز با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این دیدار با 284 امتیاز در رده هفتم رده بندی فدراسیون جهانی قرار داشت و مصر با 158 امتیاز در رده نوزدهم قرار داشت و به نظر نمی رسد پیروزی ایران تغییری در جایگاهش ایجاد کند.

در دیگر بازی گروه (F) ایران، تیم هلند با نتیجه 3 بر 2 آرژانتین را شکست داد تا دیدار چهارشنبه 9 شهریور ایران و هلند در صدر گروه قرار گیرد.

در دیدار همزمان از گروه A به میزبانی لهستان، صربستان با نتیجه 3 بر صفر پورتوریکو را با امتیازهای 26 بر 24، 25 بر 21 و 25 بر 16 شکست داد.

تیم ملی والیبال مردان ایران در سومین دیدار خود در این مسابقات از ساعت 20 روز چهارشنبه 18 شهریور به وقت تهران به مصاف هلند نماینده سرزمین لاله ها می رود.