ما افراد را برای شنیدن صداها دسته بندی نمی کنیم


رئیس شورای اطلاع رسانی دولت ادامه داد: مشخص است که این اتفاقات برنامه ریزی شده بود و گستردگی فعالیت های رسانه ای دشمن نشان از این داشت.

بهادری ظهورمی خاطرنشان کرد: زمانی که هندسه قدرت جهانی تغییر کند و دگرگون شود، عملا موانع برداشته می شود، به همین دلیل ایران می تواند بسیاری از تحریم ها را پشت سر بگذارد و در عین حال هرگز از میز مذاکره خارج نشده و تلاش زیادی برای احقاق حق خود می کند. . ..

وی یادآور شد: برای تحلیل راهبردی رویدادهای اخیر باید به آنچه در منطقه و جهان رخ داده است نگاه کرد. در روزهای اخیر به وضوح شاهد تغییرات در سطح جهانی بودیم و هژمونی جهانی مرتبط با هژمونی یک کشور در حال تغییر است. اینکه کدام کشور چه جایگاهی را در نظم نوین جهانی اشغال خواهد کرد، اکنون و در سالهای آینده مشخص خواهد شد. بدیهی است که کشورهایی که امروز عملکرد خوبی دارند، جایگاه بهتری در جهان آینده خواهند داشت.

بهادری جهرمی با اشاره به سیاست خارجی دولت سیزدهم افزود: تلاش شد با سیاست همسایگی جایگاه شایسته ایران در هندسه نوین جهانی تثبیت شود.

وی گفت: تحلیل ما این است که دشمنان تلاش کرده اند در این تغییر نظم جهانی که در حوادث اخیر رخ می دهد، کشور به جایگاه خود نرسد. دشمنان متوجه شده‌اند که راه تحریم‌ها جواب نمی‌دهد، بنابراین سعی کرده‌اند با جنگ‌های شناختی مردم را با مشکلات داخلی مشغول کنند، اما معتقدیم باید صدای اعتراض مردم شنیده شود. اتفاقات اخیر برنامه ریزی شده بود و مشخص است که دشمن به دنبال بهانه ای برای انجام این عملیات بود.

دبیر شورای امور خارجه گفت: پلیس آمریکا در 6 سال گذشته بیش از هزار نفر از جمله حدود 250 زن را دستگیر یا کشته است، یعنی هر 10 روز یک زن در آمریکا توسط پلیس کشته می شود. ، اما خبری از آن نیست. زمان شجاعت را تغییر نمی دهد.

بهادری جهرمی در ادامه این گفتگو درباره کارهای ویژه ای که دولت انجام می دهد گفت: اولویت دولت بررسی مشکلات و چالش ها و دریافت نکات و ایده ها برای رفع آنهاست. دشمن مشاهده کرد که پایان این راه به نفع او نبوده و عوامل توسعه شامل استعداد، سرمایه انسانی در میدان و مسیر طی شده توسط مردم و برنامه های دولت است.


دهه 70 و 80 ضربه سختی به دشمن زد

سخنگوی دولت درباره موانع پیشرفت کشور گفت: نظام دیکتاتوری شاهنشاهی مانع پیشرفت کشور بود، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان موانع زیادی برای پیشرفت کشور ایجاد کردند. هر جا که می خواستیم رشد کنیم با موانعی از سوی دشمنان روبرو می شدیم اما با تغییر نظم جهانی این موانع برطرف می شود و در هندسه جدید قدرت جهانی کشور ما جهش می کند.

وی ادامه داد: در جنگ دشمن می خواست جلوی ما را بگیرد اما ما تبدیل به نیروی نظامی شدیم. در بخش مالی هم همین اتفاق افتاده است و بدون شک دشمن در جنگ شناختی پیروز نخواهد شد و قطعاً جوانان دهه هفتاد و هشتاد بر دشمن ضربه سختی زده اند.


آمریکا نگران نقش ایران در جهان است

بهادری ظهورمی درباره فعالیت‌های دولت در سیاست خارجی و تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران با بیان اینکه هواپیماهای بدون سرنشین برای استفاده در جنگ اوکراین فرستاده شده‌اند، گفت: روش دشمن همیشه یکسان است. وقتی پای میز مذاکره حرفی برای گفتن ندارد، سعی می کند از اهرم های دیگری برای فشار استفاده کند که روش جدیدی نیست و آزمایش موضوع اشتباه است.

سخنگوی دولت افزود: ایران کشوری است که ۸ سال است به دلیل جنگ افروزی همان کشورهای مدعی حقوق بشر و کمک به رژیم طاغوت با شرایط سختی روبرو بوده است. ایران قهرمان مبارزه با تروریسم است و فراموش نکرده است که این ایران است که با داعش ساخته شده توسط غرب مبارزه می کند. بنابراین، اگر کسی بخواهد مسئولیت ارسال تسلیحات را بر عهده بگیرد، میزان فروش تسلیحات آمریکایی مشخص است. آمریکا، بزرگترین صادرکننده تجهیزات نظامی جهان، مدعی شده است که ایران به کشوری که بزرگترین پایگاه نظامی جهان را در اختیار دارد، پهپاد می فروشد.

بهادری جهرمی تاکید کرد: آمریکا از نقش آفرینی ایران در جهان هراس دارد. راه ایران روشن است و در عین حال حافظ صلح است و با دیپلماسی فعال این راه را دنبال خواهد کرد. ایران خواهان میانجیگری در جنگ روسیه و اوکراین است.


ما افراد را دسته بندی نمی کنیم

سخنگوی دولت در خصوص حضور ایشان در دانشگاه علامه و اینکه دولت چه برنامه ای برای به رسمیت شناختن اعتراض دارد، گفت: در حوزه شنیدن صدا، مردم را دسته بندی نمی کنیم و کسانی که به هر شکلی اعتراض می کنند مردم هستند.

بهادری جهرمی افزود: دولتی که در یک سال 31 تور منطقه ای می رود یعنی آماده است دیوار را بردارد و صدای مردم را بشنود. رئیس جمهور وقتی بعد از اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها به میدان میوه و تره بار می رود یا برخی پمپ بنزین ها هک می شود به پمپ بنزین می رود یا وقتی زاینده رود خشک می شود به اصفهان می رود. رئیس جمهور در میدان است.


دولت مردم از مسئولیت شانه خالی نمی کند

بهادری جهرمی گفت: رئیس جمهور بدون در نظر گرفتن طیف و جناح با نخبگان و اصحاب رسانه دیدار می کند و از شیوه مسالمت آمیز برای بیان سخنان و حتی اعتراض استقبال می کند. دولت مردم از مسئولیت شانه خالی نمی کند.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت تاکید کرد: اگر دولت از پتانسیل نخبگان استفاده نکند و به حرف آنها گوش ندهد، خودش را از دست می دهد.

وی در بحث تاثیر این جلسات نخبگان گفت: سیاست ها و برنامه های زیادی بر اساس این جلسات تدوین شد. در حالی که رئیس جمهور در یک سال 6 بار از دانشگاه بازدید کرد، معاون اول رئیس جمهور نیز هفته گذشته برای رفع مشکلات از خوابگاه دانشگاه شریف بازدید کرد. علاوه بر این 75 درصد کابینه را اعضای هیئت علمی دانشگاه تشکیل می دهند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ممکن است فردی در فضای عمومی اصلا جمهوری اسلامی را قبول نداشته باشد اما رئیس جمهور با او صحبت کند. دیوارها را برداشت.

بهادری ظهرمی با اشاره به دیدار هفته گذشته خود با دانشجویان دانشگاه علامه گفت: به دعوت آنها میهمان دانشجویان هستم. بسیاری از دانشجویان از ابتدا سالن را ترک کردند و می خواستند بیرون از سالن نظر خود را بیان کنند که من دوست ندارم، اما به آن احترام می گذارم. پرسش و پاسخ ها که تمام شد، خواستم بروم که مسئولان مراسم از من خواستند از درب دیگر بروم، اما 20 دقیقه در جمع دانش آموزان ماندم و به هرکسی که سوال داشت پاسخ دادم و به روند ادامه دادم.


تراز تجاری مثبت به دلیل افزایش صادرات

بهادری جهرمی درباره اقدامات دولت در اقتصاد گفت: در این مدت دولت اقداماتی در حوزه تجارت خارجی انجام داد که یکی از آنها مثبت بودن تراز تجاری بود و این به دلیل افزایش صادرات بود.

وی ادامه داد: اما دولت به دنبال کنترل تورم در داخل است، اقداماتی را برای حرکت نقدینگی موجود به سمت محرک هایی مانند سوخت و مسکن و در واقع هدایت و کنترل نقدینگی در نظر گرفته است.


تورم در دولت سیزدهم کاهش یافت

سخنگوی دولت افزود: با روند صعودی تورم باید به 60 تا 80 درصد برسد اما اکنون به 40 درصد رسیده است و اگر به این مسیر نزولی ادامه دهیم آینده خوبی برای کشور خواهد داشت. رشته.

بهادری جهرمی با اشاره به کاهش واردات گندم، این امر را عمدتاً ناشی از حذف رانت و خرید از مردم دانست و خاطرنشان کرد: بنابراین واردات به دلیل تولید کاهش یافت و اشتغال در بخش کشاورزی ایجاد شد. 16 سال است که سیب صادر نکرده ایم و امروز سیب های ما صادر می شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت زنجیره و موانع صادرات دانش بنیان، خدمات فنی و مهندسی و در حوزه کشاورزی را برداشته است تا مردم بتوانند صادرات و تامین زیرساخت ها را انجام دهند، تصریح کرد: در حوزه راه های تجاری ایران چهارراه است. حمل و نقل اما برخی از کشورها به دلیل سوء استفاده های داخلی، ایران را دور زدند و صادرات خود را مدیریت کردند، اما امروز این مسیر در شرق کشور آسفالت شده است.

سخنگوی دولت در خصوص حوزه کسب و کار گفت: امروز با ثبت نام در سامانه می توان برای 500 نوع کسب و کار مجوز گرفت و این یعنی اقدام اقتصادی دولت آغاز شده است.

وی با شناسایی منبع تورم نقدینگی گفت: در سال 1391 حجم نقدینگی حدود 360 هزار میلیارد تومان بوده که در سال 1397 به 4 هزار و 100 میلیارد تومان رسیده است. تورم راهش را مثل بهمن خراب می کند و هر جا که می رود مشکل ایجاد می کند و نتیجه آن تورم 60 درصدی دولت قبل بود.

بهادری جهرمی افزود: دولت با هدایت معاون اول رئیس جمهور طرح هایی را به عنوان محرک های سرمایه گذاری ارائه کرده است که بسیاری از حوزه ها را فعال کرده است. این سرمایه گذاری مستقیم نیست بلکه توسط دولت هدایت می شود.

وی بیان کرد: با همه اینها دولت مردمی با حذف پول و نقدینگی تورم را از 60 به 40 درصد رسانده است و در صورت ادامه همین روند آینده روشنی پیش بینی می شود.