ما به پیمانکاران دفاعی جدید در روسیه نیاز داریم


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی پشتیبانی نیروهای مسلح گفت که رقابت بین تولیدکنندگان داخلی باید افزایش یابد و تولیدکنندگان جدید برای رفع نیازهای نظامی ظهور کنند.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت: رقابت باید تشدید شود، تولیدکنندگان جدید و کارآمد در بخش دفاعی ظاهر شوند.

پوتین خواستار ارائه محصولات یا کیفیت مناسب شد و از وزارت دارایی روسیه خواست حمایت های لازم را از تولیدکنندگان در بخش دفاعی و سایر بخش ها انجام دهد.

معاون شورای امنیت روسیه نیز روز دوشنبه گفت که روسیه در حال افزایش تولید انواع تسلیحات از تانک و تفنگ گرفته تا موشک و پهپادهای با دقت بالا است.

دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه با بیان اینکه تولید انواع سلاح ها و تجهیزات ویژه چندین برابر افزایش می یابد، گفت: از تانک و تفنگ گرفته تا موشک و پهپادهای با مشخصات بالا، خود را آماده می کنیم.

این مقام ارشد روسی به دشمنان روسیه گفت که انتظار نداشته باشند کشور سلاح هایش تمام شود.

مدودف گفت: «در حین مطالعه تحلیل های دشمن، بارها با این ادعا مواجه شده ام که روسیه به زودی تجهیزات نظامی و تسلیحات پرکاربرد را تمام خواهد کرد.

وی گفت: هدف اجرای دقیق قراردادهای دفاعی دولتی در تمامی موارد مهم و جلوگیری از اختلال در تامین تجهیزات است.

با ادامه جنگ روسیه و اوکراین و حملات موفقیت آمیز روسیه به زیرساخت های نظامی و انرژی این کشور، موضوع تسلیحات به اوکراین توجه رسانه های جهانی را به خود جلب کرده است.


به گفته منابع خبری، فقدان تسلیحات در اروپا می تواند متحدان اوکراین را مجبور به اتخاذ تصمیم سخت در مورد ادامه حمایت از کی یف کنند. این کشورها همچنین احساس می کنند که در صورت کاهش ذخایر تسلیحات روسیه در خطر حمله به آنها قرار دارد. در نتیجه، برخی از کشورهای اروپایی با این معضل مواجه هستند که آیا به ارسال سلاح به اوکراین ادامه دهند یا خیر.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می نویسد بسیاری از کشورها پس از حمله روسیه به اوکراین ذخایر تسلیحات خود را کاهش داده اند. ایالات متحده و سایر اعضای ناتو میلیاردها دلار سلاح و تجهیزات به اوکراین ارسال کرده اند. برخی از متحدان ناتو نیز سلاح های دوران شوروی خود را به اوکراین فرستادند و اکنون منتظر جایگزین های آمریکایی هستند.

این منبع خبری نوشت کشورهای حامی اوکراین با دوراهی مواجه هستند. آیا آنها باید به ارسال ذخایر تسلیحات خود به اوکراین ادامه دهند و به طور بالقوه آسیب پذیری خود را در برابر حمله روسیه افزایش دهند؟ یا باید آنچه را که باقی مانده است برای دفاع خود نگه دارند که احتمال پیروزی روسیه در اوکراین را افزایش می دهد