مبارزه میشل اوباما با چاقی کودکان در آمریکا

در ماه فوریه، میشل اوباما، بانوی اول، تعهد خود برای مبارزه با چاقی کودکان در دوران ریاست جمهوری اوباما را مورد بحث قرار داد. من او را به خاطر انتخاب چنین دلیل شایسته و بحث برانگیزی تحسین می کنم. ببینید، این روزها برای والدین بسیار سخت است که فرزندانشان را به تغذیه سالم وادار کنند به دلیل عدم آموزش بدنی در مدارس، بازی های ویدیویی، اتوبوس سوار شدن بچه ها یا رانده شدن به مدرسه به جای پیاده روی.

باید اعتراف کنم، آموزش به بچه‌ها چگونه سالم‌تر غذا بخورند و زندگی قوی‌تری داشته باشند، از بسیاری جهات به تغییر آینده ما کمک می‌کند. شرکت‌های فست فود که به طور خاص کودکان را هدف قرار می‌دهند، مجبور می‌شود منوی غذایی خود را تغییر دهند تا شامل مواد غذایی و مواد چربی‌سوز شود، والدین را درگیر تغذیه سالم و همچنین تغییر منوی ناهار مدرسه کند. او اخیراً Let’s move را راه‌اندازی کرده است که یک کمپین است که بر ارائه ایده‌های خوب به والدین و مدارس برای فعال کردن بچه‌ها و تغذیه سالم تمرکز دارد. همچنین شامل اقداماتی است که والدین می توانند امروز انجام دهند تا کودکان را به تغذیه سالم ترغیب کنند.

من نگاهی به وب سایت انداختم و متوجه شدم که برای والدین و همچنین رهبران جامعه بسیار آموزنده و پر از اطلاعات است. تنها مشکلی که من با برنامه‌ای که او تنظیم کرده است این است که منویی که به بچه‌ها پیشنهاد می‌کنند برای سلامتی غذا بخورند، غذاهای معمولی نیست که بچه‌ها از آن لذت ببرند و ممکن است باعث ایجاد مشکل در خانه شود.

برای اینکه بچه‌هایتان شروع به خوردن سالم‌تر کنند، باید راه‌های عالی برای پختن چیزهایی که با آنها آشنا هستند پیدا کنید و آنها را درگیر کنید. جو مروارید و بادمجان فتا چیزی نیست که ببینم بچه سر میز شام بخورد. بچه ها به سختی می خواهند سبزیجات بخورند نه تنها بادمجان. من معتقدم راهی برای ترغیب بچه ها به شروع بهتر غذا خوردن و کاهش وزن، سرگرم کردن آن است. وقتی بچه هستید، تنها چیزی که به ذهنتان می رسد این است که اوقات خوشی داشته باشید. اگر بتوانیم راهی برای تبدیل غذای سالم به یک کار سرگرم کننده پیدا کنیم، به این همه گیری چاقی کودکان پایان خواهیم داد.