لیگ ملت های والیبال معجزه ایران کامل نشد/عملکرد تحسین برانگیز شاگردان عطایی پایان یافت


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در روز دوم مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2022، دو بازی امروز (پنجشنبه، 30 ژوئیه) در سالن یونی‌پول در بولوینا، ایتالیا برگزار شد. در دومین دیدار تیم های ملی والیبال ایران و لهستان به مصاف هم رفتند که شاگردان بهروز عطایی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب لهستان، تیم اول رنکینگ جهان شدند.

اگرچه لهستانی ها در ست های دوم و چهارم این دیدار با نتایج 26 بر 24 و 25 بر 16 مغلوب ایران شدند، اما در ست های اول، سوم و پنجم با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 18 و 15 بر 7 پیروز شدند. مرحله نیمه نهایی و چهار تیم در صدر مسابقات قرار دارند.

تیم ملی والیبال ایران این دیدار را با ترکیب میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی زالوه، محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت پور آغاز کرد.


در ابتدای ست اول میلاد عبادی پور سرویس داد و تیم ایران با دفاع خوب امتیاز اول را از آن خود کرد. در ادامه دو تیم رقابت بسیار نزدیکی داشتند اما اولین وقت استراحت فنی این ست با نتیجه 12 بر 9 به لهستان رسید.

این ست پس از فراز و نشیب های فراوان با نتیجه 25 بر 21 به سود لهستان به پایان رسید. عطایی در این ست از دو استراحت خود استفاده کرد و ملی پوشان را به استراحت بیشتر در زمین دعوت کرد.

در این ست لهستان 13 امتیاز حمله، ایران 10 امتیاز، ایران دو امتیاز دفاع، لهستان یک امتیاز و هر دو تیم در سرویس دو امتیاز کسب کردند. در این ست استقبال خوبی از لهستانی ها شد که سهم زیادی در پیروزی این تیم داشت اما امین اسماعیل نژاد با 9 امتیاز بهترین بازیکن این ست شد.

در اوایل ست دوم و با برتری 4-1 لهستان، عطایی خواستار تایم اوت فنی شد. هر دو تیم در امتیاز 10 با امتیاز اسماعیل نژاد به تساوی رسیدند و فشار روی بازیکنان ایران کم شد. وقت استراحت فنی این ست 12 بر 11 به سود ایران بود. در این لحظه دو تیم مهاجم نیز در مجموع 20 امتیاز برابر هستند که نشان از رقابت بسیار نزدیک تیم های ایران و لهستان در این دیدار دارد.

در ادامه ست، لهستان با کسب چهار امتیاز متوالی، عطایی را مجبور کرد تا با نتیجه 15 بر 12 به سود لهستان استراحت کند. تیم ملی در امتیازات شانزدهم و هجدهم با حریف مساوی شد و مهدی زالو امتیاز نوزدهم را برای ایران به دست آورد تا سرمربی لهستان درخواست استراحت کند.


در نهایت این ست با نتیجه 26 بر 24 به سود ایران به پایان رسید تا دو تیم در ست شمار با یکدیگر برابر شوند. نحوه عملکرد تیم ایران در ست دوم، تیم ایران در حمله 26 بر 24 حریف را پیش انداخت، در دفاع نیز 4 بر 3 پیش افتاد و هر دو تیم امتیاز خود را در سرویس سه برابر کردند.

در ست سوم رقابت شدید دو تیم ادامه یافت و وقت استراحت فنی 12 بر 11 به سود لهستان شد. در این ست تماشاگران حاضر در سالن که اکثرا ایرانی بودند با هر حمله تیم ملی ایران از یک تا سه می شمردند و از حمایت خود از تیم ایران دست بر نمی داشتند. عطایی با نتیجه 17 بر 14 به سود لهستان وقت استراحت اعلام کرد تا دو تیم به امتیاز خود اضافه نکنند. در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود لهستان به پایان رسید و عقاب ها از نظر تعداد ست ها با نتیجه 2 بر 1 پیش افتادند. عطایی در ست سوم 20 بر 14 ترکیب تیم ایران را تغییر داد تا بازیکنان اصلی در ست چهارم استراحت کنند.

در ابتدای ست چهارم تیم ایران سه امتیاز متوالی را به دست آورد. در ادامه این ست ملی پوشان ایران اقتدار خود را به حریف تحمیل کردند و 25 بر 16 این تیم را شکست دادند تا دو تیم از نظر تعداد ست برابر باشند و ست پنجم سرنوشت ساز نتیجه نهایی را رقم بزند. همخوانی داشتن سرمربی لهستان در اواسط این ست به بازیکنان اصلی خود استراحت داد.

شاگردان بهروز عطایی در ابتدای ست پنجم در ابتدای ست پنجم بر خلاف ست چهارم چهار امتیاز متوالی به حریف دادند اما در نهایت علیرغم تلاش و نمایش تحسین برانگیز تیم ملی ایران شکست خورد. . لهستان در ست پنجم 15 بر 7 پیش افتاد و در نهایت بازی 3 بر 2 به پایان رسید. با حذف یک مسابقه و کسب مقام هفتم در لیگ ملت‌ها، عملکرد خود را در این رقابت‌ها به پایان رساندند.

در ابتدای این دیدار سیلیکا الکساندر، کوچانوفسکی زیکو، بارتوش کوراک، کامیل سمنیوک، ماتئوش بینیک و مارسین یانوش در تیم لهستان حضور داشتند.


کولادوس فابریس از فرانسه و ورا ماچان والتر هوگو از پرو به عنوان داور اول و دوم دیدار ایران و لهستان را قضاوت کردند.

محمدرضا داورجانی رئیس فدراسیون والیبال به همراه ایرانیان مقیم ایتالیا به تماشای این مسابقه نشستند. فرانسه در اولین بازی امروز با نتیجه 3 بر صفر ژاپن را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف ایتالیا رفت.

مرحله نیمه نهایی لیگ ملت های 2022 شنبه 1 آگوست با دو دیدار در شهر بولونیا برگزار می شود.

انتهای پیام/