ما به ارسال سامانه های دفاعی به اوکراین ادامه خواهیم داد


بر اساس این گزارش، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا گفته است که به تجهیز کی یف به تسلیحات لازم به ویژه تسلیحات دفاع هوایی ادامه خواهد داد.

وی همچنین بر اهمیت حفظ خطوط ارتباطی با روسیه برای جلوگیری از تشدید تنش ها در اوکراین تاکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا در عین حال چین، روسیه، کره شمالی و ایران را منشأ تهدیدات هسته‌ای خواند و گفت: واشنگتن در تلاش است تا توانایی‌های ارتش آمریکا برای مقابله با همه چالش‌ها را تقویت کند.

همزمان «دمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ دولتی روسیه (کرملین) اعلام کرد که دولت اوکراین به دستور واشنگتن از گفتگو با مسکو خودداری می کند.

اومارو سیسوکو امیالو، رئیس جمهور گینه بیسائو، اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از او خواسته است تا به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، پیامی مبنی بر آمادگی پوتین برای گفتگو ارسال کند. امیا این را در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با زلنسکی در کیف و یک روز پس از دیدار با پوتین اعلام کرد.

نماینده دولت روسیه با تایید ارسال این پیام گفت: در واقع همکار و شریک ما در این کشور آفریقایی با وی (زلنسکی) تماس و روابط دارد و درخواست و علاقه خود را برای اطلاع اوکراینی از موضع پوتین اعلام کرد. سمت

پسکوف همچنین گفت: در عین حال رئیس جمهور جوهور تاکید کرد که این رد برای بحث و رد تفاهمات مورد توافق در دستور (کیف) بسیار واضح است، با دستور واشنگتن این موضوع بسیار روشن است.

وی تاکید کرد که روسیه موضع خود را تغییر نخواهد داد و همچنان آماده است و می خواهد منافع خود را بر سر میز گفتگو تضمین کند، اما اکنون طرف اوکراینی از گفتگو بیزار است.