مرز کارمانشاه محل تردد زائران از عتبات عالیات است/ مرز کارمانشاه واجد شرایط بازگشایی به روی زائران کربلا است.ساعت: 12:59
تاریخ انتشار: 1401/03/28
کد خبر: 1876756

فضل الله رنجبر گفت: اگر خدا بخواهد قطعا مرز کرمانشاه گذرگاه زائران عتبات عالیات خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ فضل الله رنجبر در گفت و گو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: کرمانشاه از دیرباز زیارت عتبات عالیات و حرم های مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حتی در دوران دفاع مقدس بوده است. تعداد زیادی از رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

وی افزود: مرز خسروی یکی از مرزهای مهم شهرستان خسرشیرین محسوب می شود که زیرساخت های لازم را دارد تا زائران کربلای مولی محل تردد زائران عتبات عالیات باشند.

استاندار شهر کرمانشاه گفت: کرمانشاه با داشتن مرکز خدمات رسانی در غرب کشور و بیش از 370 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق باید مقصد مسافران کربلا باشد.

رنجبر خاطرنشان می کند: با توجه به اینکه اکثر زائران کربلای مولی به مرز مهران از استان کرمانشاه عبور می کنند، مرزهای استان حق بازگشایی به روی زائران عتبات عالیات را دارد.

وی گفت: هتل ها و زائرسراهای زیادی در شهرستان خسارشیرین احداث شده است و می توان موکب های زیادی را در این مسیر برای پذیرایی از زائران ترتیب داد و در واقع از نظر زیرساختی در این مرز مشکلی برای پذیرایی از زائران وجود ندارد. زائران کربلا».

رنجبر افزود: مردم مشتاق بازگشایی مرز خسروی برای عبور از مرز کربلا هستند.

فرماندار شهرستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: انشالله مرز کرمانشاه قطعا محلی برای تردد زائران از عتبات عالیات خواهد بود.

پایان پیام/