محدود کردن پوشش تلویزیونی مطبوعات در ماهواره ها و شبکه های اجتماعی ناعادلانه و کاملاً خلاف موازین روزنامه نگاری بین المللی است.ساعت: 23:46
تاریخ انتشار: 1301/04/11
کد خبر: 1880356

شبکه پرس تی وی گفت: به طور کلی کار اجرای زنده فعالیت آسانی نیست، اما سختی ها و سختی های این کار به دلیل علاقه ای که به این حرفه داریم، آسان است. به عبارتی اگر به کار خود علاقه دارید می توانید از سختی های این شغل لذت ببرید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ بردیا حناردار یکی از مجریانی است که از روز اول همکاری با پرس تی وی را آغاز کرد و شانزده سال است که به عنوان مفسر و مجری خبر با این شبکه بین المللی انگلیسی زبان همکاری می کند. حالا در سالگرد تاسیس این شبکه با این مجری که شما را زیر نظر دارد به گفت و گو نشسته ایم.

این هنرمند درباره نحوه ورودش به پرس تی‌وی می‌گوید: قبل از ورود به پرس تی‌وی، برای یک شرکت تبلیغاتی به زبان انگلیسی صداگذاری می‌کردم. از طریق آن سازمان و به طور اتفاقی با عوامل پرس تی وی که برای راه اندازی این شبکه آماده می شدند آشنا شدم و برای آزمون گوینده اقدام کردم. من از روز اول تاسیس این شبکه به این شبکه افتخار کردم و حدود شانزده سال است که در پرس تی وی کار می کنم.

وی همچنین درباره مولفه های ضروری صحبت با مخاطب و ارتباط موثر بیان کرد: اعتماد به نفس، علاقه و حضور ذهن در اجرای خوب و ارتباط بهتر با مخاطب نقش اساسی دارد. تجربه و تخصص کافی در اخبار یکی از عوامل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
این هنرمند در پاسخ به این سوال که آیا گوینده و مجری خبر در شبکه پرس تی وی سخت است، پاسخ داد: در مجموع اجرای زنده فعالیت ساده ای نیست اما سختی ها و سختی های این کار به دلیل علاقه ماست. ما در این حرفه هستیم. به عبارتی اگر به کار خود علاقه دارید می توانید از سختی های این شغل لذت ببرید.

وی افزود: آشنایی با فرهنگ مخاطبان انگلیسی زبان در برقراری ارتباط با آنها کمک کننده است. با این حال، این ویژگی ها به مرور زمان بهبود می یابد و مجری می تواند راحت تر و با استرس کمتری جلوی دوربین اجرا کند.
هندر با اشاره به کیفیت خوب پرس تی وی نسبت به سایر شبکه های انگلیسی زبان منطقه ای و بین المللی گفت: همکاران من افراد بسیار با استعداد و با انگیزه ای هستند و همه ما همواره در تلاش هستیم تا سطح شایستگی خود را ارتقا دهیم و به سطح بین المللی نزدیک شویم. استانداردهای پیاده سازی


وی بازخورد مخاطبان از این برنامه های شبکه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیام هایی که اغلب از مخاطبان دریافت می کنیم قابل تقدیر است و من شخصا از پیام های خوبی که مخاطبان به لطف برنامه های شبکه برای ما ارسال می کنند انرژی می گیرم. .
هنداردار اقدامات ایالات متحده و دیگر فعالان حقوق آزادی بیان را در سرکوب رسانه های خارجی ایران به ویژه شبکه های پرس تی وی، هیسپان تی وی و العالم نشانه ترس آنها از جذب مخاطب به روایت های متنوع این شبکه ها می داند. پیامدهای جهانی و افزود: به نظر من این اقدامات در مسدودسازی و محدودسازی ماهواره ها و شبکه های اجتماعی ناعادلانه و کاملاً مغایر با قوانین روزنامه نگاری بین المللی است. خصوصاً زمانی که چنین رفتارهایی بدون ارائه دلیل و مدرک و بدون هیچ گونه تخطی از شبکه رخ می دهد.

وی در پایان درباره راهکارهای بهبود عملکرد پرس تی وی و جذب مخاطب بیشتر گفت: به نظر من در کنار برنامه های سیاسی، اقتصادی باید به جنبه های سرگرمی داخلی، فرهنگی و هنری نیز پرداخته شود. طیف جذب انواع مخاطب و ایجاد جذابیت بیشتر برای آنها را نشان می دهد.

انتهای پیام/