قهرمانی هندبال نوجوانان آسیا؛ پسران ایران در نیمه نهایی به مصاف عربستان خواهند رفتساعت: 14:43
تاریخ انتشار: 1301/06/05
کد خبر: 1893006

نوجوانان هندبال پسر ایران برای صعود به فینال مسابقات قهرمانی آسیا در مرحله نیمه نهایی به مصاف عربستان می روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال جوانان ایران در مرحله نیمه نهایی قهرمانی آسیا فردا (یکشنبه) از ساعت 20:30 به وقت ایران به مصاف عربستان سعودی می رود.

تیم هندبال جوانان ایران با 3 برد و یک باخت به عنوان تیم دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا راه یافت. پسران ایران در اولین دیدار خود با نتیجه 29 بر 24 مغلوب کره جنوبی شدند اما در دیدار دوم مقابل هند با نتیجه 64 بر 14 به برتری رسیدند.

پسران ایران در سومین بازی با نتیجه 35 بر 23 ازبکستان را شکست دادند و در چهارمین دیدار مرحله گروهی مقابل بحرین میزبان عملکرد درخشانی داشتند و با نتیجه 30 بر 29 به پیروزی رسیدند. قهرمانی در دو دوره آخر مسابقات قهرمانی آسیا.

عربستان و ایران در مرحله نیمه نهایی قهرمانی آسیا به مصاف یکدیگر خواهند رفت 5 رقبای خود را با اقتدار به عنوان تیم اول گروه شکست دهید ب به نیمه نهایی رسید.

در مرحله گروهی، عربستان در اولین بازی خود با نتیجه 42 بر 22 عراق را شکست داد، در دومین دیدار خود با نتیجه 27 بر 24 مقابل قطر پیروز شد و در سومین بازی خود با نتیجه 34 بر 31 مقابل کویت پیروز شد. عربستان در چهارمین بازی خود امارات را با نتیجه 37 بر 27 و در آخرین بازی خود در مرحله گروهی ژاپن را با نتیجه 31 بر 28 شکست داد.

امیرحسین مسعودنیا، مهدی درینی، صابر حیدری، مهدی مرادی، هادی خزسلیمی، ایلیا گلی، ابوالفضل رهشناس، احمد آرام، علی حیدریان، امیرحسین کرمی، شایان فرشته زاد، حسین معیرس معیدری، امیر حیدریان دره هان، مههر. قهرمانی عباس زری 18 بازیکن ایرانی دارد.

همچنین کادر فنی تیم ملی هندبال جوانان را مهدی اخوان (مدیر فنی)، مجید پارسایی (سرپرست)، مجید رحیمی زاده (سرمربی)، حمید ربانی نیا (مربی)، رضا سرسنقی (ماساژ) و محمد سیاوشی (سرمربی دروژابانان) تشکیل می دهند. ). ایران به مسابقات قهرمانی تعلق دارد. آسیا حضور دارد.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی تیم های کره جنوبی و ژاپن به مصاف یکدیگر خواهند رفت. این دیدار همچنین روز یکشنبه 15 شهریور ساعت 18:30 به وقت ایران برگزار می شود

دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا روز چهارشنبه 9 شهریور ساعت 19:30 برگزار می شود. همچنین دیدار رده بندی نیز در همین روز ساعت 17:30 برگزار می شود.

نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر آسیا از 29 مردادماه در منامه بحرین آغاز شده و تا 18 شهریور ادامه خواهد داشت.

در این رقابت ها 5 تیم به مسابقات جهانی 2023 به میزبانی کرواسی می روند و تاکنون ایران، عربستان، کره جنوبی و ژاپن سهمیه مسابقات را کسب کرده اند.