مانعی برای رانندگی زنان در هرات وجود نداردساعت: 17:44
منتشر شده در مورخ: 1401/02/20
شناسه خبر: 1837874

رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات به فارس گفت: اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر منع رانندگی زنان در این ولایت صحت ندارد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «مولانا نعیم الحق حقانی» رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات گفت: در خصوص رانندگی بانوان دستورالعملی صادر نشده و اخباری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود صحت نداشته و بی‌اساس است.

وی ادامه داد: دولت هر دستور یا فرمانی را صادر کند از طریق نهادی رسمی ابلاغ خواهد شد.

حقانی همچنین افزود: اداره راهنمائی و رانند­گی هرات مشکلاتی را در چاپ گواهینامه داشته و به محض حل این مشکل گواهینامه برای زنان و مردان چاپ خواهد شد.

از سوی دیگر مسؤولان در اداره راهنمائی و رانند­گی اعلام کردند که به دستور ریاست عمومی راهنمائی و رانندگی افغانستان تا اطلاع ثانونی صدور گواهینامه برای زنان متوقف شده است.

شیما وفا بانویی که بیش از 10 سال است در هرات با حفظ حجاب اسلامی رانند­گی می‌کند، در این باره گفت: با توجه به اینکه جامعه افغانستان سنتی بوده، با برخی مشکلات روبرو هستیم، اما با افزایش بانوان راننده در شهر این روند عادی شد و حالا او به راحتی در بازار و محل کار خود با خودروی شخصی رفت وآمد می‌کند.

وی تصریح کرد که رانند­گی هم مانند دیگر فعالیت‌ها حق شرعی بانوان است.

وفا تاکید داشت که تاکنون هنگام رانند­گی برخوردی از سوی نیروهای امنیتی در شهر با او نشده  و در ایست بازرسی‌ها پس از نشان دادن گواهینامه خود اجازه رانندگی داشته است.

انتهای پیام/ ر

رژیم لاغری سریع