ما نباید اجازه دهیم دشمن روایت دروغ بسازدساعت: 16:14
تاریخ انتشار: 1301/08/30
کد خبر: 1912695

وزیر کشور گفت: دشمن ناامید از فشار اقتصادی به جنگ ترکیبی روی آورد و در این جنگ تمام توان خود را به کار گرفت. دشمنان به صورت رسمی و علنی با جریانات خرابکارانه و تجزیه طلبانه دیدار می کنند و این نشان از قدرت نیست بلکه استیصال آنها از پیشرفت کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ احمد وحیدی وزیر کشور روز دوشنبه در برنامه ای به مناسبت هفته بسیج با حضور کارکنان وزارت کشور؛ وی افزود: استقلال، امنیت، منافع و ثبات و انقلاب ملی کشور مستلزم موضع گیری صریح گروه ها و افراد سیاسی در برابر توطئه آشکار دشمن است.

وی ادامه داد: امروز نهضت دشمن با به راه انداختن جنگی مشترک برای تضعیف پایه های ثبات و امنیت کشور تلاش می کند همه ظرفیت های رسانه ای را به منصه ظهور برساند و در این شرایط حساس همه باید هوشیار و هوشیار باشند.دشمن توطئه ها.”

وزیر کشور گفت: ایرانی‌های دوست نمی‌پذیرند که کشور با توطئه دشمن ناامن شود، بنابراین شخصیت‌ها و چهره‌ها باید نسبت به ناامنی و بی‌ثباتی جریان کنونی موضع شفاف و روشنی داشته باشند.

وحیدی برای قرار نگرفتن در معرض جنگ نرم دشمن تصریح و توضیح داد: ایران اینترنشنال با پول عربستان و با حمایت و بودجه دولت انگلیس، شبکه بی بی سی و کینه و نفرت آل سعود و آل سعود پیش می رود. بر همگان روشن است که انگلیسی ها ایران را دوست دارند، از این رو روایت این رسانه همواره ناشی از دشمنی و تلاش برای تضعیف ایران است.

تلاش برای مهندسی ذهن و افکار دشمن از طریق جریان رسانه‌ای از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: نباید اجازه دهیم جوانان عزیز کشور که سرمایه‌های اصلی کشور هستند سقوط کنند. افتادن در دام دشمن و روشن ساختن حقایق و اهداف شیطانی دشمن ضروری است.

وحیدی یادآور شد: دشمنان با توانمندی های خود سعی در ایجاد فضای بی ثباتی در کشور و انتشار اخبار کذب دارند و باید با این احساس ناامنی مقابله کنیم.

وی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: در حوادث اخیر سربازان بسیجی با سربلندی وارد عمل شدند و آنچه را که دشمنان برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در کشور برنامه ریزی کردند خنثی کردند.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان برای تضعیف اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از انواع توطئه های مرکب و پیچیده استفاده می کنند، گفت: امروز بسیجیان در این عرصه صادق و قهرمان هستند. توطئه جدید دشمنان و در نتیجه فدا کردن جان خود.

وحیدی با بیان اینکه بسیجیان حافظ امنیت و آرامش مردم اقصی نقاط کشور هستند، تصریح کرد: وی بیان کرد: بسیجیان دهه 80 بودند که با عشق به مکتب امام خمینی (ره) و آرمان های انقلاب اسلامی با اغتشاشات مبارزه کردند.

جوانان امروز اگر نگوییم برتر از جوانان دوران اولیه اسلام نیستند. وی بیان کرد: نسل امروز بسیجیان نسبت به نسل اول انقلاب پرشورتر و انقلابی ترند و این نشان از زنده و پویایی این انقلاب عظیم دینی دارد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ترس اصلی دشمن در صلابت و قدرت انقلاب اسلامی است. وی گفت: دشمن تصور می کرد با تحریم اقتصادی می تواند اهداف خود را پیش ببرد اما در عمل دید که انقلاب به مسیر پیشرفت خود ادامه می دهد و مشکلات کشور حل و مدیریت می شود.

وحیدی دستیابی علمی کشور به فناوری های نوین به ویژه موشک مافوق صوت را بیان کرد: موشک مافوق صوت مقیاس بزرگی از علم و فناوری است که توسط جوانان و مهندسان پرتلاش کشور به دست آمده است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن ناامید از فشار اقتصادی به جنگ ترکیبی روی آورد و در این جنگ تمام توان خود را وارد میدان کرد. دشمنان به صورت رسمی و علنی با جریانات خرابکارانه و تجزیه طلبانه دیدار می کنند و این نشان از قدرت نیست بلکه استیصال آنها از پیشرفت کشور است.

وحیدی به جنگ روایات از سوی دشمن اشاره کرد و افزود: حرکت خشن و خشن با هدف امنیت عمومی به عنوان یک اعتراض مسالمت آمیز مطرح می شود و از سوی دیگر علیه بسیج و پاسداران حفاظت از حریم کشور مطرح می شود. . ابراز تردید کرد

رئیس شورای امنیت ملی در پایان تصریح کرد: نباید اجازه داد دشمن روایت کذب ایجاد کند و امروز بسیجیان عزیز کشور فعالانه از امنیت ملی دفاع می کنند.