ما امنیت کشورمان را با هیچ چیز عوض نمی کنیمساعت: 13:09
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۷/۱۹
کد خبر: 1902638

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امنیت کشورمان را با هیچ چیز عوض نمی کنیم و هرکس بخواهد به امنیت ما آسیب برساند با پاسخ قاطع و تأسف بار جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ همزمان با ورود نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وابستگان نظامی سفارتخانه های مستقر در تهران با امیر دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه دیدار کردند.

در این دیدار امیر دریادار علیرضا تنگسیری ضمن خیر مقدم به اعضای محترم وابستگان نظامی سفارت های مقیم تهران، برای آنان آرزوی سلامتی و موفقیت کرد و گفت: امروز به برکت زحمات رزمندگان دلاور نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی ارتش. و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اقدامات اشراف اطلاعاتی، کنترل و نظارت لحظه ای، ثبات و امنیت خوبی در خلیج فارس و دریای عمان برقرار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید سرلشکر نادر مهدوی و همرزمان شهیدش گفت: شهید مهدوی و همرزمانش در مظلومیت و در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند و چه این شهید والامقام و همرزمانش. در تاریخ 16 مهر 1366 هجری شمسی بسیار ارجمند و ارجمند است. زیرا آنها با مقاومت و اقتدار در برابر هجوم بی امان دولت تروریستی آمریکا ایستادند و همان جعلی ارتش آمریکا را تحقیر و درهم شکستند.

سردار تنگسیری با اشاره به پیام مستمر جمهوری اسلامی مبنی بر برقراری صلح و دوستی متقابل بین ملت ها گفت: هجمه ها و تهاجم ها هیچگاه در دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران جایگاهی نداشته و جمهوری اسلامی همواره دستور صلح و دوستی را دارد. او با کشورهای همسایه و دولت‌های همسایه استراتژی خاص خود را دارد، اما اگر کسی بخواهد از این دوستی و برادری سوء استفاده کند، با او به همان شیوه و در همان سطح برخورد می‌کنیم.

وی افزود: امنیت کشورمان را با هیچ موضوعی معامله نمی کنیم و هرکس بخواهد به امنیت ما آسیب برساند با پاسخ قاطع و تأسف بار جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تشریح مشکل خودکفایی و خوداتکایی جمهوری اسلامی در تامین تجهیزات نظامی، با تربیت نیروهای جوان متعهد و آگاه، گفت: تمامی تجهیزات مورد نیاز عملیات نظامی توسط دانشمندان جوان طراحی و تولید می شود. که نیازی به واردکننده نیست ما خارجی نداریم و در این زمینه کاملا مستقل هستیم.