مزایای مخلوط کردن روغن MCT در برنامه رژیم غذایی کتوژنیک شما

در زندگی، ما همیشه در مورد چیزهای ضروری صحبت می کنیم. اگر در حال رانندگی با یک خودروی سطح بالا هستید، باید روغن موتور بالای خط از سیلندرهای آن عبور کند. اگر در مسابقات پیست در سطح بالایی شرکت می‌کنید، کفش‌های دویدن پیشرفته باید داشته باشید. هنگامی که یک چهارم بزرگ را در دفتر جشن می گیرید، بهترین بوربن ضروری است. من به شما می گویم که اگر در مورد سبک زندگی کتوژنیک جدی هستید، MCT Oil ضروری است.

روغن MCT دوز سنگینی از سوخت‌هایی را فراهم می‌کند که بدن شما را به یک دستگاه چربی‌سوز تبدیل می‌کند و آن را حفظ می‌کند. برخلاف LCT ها، MCT ها بیشتر فرآیند هضمی را که سایر چربی ها طی می کنند دور می زنند. MCTها به شیوه ای تقریباً کربوهیدراتی عمل می کنند که چگونه مستقیماً به کبد فرستاده می شوند، جایی که برای انرژی استفاده می شوند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا MCT برای رژیم کتوژنیک شما کاملاً منطقی است، اما به شما کمک می کند بفهمید چگونه آنها می توانند نقش اساسی در تغذیه شما ایفا کنند، ما برخی از مزایای اصلی روغن MCT را در برنامه رژیم غذایی کتوژنیک شما آورده ایم.

روغن MCT به شما کمک می کند تا سریعتر به کتوزیس مبتلا شوید

همانطور که می دانید، MCT ها به کبد شما می روند و به شیوه ای “کربوهیدرات مانند” عمل می کنند که LCT ها توانایی انجام آن را ندارند. این بدان معنی است که شما می توانید از نظر تئوری کتوزیس را با دنبال کردن این مراحل شروع کنید:

1. بدون صبحانه روزه بگیرید.

اگر مدتی است که از کتوز خارج شده اید و می خواهید به طور موثر به حالت چربی سوزی برگردید، ترکیبی از روغن ناشتا و MCT این کار را انجام می دهد. فقط یک شام بسیار کم کربوهیدرات بخورید، یا حتی شام را حذف کنید، و سپس از خواب بیدار شوید و صبحانه نخورید! در عوض، یک فنجان قهوه بنوشید و یک یا دو قاشق غذاخوری روغن MCT را در قهوه خود بریزید و بیرون بروید!

تزریق MCT، به‌علاوه وضعیتی که قبلاً ناشتا بودید، شما را سریع‌تر از زمانی که سعی می‌کردید به آرامی مسیر خود را به کتوزیس (یعنی کتوز تغذیه‌ای) بخورید، به کتوزیس بازمی‌گرداند. همچنین ارزش افزودن این نکته را دارد که انرژی دریافتی از روغن MCT و قهوه با آنچه قبلاً به آن عادت داشتید متفاوت خواهد بود: MCT ها انرژی طولانی مدتی را ارائه می دهند که با انرژی حاصل از گلیکوژن قابل مقایسه نیست.

2. جایگزینی غذا با روغن MCT

یکی دیگر از مزایای استفاده از روغن MCT در برنامه رژیم غذایی کتوژنیک استفاده از آن به عنوان جایگزین وعده غذایی است.

این تا حدودی شبیه نقطه قبلی روزه گرفتن با روغن MCT است، اما تفاوت در این است که شما همچنان از سایر وعده های غذایی کتوژنیک معمولی استفاده می کنید، به جز اینکه (حداقل) یکی از آن وعده ها را با مقداری روغن MCT جایگزین کنید.

یکی از مزایای روغن MCT توانایی آن در سیر کردن اشتهای شما است. بنابراین، اگرچه در ابتدا ترسناک به نظر می‌رسد که فقط چند قاشق غذاخوری روغن برای جایگزینی غذا مصرف کنید، اما با انجام این کار بیشتر و بیشتر بدن شما عادت می‌کند. MCT ها به عنوان جایگزینی برای چیزی که به طور معمول در آنجا وجود دارد (گلیکوژن) عمل می کنند و میل شدید شما به گرسنگی برای گورکن کاهش می یابد.

در سبک زندگی پرسرعت قرن بیست و یکم ما، نمی توان مزایای ماندن در کتوزیس را در حالی که فقط چند قاشق غذاخوری MCT را می خورد، نادیده گرفت.

3. ظروف کتوژنیک خود را با MCT افزایش دهید

تطبیق پذیری MCT Oil شگفت انگیز است. فرض کنید شما در حال حاضر در کتوزیس هستید، اما در شرف خوردن یک سالاد برای کربوهیدرات های روزانه خود هستید، و می خواهید آن را 100 در زندگی کتو نگه دارید. آسان است! فقط از MCT به عنوان پایه پانسمان خود استفاده کنید، و می توانید مطمئن باشید که بعد از اینکه سبزی هایتان را کم کردید، همچنان چربی می سوزانید!

راه دیگر برای استفاده از MCT در وعده های غذایی کتوژنیک مورد علاقه خود استفاده از آن به عنوان جایگزینی برای روغن معمولی در پخت است! اقیانوس کاملی از دستور العمل های پخت کتو در آنجا وجود دارد، پس چرا از MCT به جای روغن نارگیل معمولی استفاده نکنید؟!

اما اگر نان پزی نزنید چه؟ اگر برای دویدن بیرون بروید و بخواهید کارایی انرژی MCT Oil را اجرا کنید چه؟ یک “نوشیدنی ورزشی” خوب کتو چطور؟! تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب بدهید و سپس مقداری آب لیمو را بفشارید و یک نوشیدنی ورزشی سالم و بدون قند برای تمرینات طولانی در زیر نور آفتاب خواهید داشت!

راه های زیادی برای پوست گربه وجود دارد، و همچنین راه های زیادی برای تقویت رژیم غذایی کتوژنیک وجود دارد. MCT ها برای تبدیل بدن شما به یک دستگاه چربی سوز ضروری هستند. متأسفانه، همیشه نمی‌توانید مقادیر مناسبی از رژیم غذایی را به تنهایی دریافت کنید – به یک تقویت کننده نیاز دارید، و MCT Oil همان تقویت کننده است.

زندگی پر از “بایدها” است و رژیم غذایی شما از قلمرو این مانترا خارج نمی شود. اگر می‌خواهید یک سبک زندگی واقعاً کتوژنیک داشته باشید، باید روی سوخت‌های مناسب سرمایه‌گذاری کنید و آنها را به کارآمدترین راه‌های ممکن اجرا کنید. بنابراین، مزایای MCT برای برنامه رژیم غذایی کتوژنیک شما چیست؟ پاسخ: کارایی. یک رژیم غذایی کارآمد، که یک سبک زندگی کارآمد را تغذیه می کند، که در نهایت به شما زمان بیشتری برای انجام کارهایی که دوست دارید می دهد.