قدرت اسلام در راهپیمایی اربعین به نمایش گذاشته شدساعت: 16:57
تاریخ انتشار: 1301/06/26
کد خبر: 1897879

سردار محمدعلی نظری گفت: باید از اربعین از چهل روز اسارت خلق الله و کارهای بزرگی که در عرصه جهاد انجام دادند درس بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از آرمان; سردار محمدعلی نظری امروز در یادمان 28 شهید روستای کنگ و کوهتوکرها از توابع شهرستان شهربابک با تسلیت ایام اربعین حسینی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با اربعین سیدالشهدا گفت. بر او قطعاً برکات خاص خود را دارد و فرمود: بسیاری از شما در یک راهپیمایی عظیم هستید، در اربعین شرکت کردید. این اجتماع بسیار بزرگ مذهبی و سیاسی که همه دنیا سعی کردند در این راهپیمایی تاثیر بگذارند و همه دنیا سعی کردند این تجمع عظیم را زیر سوال ببرند. زیرا این راهپیمایی یک مضمون و نمایش قدرت اسلام دارد.

فرمانده سپاه طرالله استان کرمان ادامه داد: به گفته مسئولان عراقی و ایرانی امسال یکی از بهترین سال ها برای برگزاری راهپیمایی اربعین بود که در دنیا تاثیرگذار بود و قدرت اسلام را به نمایش گذاشت.

در تصاویر دوران دفاع مقدس، شعارها و سرودهای رزمندگان درباره کربلا را می بینیم، گفت: شهدا از جان و خون و مال خود گذشتند تا امروز در راهپیمایی اربعین شرکت کنیم و از این راهپیمایی امروز ما آن را به عنوان شاهدی بر قدرت اسلام در نظر بگیرید و ما از منطقه به عنوان یک عامل بازدارنده برای جهان طمع اطراف خود استفاده می کنیم.

این مسئول بیان کرد: اگر امروز به راحتی می توانیم در راهپیمایی اربعین شرکت کنیم و بیست میلیون نفر از سراسر دنیا در این راهپیمایی حضور دارند به خاطر رشادت، فداکاری و از خود گذشتگی شهداست و خدا را شاکریم. ایمن، سالم و راحت. ما می توانیم این پرده بکارت بزرگی را که داریم از طریق شهدا به نمایش بگذاریم.

سردار نظری با بیان اینکه در مورد امام حسین (علیه السلام) و پیاده روی اربعین روایات و سرودهای فراوانی وجود دارد، گفت: این روز مصادف است و بزرگداشت روستای کنگ و شهدای کوهتوکار به دلیل مسائل ذکر شده است. این اقدام مسابقه بسیار جالبی است و جوانان باید بدانند تمام افتخاری که امروز داریم برای شهدای عزیزی است که امروز در حال خدمت هستیم.

فرمانده سپاه طرالله استان کرمان افزود: این یادمان های اربعین حسینی، تاسوعا و عاشورای حسینی تنها به خاطر ظلم و ستم خلق الله نیست، بلکه تنها به خاطر ظلم و ستم مردم خدا نیست. در عوض امام زمان(عج) حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و مقام معظم رهبری وقتی از درس عاشورا و نجات مقدس استفاده کنیم خوشحال می شوند و آیا واقعا الان این اتفاق می افتد؟ آیا از همه فضایل عاشورا و نجات مقدس استفاده می کنیم؟

با طرح این سوال که آیا از وصیت نامه شهدا استفاده می کنیم؟ و با اشاره به اینکه بسیاری از شهدای خانواده شهدا گمنام هستند، تصریح می کند: یکی از غم هایی که امروز داریم این است که در خانواده شهدا، برخی از نسل های بعدی شهدا آنها را نمی شناسند. هر جمله وصیتشان شهیدی است که می تواند راه حل را برای ما تعریف کند.

این مسئول گفت: امروز اربعین امام حسین علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها و کاروان و اهل بیت امام حسین علیه السلام به مدت چهل روز جهاد تبیین کرده اند. و امروز در دنیا هستیم و شاید در کشور باج گیری می شویم. باید عبرت بگیریم

سردار نظری گفت: اخیرا اتفاقی افتاده و یکی از هموطنان ما فوت کرده است. دشمنان غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی رو به افول هستند. اما برای سیاه نمایی و نفوذ در کشور به دنبال مسائل مشابه در کشور ما هستند.

فرمانده سپاه طرالله استان کرمان تصریح کرد: دولت جدید علیرغم مشکلات قبلی; اما او کارهای خوبی انجام داده است از جمله پرداخت بدهی ها، فروش نفت، مسائل برجام، اقدامات موثر در حوزه کرونا و غیره و وقتی این اتفاق بیفتد، رسانه های دشمن قصد دارند کارهای بزرگ دولت را زیر سوال ببرند. برای حمل

وی با اشاره به ماجرای فوق تصریح کرد: از سوی دیگر باید از اربعین و از چهل روز اسارت خلق الله و کارهای بزرگی که در عرصه جهاد انجام دادند عبرت می گرفتیم، اما متأسفانه این کار را انجام دادیم. نه برخی از افسران هنگام انجام کاری می خوابند، برخی از افسران تنها زمانی کار می کنند که منافع شخصی آنها در خطر باشد.

این مسئول گفت: امام حسین علیه السلام دو سال قبل از تاسوعا و عاشورای حسینی، همه یاران پیامبر و اصحابش، نخبگان و مسئولین جامعه را جمع کرد و سخنرانی جامعی داشت. در منا هستند. محتوای سخنان وی به شرح زیر بود؛ با تمام اعتباری که از مردم کسب کرده اید؛ وی در دیدار با مسئولان، وقتی نیاز به انجام کاری برای خیر است، چرا این کار را نکنیم. اما امام حسین (علیه السلام) را در صحرای کربلا تنها گذاشتند.

سردار نظری با اشاره به مطلب فوق خاطرنشان کرد: الان هم همین اتفاق در حال رخ دادن است. مردمی که قبل از انقلاب زیر چتر شاه خان به دعا و عزاداری می پرداختند. بعد از انقلاب خودشان را نشان دادند و نماز و روزه خود را اقامه کردند و در جنگ ها شرکت نکردند و گاهی امام را سرزنش کردند که چرا وارد دفاع مقدس شدیم; بعد از دفاع مقدس عده ای در فتنه 88 و 96 خود را عقب نشینی کردند و وقتی منافعشان به خطر افتاد، تهمت ها و تهمت هایشان زیاد شد و مردم را برای حفظ منافعشان جلو انداختند.

فرمانده سپاه طرالله استان کرمان ادامه داد: الان هم عده ای وقتی می خواهند وارد صحنه عمل شوند خودداری می کنند و گاهی کسانی که می خواهند وارد میدان شوند می گویند نمی توانم. آنها را بد می کنند و این مشکل یکی از مشکلات زمان امام حسین و امام علی بود و الان هم متأسفانه برخی از مسئولان خیلی بی طرف هستند و وقتی می بینند منافعشان در خطر است نمی آیند. وقتی جلو می رود و مردم و مردم در خطر هستند عده ای باید اقدام کنند و جلوگیر شوند یا خود مردم اقدام کنند.

وی تاکید کرد: باید دید شهدا از ما چه می خواهند; شهدا نمی خواهند ما از مظلومیتشان گریه کنیم، اما هدف از بزرگداشت شهدا، اربعین، تاسوعا و حسینی عاشورای حسینی، عبرت گرفتن از این حوادث است. زیرا تا زمانی که اسلام دشمن است، روز به روز نیز تاکتیک خود را تغییر می دهد، امروز نیاز به توضیح است بدون اینکه امام حسین (صلی الله علیه و آله و سلم) و علی زمان را تنها بگذاریم.

این افسر با اشاره به فعالیت دو گردان در شهرستان شهربابک در هفته دفاع مقدس تصریح کرد: چگونه در شهربابک و عارف در میان 450 شهید «مثل مردان» باشیم. صدقوا ما احادا الله-آقوا علی-فامنهوم-من” قاضی نحابو و منهوم من یانتاذر” و نامی از 4 و 5 شهید کربلای 73 در این شهر نبرده است.

سردار نظری افزود: در عملیات کربلای معلی لشکر 41 طرالله بیشترین نقش را در این پیروزی داشت و شهرستان شهربابک یکی از بهترین و موفق ترین شهرستان ها از نظر جمعیت و شرکت در فعالیت های مختلف در دوران دفاع مقدس بود. هشت سال جنگ تحمیلی.

فرمانده سپاه طرالله استان کرمان ادامه داد: آیا در شهربابک بوده و 29 دی 65 را فراموش کرده است؟ این تاریخ تقریبا مصادف با شهادت شهید سلیمانی است و نمی دانیم حکمت آن چیست، در این تاریخ سال 65 23 شهید در شهربابک تشییع و شهید سلیمانی نیز در همین ایام به خاک سپرده شد. .

وی بیان کرد: ممکن است در شهربابک باشد و از گردان 417 سخنی نگوید؟ گردان در عملیات کربلای پنج و شهید سلیمانی از این گردان به عنوان ارتش نام برد. گردان خط شکن جزو اولین گردان هایی بود که از کانال ماهی گذشت و به کانال جوزی رسید و این خود گویای رشادت های این شهید است.

این مسئول تصریح کرد: آیا می توان بدون صحبت از 163 شهید فرهنگی و دانش آموز این شهر شهربابک بود؟ حضور دانش آموزان این شهر در خط مقدم نشان می دهد که بابک پای یک حکومت و انقلاب منطقه ای است. آیا از سه شهید حسین منگلی، حسین فتحی و حسین زارعی که در شهربابک بودند و در عملیات کربلای پنج سر سرورشان امام حسین (علیه السلام) را گردن زدند، اشاره نکرد؟ زندگینامه این شهدا باید بازخوانی و به جوانان معرفی شود.

سردار نظری با اشاره به اینکه سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سربازانش به شهادت رسیدند اما خستگی ناپذیر حاج قاسم مانعی نداشت، گفت: باید شهدا را به فرزندانمان، این شهدا و چگونگی رسیدن آنها به این مرحله معرفی کنیم. آمدی حال برای موفقیت گام دوم انقلاب باید از شهدا درس بگیریم.

یکی از فرماندهان سپاه طرالله استان کرمان بیان کرد: جوانان بدانید نظام به شما نیاز دارد. زیرا جنگ امروز، جنگ روایتی است و امروز دشمن با سیاه‌نمایی و تحریف واقعیت‌ها، بزرگ‌نمایی نقاط ضعف و کم‌رنگ کردن نقاط قوت منحصربه‌فرد دنیا و همه تحریف‌های دشمن وارد شده است. محدودیت هایی وجود دارد. مال آنهاست.

انتهای پیام/