مزایا و معایب برنامه ریزان قرص های چند روزه

با افزایش سن، به نظر می رسد تعداد داروهای مورد نیاز ما در حال افزایش است. آرتریت، بیماری قلبی، مشکلات ریوی و سایر بیماری ها بیشتر می شوند. پس از مدتی، یادآوری اینکه کدام دارو را باید در چه زمانی مصرف کنید، دشوار می شود. اینجاست که آن جعبه های پلاستیکی کوچک به کار می آیند.

حرفه ای: بسته به نیاز شما انواع مختلفی دارد. اگر مجبورید یک دارو را بیش از یک بار در روز مصرف کنید، جعبه هایی وجود دارد که سه یا چهار محفظه برای هر روز هفته دارند. اگر فقط یک بار در روز نیاز دارید آنها را مصرف کنید، جعبه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد تا دو هفته برنامه ریزی کنید.

باهم: وقتی بطری قرص خالی شد، وقت آن است که آن را دور بریزید، درست است؟ اگر از برنامه ریز قرص استفاده می کنید خیلی سریع نیست. ممکن است فراموش کنید که داروی خود را دوباره پر کنید و اگر بطری را نداشته باشید، سفارش مجدد آن دشوار است. یک روش برای دور زدن این مشکل این است که بطری خالی را وارونه کنید. این به شما یادآوری می کند که خالی است و اطلاعات مهم مانند شماره نسخه را در دسترس نگه می دارد.

حرفه ای: جعبه های قرص نیز می توانند به شما در مصرف تعداد قرص های مورد نیاز کمک کنند. به عنوان مثال، اگر از داروهای مسکن قوی استفاده می کنید، محدودیتی برای تعداد داروهای مسکن در روز وجود دارد. متأسفانه، هرچه داروی مسکن قوی‌تر باشد، احتمال اینکه فراموش کنید قبلاً آن را مصرف کرده‌اید، بیشتر می‌شود. مصرف بیش از آنچه تجویز شده است بسیار آسان است. اگر آنها در جعبه قرص هستند، می توانید بگویید که قبلا مصرف شده است و خطر کاهش می یابد.

باهم: اکثر ما یک بطری قرص نسخه‌ای را با چیزی که باید مصرف کنیم مرتبط می‌دانیم. ممکن است همراه کردن جعبه قرص با مصرف یک داروی مهم کمی دشوارتر باشد. برخی از داروها تأثیر قابل توجهی روی ما ندارند، اگرچه بسیار مهم هستند.

حرفه ای: می‌توانید مکمل‌های خود را در جعبه قرار دهید تا مصرف آنها را به خاطر بسپارید. این شامل کپسول/قرص سیر و امگا 3 است

باهم: برخی از کپسول ها یکسان به نظر می رسند، بنابراین می توان آنها را به راحتی مخلوط کرد. هر دارویی که همراه با سیر قرار داده شود احتمالاً بوی و طعم آن را خواهد داشت. برخی از انواع روغن ماهی باید در یخچال نگهداری شوند، بنابراین حتما برچسب ها را بخوانید.

اگر از یکی از این برنامه ریزها استفاده می کنید، مطمئن شوید که بهترین برنامه را برای نیازهای خود دریافت می کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام را تهیه کنید، با داروساز خود صحبت کنید. او می داند که چند دارو مصرف می کنید و چند بار آنها را مصرف می کنید. این به شما کمک می کند تا مورد مناسب را پیدا کنید.

رژیم لاغری سریع