مراسم عزاداری محرم در خوزستان تعطیل نیست


وی گفت: در آیین های عزاداری استان که مستلزم رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و اجرای برنامه ها در ملاء عام است، تعطیلی نخواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: همچنین در صورتی که مناطق و شهرستان های استان بر اساس رنگ بندی وزارت بهداشت قرمز رنگ شوند، آیین های عزاداری با شرایط ویژه برگزار می شود.

حجت الاسلام اخوان صباغ با اشاره به اینکه بیش از هفت هزار نماینده در خوزستان حضور دارند، ادامه داد: از مسئولان هیئت های عزاداری تقاضا داریم به توصیه ها و هشدارهای ستاد مبارزه با کرونا و تبلیغات اسلامی توجه کنند.

وی در ایام سوگواری امسال با قرائت شعار «با حسین رستگاری جهان» گفت: البته هر دسته عزاداری باید شعار خاص خود را داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان همچنین به سیاست های سازمان در خصوص تبیین جهاد اشاره کرد و گفت: بهترین اجرای تبیین جهاد و امید آفرینی در مساجد و نمایندگان برای اثربخشی بیشتر بازتعریف شده است.

حجت الاسلام اخوان صباغ با تاکید بر احیای سنت های منطقه ای متناسب با فرهنگ عزاداری هر شهرستان تصریح کرد: احیای سنت های اصیل بر اساس اکوسیستم های فرهنگی شهرهای جنوبی، شمالی و ساحلی استان حمایت می شود. از طریق تبلیغات اسلامی

وی در ادامه از برپایی مراسم شمیم ​​حسینی در نمایشگاه بین المللی اهواز بعدازظهر امروز چهارشنبه خبر داد که در این نمایشگاه چهار روزه تخفیف ویژه برای اقلام اساسی مورد نیاز دسته های عزاداری ارائه می شود.

چذابه و شلم عضو ستاد اربعین خوزستان در ادامه به از سرگیری پیاده روی اربعین پس از 2 سال در مرزها اشاره کرد و افزود: برای این رویداد بزرگ ملی، مذهبی و بین المللی برنامه های فرهنگی تدارک دیده شده است.

حجت الاسلام اخوان صباغ ادامه داد: از تمامی امکانات و بسترهای فرهنگی و زیرساختی لازم برای پذیرایی از پنج میلیون زائر ایرانی و اتباع خارجی در اربعین استفاده می شود.

بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، 26 شهریور 1401 روز اربعین حسینی است.

انتهای پیام/