مدیریت اضطراب با نسخه BuSpar: نگران نباشید، شاد باشید

همه ما یکی از آن هفته ها را داشته ایم: ماشین لباسشویی سرریز می‌شود، سگ آموزش خانه‌اش را فراموش می‌کند و کودک نوپا آموزش توالت کردن را فراموش می‌کند، رئیس طلاق می‌گیرد و همه را بدبخت می‌کند. و شما احساس می کنید که نمی دانید چگونه با همه اینها کنار بیایید.

متاسفانه، اضطراب بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی مدرن است. اما زمانی که اضطراب شما را از درگیر شدن در فعالیت های روزانه یا تلاش برای هر چیز جدیدی باز می دارد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که برای کمک ضد اضطراب به پزشک مراجعه کنید.

چه چیزی باعث اضطراب می شود؟

اضطراب احساس ناشی از ترشح هورمون های استرس و مواد شیمیایی مغز است که به ما کمک می کند برای زندگی خود بجنگیم یا از خطر فرار کنیم. در گذشته تکاملی ما، فوران هورمون های استرس ممکن است به ما کمک کرده باشد که هنگام فرار از حیوانات بزرگ با دندان های بزرگ به ما کمک کند! و باور کنید یا نه، در شرایط مناسب، این هورمون ها می توانند کمک بزرگی در فعالیت های روزمره باشند. تنش خفیف قبل از ارائه می تواند به شما کمک کند تا بهترین کار را انجام دهید. انفجار مواد شیمیایی مغز می تواند به سرعت واکنش شما در هنگام دیدن عابر پیاده ای که جلوی ماشین شما می دود کمک کند و می تواند جان یک نفر را نجات دهد!

هنگامی که اضطراب به یک همراه دائمی در زندگی ما تبدیل می شود، ممکن است وقتی به هر چیزی فکر می کنیم – کار، ازدواج، فرزندان، حتی رفتن به خواربارفروشی، علائم اضطراب را تجربه کنیم. علائم عبارتند از تنش عضلانی، عرق کردن، حالت تهوع یا “پروانه”، دست های لطیف، مشکل در بلع، پرش، ناراحتی معده.

اگر این علائم بخشی از زندگی روزمره شما شده است، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با پزشک خود در مورد یک داروی ضد اضطراب مانند BuSpar صحبت کنید.

اما من ترجیح می دهم مضطرب باشم تا فضایی!

شاید روزهایی را به خاطر بیاورید که اضطراب با داروهای سنگین درمان می شد که می توانست یک فیل بدخلق را آرام کند! اما همانطور که دانشمندان بیشتر در مورد زیست شناسی اضطراب آموخته اند، مدیریت اضطراب پیچیده تر شده است و بدون اینکه شما را زامبی کند به خلق و خوی شما کمک می کند. شما تبدیل به یک همسر استپفورد نمی شوید. درعوض، به رفتار قبلی‌تان، هم در مورد رویدادهای شاد و هم در موقعیت‌های اضطراب‌آور، باز می‌گردید.

BuSpar به آرامی با تأثیر بر احساسات شما در طی چند هفته کار می کند. اکثر مردم در آن دوره زمانی شروع به تسکین می کنند و می توانند به زندگی خود بازگردند.

در حالی که لازم نیست نگران راه رفتن در مه باشید، بسیاری از افراد در اولین عادت به BuSpar احساس سرگیجه یا خواب آلودگی می کنند. ممکن است بخواهید تا زمانی که بدنتان با دارو سازگار نشده است از رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین خودداری کنید.

عالیه! بیایید به داروخانه سر بزنیم.

خوب، نه هنوز. BuSpar یک داروی تجویزی است و قبل از اینکه پزشک به شما نسخه بدهد، باید چند مورد را بررسی کنید.

اگر از مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAO) (نوعی ضد افسردگی) یا داروهای خاصی استفاده می‌کنید، تا به حال به داروهای تغییر خلق و خو واکنش آلرژیک داشته‌اید یا آسیب شدید کلیوی یا کبدی دارید، ممکن است این کار درست نباشد. دارو برای شما

در نهایت، الکل می‌تواند تأثیر زیادی بر نحوه واکنش بدن شما به BuSpar داشته باشد، بنابراین ممکن است بخواهید هنگام جشن گرفتن زندگی بدون اضطراب خود، شامپاین را به نفع یک برانچ پنکیک حذف کنید!