ما با خطر بسیار واقعی خشکسالی های متعدد روبرو هستیمساعت: 07:48
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۴/۲۸
کد خبر: 1884074

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که امسال با خطر واقعی خشکسالی های متعدد مواجه هستیم و این وضعیت در سال آینده بدتر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ دبیرکل سازمان ملل متحد در طرحی برای مقابله با بحران غذایی جهان، گفت: زمان اقدام جمعی فرا رسیده است؛ رویکردی هماهنگ برای پاسخ به بحران جهانی غذا: جهان ما با چالش های بزرگی مواجه است. مانند تغییرات آب و هوایی، کرونا، جنگ ها و افزایش تورم.


وی افزود: از سوی دیگر قیمت مواد غذایی، انرژی و کود به شدت افزایش یافته و جنگ در اوکراین این قیمت ها را تشدید کرده است.

گوترش ادامه داد: در دو سال گذشته تعداد افراد به شدت ناامن غذایی دو برابر شده است.

وی تصریح کرد: امسال با خطر واقعی خشکسالی های متعدد مواجه هستیم و ممکن است در سال آینده وضعیت بدتر شود. ما باید با هم کار کنیم تا رویکردی جسورانه و هماهنگ اتخاذ کنیم.

دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: این به معنای ادغام مجدد تولید مواد غذایی اوکراین و مواد غذایی و کودهای روسیه در بازارهای جهانی و باز نگه داشتن تجارت جهانی است.

وی افزود: این یعنی مقابله با بحران اقتصادی در کشورهای در حال توسعه و استفاده فوری از همه امکانات برای حمایت از کشاورزان خرده پا و خانواده ها برای افزایش حمایت های اجتماعی و افزایش بهره وری و خوداتکایی. همچنین به معنای تغییر سیستم های غذایی است تا همه در جهان به غذاهای مقرون به صرفه، سالم و پایدار دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام/