لیگ برتر هندبال| برگزاری اولین فینال/ نبرد سپاهان و شاملی بر سر جامساعت: 15:31
منتشر شده در مورخ: 1401/02/16
شناسه خبر: 1836729

فینال اول رقابت‌های لیگ برتر هندبال ایران روز ۱۷ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، اولین فینال از دو فینال رقابت‌های لیگ برتر هندبال ایران میان تیم‌های سپاهان اصفهان و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون روز شنبه هفدهم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ در تالار هندبال شهید سلیمانی فدراسیون برگزار خواهد شد.


 


دیدار فینال لیگ برتر هندبال ایران در حالی میان دو تیم سپاهان اصفهان و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون برگزار خواهد شد که دو تیم تنها یک شکست را پیش از فینال تجربه کرده اند.


 


نیروی زمینی شهید شاملی کازرون به عنوان مدعی قهرمانی لیگ برتر، در مرحله پلی‌آف موفق شد در دیدار رفت و برگشت مقابل ذوب‌آهن اصفهان به پیروزی دست یابد و راهی دیدار فینال شود.


 


در دیگر سوی میدان نیز سپاهان اصفهان پس از پیروزی در دیدار رفت و برگشت مقابل مس کرمان به فینال لیگ برتر رسید.


 


 


دیدار فینال لیگ برتر هندبال ایران در حالی میان این دو تیم برگزار می‌شود که در دور رفت مرحله گروهی نیروی زمینی شهید شاملی کازرون موفق به کسب پیروزی مقابل سپاهان شده بود و در دور برگشت نیز سپاهان اصفهان مقابل نیروی زمینی شهید شاملی کازرون به پیروزی رسیده بود.


 


با نتایج به دست آمده معادلات برای پیش‌بینی تیم قهرمای بسیار دشوار شده است.


 


 


در پایان مرحله گروهی لیگ و پیش از برگزاری دیدارهای پلی‌آف نیروی زمینی شهید شاملی کازرون به عنوان مدافع عنوان قهرمانی فصل پیش، تنها برابر سپاهان اصفهان تن به شکست داده بود اما با توجه به تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم جدول قرار گرفت. کازرونی ها در تلاش هستند تا بتوانند عنوان قهرمانی فصل گذشته خود را دوباره تکرار نمایند.


 


 


سپاهان اصفهان نیز با صدرنشینی مرحله گروهی لیگ را به پایان رساند و تنها با یک شکست از ۱۸ بازی و با ۳۴ امتیاز راهی مرحله پلی‌آف لیگ شد و حالا امید بسیاری دارد تا پس از دو فصل مجددا عنوان قهرمانی را کسب کند.


 


 


مجید رحیمی‌زاده سرمربی تیم هندبال سپاهان اصفهان پس از راهیابی تیمش به فینال لیگ برتر هندبال ایران اظهار کرده بود: تقابل با تیم شهید شاملی در فینال بسیار سخت است. این تیم سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده و مطمئنم مصاف زیبایی را در فینال شاهد خواهیم بود. امیدوارم شاهد هندبال زیبا و به دور از هر گونه حواشی باشیم و در انتها نیز هر تیمی که مستحق پیروزی است قهرمان لیگ برتر شود. 


 


 


محمدرضا رجبی سرمربی تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نیز پس از راهیابی به فینال لیگ برتر هندبال ایران گفته بود: سپاهان از تیم‌های ریشه دار و قدیمی هندبال ایران و رقیب سختی در فینال برای ما به شمار می‌آید. این تیم از بازیکنان و کادر فنی خوبی بهره می‌برد و مدعی عنوان قهرمانی است. تیم ما نیز در طول فصل بازی‌های خوبی را ارائه داد و سال گذشته نیز توانستیم به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم. در این فصل در برابر سپاهان یک بار پیروز میدان بودیم و یک بار تن به شکست دادیم و در فینال نیز تمام تلاش ما کسب پیروزی مقابل سپاهان است.


 


تیم‌های نیروی زمینی شهید شاملی کازرون و سپاهان اصفهان روزهای ۱۷ و ۱۹ اردیبهشت‌ماه فینال رقابت‌های لیگ برتر هندبال ایران را برگزار می‌کنند.


 


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع