فیلم «خدای بچه های کوچک» با موضوع کودکان کار در کرج ساخته شده استساعت: 12:28
تاریخ انتشار: 05/02/1401
کد خبر: 1885123

محمدرضا عمادین گفت: «خدای بچه های کوچولو» به نویسندگی و کارگردانی زنده یاد فرهاد طب نوری و در ژانر کودک با موضوع کودکان کار در کرج تولید کردم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمدرضا عمادین تهیه کننده و کارگردان سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار «تیتریک» گفت: «خدای بچه های کوچک» به نویسندگی و کارگردانی زنده یاد فرهاد طب نوری و تهیه کنندگی اینجانب در سبک کودکان کار آماده اکران است.

او ادامه داد: فیلمنامه این اثر در سال 2018 توسط نویسنده به من پیشنهاد شد و بسیار علاقه مند هستم که کارهای ارزشمندی در ژانر کودک و نوجوان به کارنامه خود اضافه کنم.

عمادین افزود: پس از مطالعه فیلمنامه و اخذ مجوزهای لازم از مراکز مربوطه، با کاری مواجه شدیم که شخصیت های اصلی آن کودکان بودند و موضوع صحنه مربوط به کودکان کار بود.

این تهیه کننده بیان کرد: هماهنگی های لازم را با اداره کل آموزش و پرورش استان البرز انجام دادیم و طی نامه ای به مدارس ابتدایی و متوسطه علاقه مند استان دعوت به حضور در این فیلم شد.

وی با بیان اینکه حدود 2000 نفر در البرز برای بازی در این فیلم ثبت نام کرده بودند، گفت: روزانه حدود 200 هنرجو اکران می شدند و شناسایی بازیگران این فیلم گواهینامه نزدیک به دو ماه طول کشید.

عمادین با اشاره به اینکه شخصیت اصلی فیلم داستان یک روز کاری یک خواهر و برادر است، ادامه داد: برای انتخاب بازیگر می توانیم از بازیگران کودک و نوجوان استفاده کنیم اما هدف اصلی ما کار محلی است و به دنبال بازیگر بومی هستیم. از استان استعدادهای جدید را به سینما و تلویزیون معرفی کنید.

این تهیه کننده تاکید می کند: در ژانر کودک و نوجوان این مهم است که مخاطب بازیگر را به طور قطعی نشناسد تا معنای پیام داستان حفظ و باورپذیرتر شود که جذابیت اثر را افزایش می دهد.

وی گفت: پس از انتخاب بازیگران و تکمیل مراحل پیش تولید، وارد مرحله اجرایی (تولید) شدیم. اواخر اسفند 1396 کار شروع شد و از آنجایی که به لوکیشن های خاصی در اطراف شهرهای بزرگ نیاز داشتیم، فیلمبرداری در اطراف کوره های گرمکن و آجرپزی آغاز شد و در کرج و تهران ادامه یافت.

عمادین موضوع اصلی فیلم را کار کودک عنوان کرد و ادامه داد: فضای تولید کار کودک کاملا متفاوت است زیرا کار با کودکان مشکلات و سختی های خاص خود را دارد. این شهر مترو و مکان های شلوغ دارد که کار را یکنواخت کرده است. سخت تر.

این تهیه کننده تصریح کرد: با وجود همه سختی ها و سختی ها کار به پایان رسید و پس از تولید فیلم در مرحله تدوین و صداگذاری فیلم با ورود کرونا مواجه شدیم که منجر به تعطیلی کار و به دلیل آن شد. که جشنواره ها لغو شد.

عمادین ادامه داد: بچه هایی که در این فیلم بازی کردند دوست داشتند کار را ببینند و در فضای واقعی منتشر شد، چون فضای مجازی برای آنها چندان تعریف نشده است، بنابراین ما این اثر را نگه داشتیم و فکر نمی کردیم که کرونا روی آن تاثیر بگذارد. بسیار این کار زمان زیادی می برد و خوشبختانه با تشکیل کارگروه جشنواره کودک و نوجوان که در مهرماه امسال برگزار می شود، این اثر به جشنواره راه پیدا می کند.

وی گفت: با توجه به شرایط کرونا روند کار طولانی شد و متاسفانه نویسنده و کارگردان زنده یاد فرهاد طب نوری و یکی از بازیگران فیلم عزت الله مهرآوران نیز درگذشت و اکران خصوصی این اثر برگزار شد. همزمان به یاد این دو عزیز

عمادین با اشاره به اینکه اکران خصوصی این فیلم با حضور عوامل و خانواده هایشان برگزار شد، گفت: انتظار بچه ها به پایان رسید و فیلم اکران شد و استقبال بی سابقه ای شد، اما زمان زیادی تا اکران تولید باقی مانده است. . ستاره های سینما در حال بزرگ شدن هستند و اگر اکنون آنها را ببینید، احتمالا آنها را نمی شناسید.

این تهیه کننده با بیان اینکه تولید فیلم در استان البرز مشابه استان های دیگر است، ادامه داد: در همه استان ها مشکلاتی مانند هزینه، محدودیت، امکانات برای ساخت فیلم وجود دارد، اما این دغدغه ها نباید مانع فعالیت ما شود، باید ایستادگی کنیم. مشکلات و مستقل بودن

برای خلق یک شاهکار نباید به مسائل حاشیه ای تن داد و در ادامه گفت: برای پیشرفت در هر کاری باید مسیر سالمی را طی کرد و با تلاش و پشتکار به هدف نهایی رسید.

عمادین با تاکید بر اینکه فیلم «خدای بچه های کوچولو» پس از حضور در جشنواره های کودک و نوجوان از یکی از شبکه های بزرگ تلویزیونی پخش می شود، گفت: برنامه ما این است که ابتدا در جشنواره کودک و سپس در رادیو پخش شود و پخش خواهد شد. صفحه نمایش ها

این تهیه کننده سینما و تلویزیون در پایان تصریح کرد: دست مادر، همسر و خانواده ام را می بوسم چون در این سال ها مشغول کار بودم و نتوانستم برای آنها وقت بگذارم و از همه عزیزان تشکر می کنم. با ما در انجام این کار.

انتهای پیام/