ما تمام تلاش خود را برای توقف برنامه هسته ای ایران انجام می دهیمساعت: 02:25
تاریخ انتشار: 1401/03/29
کد خبر: 1876908

وزیر امور خارجه اسرائیل در پیامی توئیتری نوشت: دیشب با وزیر امور خارجه فنلاند صحبت کردم و در مورد ایران به او گفتم که اسرائیل هر کاری که لازم است برای توقف برنامه هسته ای ایران انجام می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ زایر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که با وزیر امور خارجه فنلاند در مورد چند موضوع از جمله تحولات اوکراین و ایران گفتگو کرده است.

لاپید با اشاره به گفتگو با وزیر خارجه فنلاند نوشت: یک گفتگوی طولانی و خوب. ما در مورد تحولات اوکراین و تصمیم فنلاند برای پیوستن به ناتو صحبت کردیم.

وی با اشاره به ایران در گفتگو با وزیر امور خارجه فنلاند گفت: من به وزیر امور خارجه (فنلاند) گفتم که اسرائیل برای توقف برنامه هسته ای ایران و دفاع از خود در موضوع ایران دست به هر کاری می زند.

این مقام صهیونیست از حمایت فنلاند از قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران استقبال کرد.

استدلال وزیر خارجه اسرائیل در حالی مطرح شد که کشورهای غربی و اروپایی همچنان برای ادامه مذاکرات هسته ای با ایران ابراز آمادگی و تمایل می کنند، اما در عمل طرف های غربی برای اجرای تعهدات خود در قبال ایران و خارج از آمریکا و توافق هسته ای اقدام موثری انجام داده اند. آنها موافقت نکردند.

سخنگوی کاخ سفید پیشتر گفته بود که واشنگتن در حال اطلاع رسانی به اسرائیل از مذاکرات وین برای لغو تحریم ها علیه ایران است. در عین حال، مقامات آمریکایی و وزیر امور خارجه بارها اذعان کرده اند که فشار حداکثری بر ایران نتایج مورد انتظار را به همراه نداشته است.

پایان پیام/