فوتبال موج های زیادی دارد. من از تعلیق بازی با اسکوچیچ/اروگوئه حمایت می کنم و یک بازی دیگر رفع می شودساعت: 11:36
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۴/۲۷
کد خبر: 1883973

ما نباید به جای فدراسیون ها فکر و عمل کنیم

وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت فدراسیون فوتبال و تیم ملی صحبت کرد و گفت: از ابقای اسکوچیچ حمایت می کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه جشنواره کیش جزیره فوتبال به عنوان سفیر رسمی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر در جمع خبرنگاران گفت: انشاالله از این ظرفیت استفاده شود. به طور موثر روز بسیار مبارکی است. همه ورزشکاران بزرگ و خوبی مثل آقایان دایی، مهدوی کیا، شمسایی، جباری و نمایندگان شورای اسلامی هم اینجا هستند. آقای کشاورج از مهمانان عزیز منتخب نیز دعوت به عمل آورد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش جوهره رویداد در قطر است. انشاالله بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن بهره ببریم. در نهایت این یک تمرین خوب برای حضور ما در خلیج فارس است. گفته ام جام جهانی یکی از مهم ترین رویدادهای پیش روی ماست، اما می دانیم که کشورهای حوزه خلیج فارس میزبان بسیاری از رویدادها خواهند بود. حتی در نیمه دوم سال که منطقه هوای مطبوعی دارد، بسیاری از تیم های فوتبال و سایر ورزش ها نیز از خلیج فارس دیدن می کنند، جایی که هوا خنک تر از سایر نقاط اروپا است.

وی ادامه داد: باید از رویدادهای مختلف، دوره های آموزشی، اردوهای آموزشی، چمن های بسیار خوب، استخرها و سالن های ورزشی و دیگر ویژگی های منطقه آزاد استفاده کنیم. به عنوان مثال یکی از این ویژگی ها بحث ویزا است که تسهیلات ویژه ای را برای جزیره کیش جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته بود. انشاالله با مدیریت شایسته ای که اکنون انجام می دهد نه تنها برای جام جهانی بلکه برای سایر رویدادهای ورزشی منطقه نیز از آن استفاده خواهیم کرد.

وزیر ورزش در واکنش به محرومیت دراگان اسکوچیچ گفت: به هر حال موج فوتبال بالاست.

در حالی که تنها 130 روز به شروع جام جهانی باقی مانده است که باید فکری برای آن کرد چون با تقسیم بندی های فعلی و روایات بازیکنان اوضاع خوب نیست، پاسخ داد: پیشنهاد من تغییر این جملات است. تیم ملی مورد علاقه فدراسیون فوتبال مانند هر اتحادیه دیگری فنی است. ما 52 فدراسیون و بیش از 100 انجمن ورزشی داریم. ما همه آنها را می پذیریم و در نهایت انتخابات آنها را برگزار می کنیم و از آنها حمایت می کنیم.

سجادی در ادامه صحبت های خود تصریح کرد: مهارت مدیریت ورزشی ما در این فدراسیون ها است. ما نباید به جای فدراسیون ها فکر و عمل کنیم. ما باید از آنها حمایت کنیم و در کنار آنها باشیم، به آنها نیرو بدهیم و از همه امکانات مادی و معنوی کشور استفاده کنیم تا کنفدراسیون های ما موفق شوند، یکی از آنها کنفدراسیون فوتبال است که اتفاقات مهم زیادی دارد و یکی از آنها جهان است. جام.

وی گفت: بعد از جام جهانی علاقه مندم که تیم امید به مسابقات برود. امیدوارم بحث احراز هویت پرسپولیس و استقلال هم مطرح شود. سرخابی ها یک بار محروم شده اند و امیدوارم بتوانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بگیرند. ما چیزهای بزرگی در پیش داریم. باید اردوی تیم ملی را استاندارد کنیم. ما در ورزشگاه آزادی هتل آکادمی داریم.

وی گفت: آقای مجدی دیروز گفت که شرایط فعلی این هتل آکادمی برای تیم ملی مناسب نیست و قصد داریم آن را بازسازی کنیم. کارهای زیادی از جمله اردوی پزشکی-ورزشی داریم. ما کارهای زیادی داریم و باید انجام دهیم، از جمله حمایت از تیم ملی برای حضور موثر در جام جهانی.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: زمان زیادی در این مسیر نداریم. الحمدلله 17 بازیکن لژیونر خوب داریم. در نتیجه خارج از ایران و در اختیار تیم های باشگاهی هستند. ما می خواهیم به جام جهانی برویم اما تیم نخبه در کنار تیم های باشگاهی است. این مسابقات همیشه در تابستان برگزار می شود اما امسال به دلیل آب و هوای قطر در پاییز برگزار می شود. باشگاه های سراسر جهان به دلیل جام جهانی تعطیل نخواهند شد. بازیکنان ما نیز توسط کسانی جذب می شوند که تمرینات خود را انجام می دهند.

سجادی ادامه داد: دو روز مهم فیفا در پیش داریم. در روز 2 فیفا، هیچ تیم عاقلی یک بازی تدارکاتی انجام نخواهد داد زیرا ممکن است بازیکنانش آسیب ببینند. اما برای روز فیفا در ماه سپتامبر برنامه ریزی شده است. حالا اسم نمی برم اما آقای میرشاد مجدی دو بازی تدارکاتی را فیکس کرده که یکی اروگوئه است و در حال نهایی شدن تیم دوم هستند.

انشاالله در شهریور و در اتریش فیفای خوبی داشته باشیم.

وی در مورد اینکه آیا از تصمیم برای حفظ اسکوچیچ حمایت می کند یا خیر، گفت: 100 درصد. فدراسیون فوتبال هر تصمیمی بگیرد، صادقانه، قاطعانه و برادرانه به آنها خدمت خواهیم کرد. ما حمایت های جسمی و روحی لازم را انجام می دهیم.

انتهای پیام/