فوتبال در این استادیوم های تبریز ممنوع است!ساعت: 22:00
تاریخ انتشار: 1401/03/14
کد خبر: 1843673

شهر تبریز یکی از شهرهای فوتبال خیز کشور دارای ورزشگاه های زیادی است که متاسفانه در سال های اخیر اکثر این استادیوم ها به جامعه ورزش خدمتی نکرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش آناز، شهر تبریز با داشتن تیم های فوتبال زیاد و علاقه مندان زیادی در رده های سنی خود، هر ساله به جای افزایش سرانه ورزشی به دنبال تخریب یا عدم استفاده از بیش از 10 استادیوم فوتبال است. سالهای قبل.

در این گزارش به بررسی استادیوم هایی که به صورت ویژه به این ورزش پرطرفدار اختصاص دارد و همچنین استادیوم های مغفول و تخریب شده می پردازیم:

دانشگاه تبریز: زیبای خفته!

ورزشگاه دانشگاه تبریز یکی از زیباترین ورزشگاه های کشور با ظرفیت بیش از 20 هزار نفر است که در داخل دانشگاه تبریز واقع شده است، هرچند سال هاست که به فوتبالیست های تبریزی خدمات نمی دهد.

مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی هیچ تلاشی برای استفاده از ورزشگاه نداشتند.

این ورزشگاه که در نزدیکی بلوار نیش تبریز قرار دارد، با ایجاد جاده دسترسی ویژه، وسیله ای برای میزبانی مسابقات مقدماتی و لیگ های کشورهای دوم و سوم خواهد بود.


تراکتورسازی: بحران پس از ریکاوری!

ورزشگاه های تراکتورسازی از زمان واگذاری باشگاه تراکتورسازی به محمدرضا جانوجی سه بار قفل شده و در داخل ورزشگاه و مجموعه نانوایی شهید هیچ گونه نگهداری چمن مصنوعی و چمن وجود ندارد.

مجتمع تراکتورسازی تبریز در گذشته دارای 7 ورزشگاه و یک زمین فوتبال بود که یکی از آنها در مجاورت دانشگاه علمی کاربردی تراکتورسازی قرار دارد که تیم تراکتورسازی همیشه در آنجا تمرین می کند و به راحتی تبدیل می شود.

استادیوم نانوایی شهید با گنجایش بیش از 20 هزار سکوی بتنی و فلزی میزبان مسابقات لیگ برتر نیز بوده و محل تمرین تیم ماشین سازی تبریز بوده است که در سال های اخیر بیش از 3 سال از آن استفاده نشده است. .

زمین چمن مصنوعی تراکتورسازی که قبلاً آکادمی باشگاه تراکتورسازی در آن قرار داشت نیز به سرنوشت ورزشگاه شهید باکری دچار شد.


باغ شمالی: خاطرات را به هم متصل می کند

ورزشگاه پیر باغشمال یا تختی تبریز سالهاست که مورد استفاده اهالی فوتبال نیست و دلیل فرسوده شدن سکوها این است که همچنان میزبان مسابقات غیر فوتبالی است!

این ورزشگاه به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر تبریز نتوانسته میزبان مسابقات کشوری قابل توجهی باشد و می تواند میزبان رویدادهای ورزشی در سطح ملی و منطقه ای باشد.

مدیرکل جدید ورزش و جوانان آذربایجان شرقی باید به زودی برنامه های خود را برای بازسازی این ورزشگاه قدیمی اعلام کند.


گویدل: سقوط هواپیما!

ورزشگاه شهید قویدل تبریز (گسترگاه) که میزبان بازی های تیم ماشین سازی شهرداری در لیگ برتر است، با گذشت 8 سال از افتتاحیه، شاهد یک مسابقه ورزشی در این ورزشگاه نبودیم.

در مجاورت فرهنگسرای الغدیر، ورزشگاه 5000 نفری نورافشانی به دلیل عدم انجام مطالعات اولیه و مشکلات آب به شکل چمن طبیعی ساخته شد. این ورزشگاه قابل آبیاری نیست. شهرداری تبریز پاسخگوی مردم تبریز نیست.

این ورزشگاه سال گذشته پس از سقوط هواپیمای جنگی که آسیب جزئی به سکوهای تماشاگران و حتی دروازه آنها وارد کرد، دوباره آتش گرفت.


فرودگاه و قطار: در دسترس نیست

مجموعه چمن فرودگاه تبریز در گذشته میزبان خیل عظیمی از هواداران فوتبال تبریز بود اما امروز به کلی تخریب شده و در گذشته تنها یک زمین چمن مصنوعی در این مجموعه ورزشی مرفه فعالیت می کرد و دو استادیوم این مجموعه کامل شده است. شکست.

پیش از این ورزشگاه راه آهن تبریز میزبان مسابقات و تمرین تیم های مختلف تبریزی بود. امروز از مدار سرویس طیف وسیعی از فوتبالیست های تبریز خارج شده است.

این ورزشگاه به دلیل قرار گرفتن در مقابل شهرداری تبریز در منطقه 6، می تواند با ایجاد و ارتقای مسیر دسترسی مناسب خارج از مجموعه راه آهن با مشارکت شهرداری، پذیرای جوانان ورزش دوست منطقه باشد. زمین های فوتبالش


ماشین آلات و پتروشیمی: منهدم شده

تمام استادیوم های کارخانه خودروسازی به جز یکی ویران شد و تنها ستون های فوتبال برای آینده باقی ماند.

دو ورزشگاه پتروشیمی تبریز که میزبان مسابقات لیگ یک کشور نیز بود، پس از انحلال این باشگاه به کلی تخریب شد.

این ورزشگاه در حال حاضر در مجاورت کنارگذر غربی تبریز قرار دارد و می تواند با ایجاد جاده دسترسی به عنوان مسئولیت اجتماعی سازمان در خدمت جوانان اطراف تبریز و پتروشیمی باشد.


دانشگاه آزاد: رفسنجان محل استثمار است!

از دیگر ورزشگاه های تبریز، استادیوم دانشگاه آزاد اسلامی است که به طور کامل از چمن پاکسازی و به ورزشگاه مس رفسنجان تبدیل شد. مشکل در دسترسی

علاوه بر این ورزشگاه‌ها می‌توان به وضعیت بیمارستان راجی – آذرآب – مخابرات – ایدم – کارگران – شرکت نفت تبریز و زمین‌های فوتبال اشاره کرد که با وجود تعداد زیاد استادیوم‌ها و چمن، تبریز با کمبود فضا در شهر مواجه است. تیم ها برای تمرین و بازی. .


پاس: مانند تیم پاس!

ورزشگاه پاس تبریز در بهترین نقطه تبریز یعنی نیمه (میدان جهاد کنونی) تخریب و به بیمارستان الغدیر تبدیل شد و پلیس ورزشگاه جایگزینی برای تبدیل شدن به همان تیم نساخت. نام در فوتبال کشور پیوستن.

نویسنده: بهمن زهدی

پایان پیام/