فواید یک سبک زندگی سالم

در اینجا 8 فایده یک سبک زندگی سالم آورده شده است.

این مقاله به منظور دستیابی به عموم مردم با روشی ساده و روشن نوشته شده است تا ضمن کاهش خطرات بیماری های مزمن مانند دیابت، به فواید سبک زندگی سالم اشاره کرده و از آن بهره مند شوید.

با افزایش درک بدن خود که در چند دهه گذشته از علم به دست آورده ایم، مزایای یک سبک زندگی سالم و دلایلی که چرا باید بدن را حداقل یک بار در سال سم زدایی کنیم تا باکتری های مضر را از بین ببریم، آشکارتر می شود. و حتی کرم ها از دستگاه گوارش ما. برای افراد در هر سن، وزن و توانایی، مزایای یک سبک زندگی سالم بی پایان است. اما در حال حاضر اجازه دهید به هشت مزیت ساده یک سبک زندگی سالم نگاه کنیم.

1. سلامتی شما:

سلامت خوب چیزی نیست که شما از داروخانه یا فروشگاه بزرگ خریداری کنید، بلکه می توان با تمرین الگوهای جمعی رفتار مرتبط با سلامت، بر اساس انتخاب های انجام شده از گزینه های موجود، به آن دست یافت. با پیروی از این منطق، اگر می‌خواهید به فواید یک سبک زندگی سالم پی ببرید، باید برخی از الگوهای سالم را به عنوان بخشی از فعالیت‌های روزانه یا هفتگی خود تکرار کنید، برخی از الگوها مانند تغذیه صحیح و ورزش. مزایای دیگر عبارتند از: کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی، کاهش بیماری و جراحات، کاهش ویزیت پزشک، شما را شاغل نگه می دارد و روابط کارمند/کارفرما را بهبود می بخشد.

2. وزن:

مدیریت وزن کلید دستیابی به تمام مزایای سلامتی یک سبک زندگی سالم است. کاهش وزن تنها 10 درصد به طور قابل توجهی خطر بیماری قلبی و سایر بیماری های مرتبط با چاقی را کاهش می دهد. چاقی/اضافه وزن دومین عامل مؤثر در بسیاری از بیماری های دوران کودکی مانند اختلالات ارتوپدی، آپنه خواب، دیابت نوع دوم، آسم، فشار خون و کلسترول بالا، اختلالات پوستی، مشکلات عاطفی و روانی اجتماعی است (اسپیگل، 2002)، و بسیاری دیگر. . ورزش‌های تحمل وزن مانند پیاده‌روی و تمرینات قدرتی به کند کردن شروع و/یا پیشگیری از پوکی استخوان کمک می‌کنند و برخی تحقیقات نشان می‌دهند که شرکت در چنین فعالیت‌هایی در واقع می‌تواند تراکم استخوان را افزایش داده و بیماری را معکوس کند. مزایای دیگر عبارتند از: کاهش وزن، کاهش تنش و استرس، بهبود رفاه، افزایش تصویر و عزت نفس و بهبود عملکرد فیزیکی.

3. ورزش:

اگرچه داروها به تنهایی اغلب می توانند کلسترول را به سطح طبیعی کاهش دهند، رژیم غذایی و ورزش مزایایی را ارائه می دهد که داروها نمی توانند. آنها فشار خون را کاهش می دهند، وزن را کاهش می دهند و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهند. سبک زندگی بی تحرک یک عامل خطر خطرناک برای بیماری است. ورزش و رژیم غذایی سالم به بدن کمک می کند تا انسولین را به طور موثرتری استفاده کند و می تواند به کنترل، تسکین و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها کمک کند. ورزش، قطع مصرف دخانیات، رژیم غذایی پر فیبر و کم چرب، کنترل وزن بدن و یادگیری مقابله با استرس، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

4. پزشکی:

همه ما به دلایل مختلف زیبایی شناختی، اجتماعی و پزشکی خواهان آرایش و داشتن بدنی سالم هستیم. زندگی سالم واقعا بهترین دارو است. در مطالعه ای که توسط دانشگاه تافتز در مرکز پزشکی نیوانگلند انجام شد، در میان بیماران مبتلا به بیماری قلبی عروقی، نشان داده شد که یک برنامه ورزشی به طور قابل توجهی کلسترول LDL و سایر عوامل خطر را فراتر از آنچه در درمان دارویی ارائه می شود، کاهش می دهد. حتی کاهش وزن کم می تواند به کاهش هزینه های پزشکی و داروسازی، جلوگیری از جراحی چاقی و بیماری های همراه مانند آسم، فشار خون بالا و دیابت کمک کند.

5. تندرستی:

سلامتی یعنی راحت بودن در فضای شما: بدن، نگرش و محیط شما. سبک زندگی سالم می تواند طول عمر فرد را تا حد زیادی افزایش دهد. و حتی اگر گاهی اوقات ابتلا به چیزی مسری مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا اجتناب ناپذیر است، اما داشتن این حکمت که احساس سلامتی راه بهتری برای زندگی است باید از خود بپرسید که چرا برای زندگی هر روز تا حد امکان مفید عمل نمی کنید. مشکل بسیاری از مردم امروزه این است که آنقدر مشغول کار و/یا مراقبت از همه اطرافیان خود هستند که از سلامت و تندرستی خود غافل هستند. اطمینان حاصل کنید که قلب شما سالم است و استخوان های شما قوی هستند و آن را حفظ کنید تا فواید یک سبک زندگی سالم را ببینید.

6. مراقبت:

بهترین راه برای تضمین سلامتی، مراقبت از خود است. مخاطرات مراقبت زیاد است، اما پاداش‌های بالقوه آن جلوگیری از مرگ زودرس، بیماری غیرضروری و ناتوانی، کنترل هزینه مراقبت‌های بهداشتی و حفظ کیفیت بالای زندگی تا دوران پیری است. با یک سبک زندگی سالم، شما همانی هستید که هستید و لازم نیست نسبت به چیزهایی که در غیر این صورت اگر به سبک زندگی خود اهمیت نمی‌دادید خودآگاه باشید.

7. کنترل:

با یک سبک زندگی سالم، شما کنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت، زیرا با بدن خود در برابر جنبه های زندگی کار می کنید که اگر اجازه دهید ممکن است مانع شما شود. با داشتن یک سبک زندگی سالم، شما بر الگوهای خواب خود کنترل دارید، به طوری که به طور کلی در طول روز احساس استراحت می کنید. با یک سبک زندگی سالم، همه چیز با هم کار می کند تا به جنبه های دیگر سبک زندگی شما کمک کند تا برای شما مفید باشد. علم ثابت کرده است که کاهش وزن سالم، تغذیه سالم و روال های تناسب اندام باعث بهبود چشمگیر سلامتی می شود و به کنترل بیماری های مزمن رایج مانند کلسترول بالا، فشار خون بالا، دیابت، استرس و کمبود استقامت کمک می کند.

8. قدرت:

یکی دیگر از مزایای یک سبک زندگی سالم، جریان ثابت استقامت و قدرت است. می توانید فعالیت ها و تمرین هایی را انجام دهید که انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد. با یک سبک زندگی سالم، شما یک رژیم غذایی متعادل و متنوع دارید که مواد مغذی و انرژی مورد نیاز بدن شما را نیز تامین می کند. شما برای کمک به ساخت عضله ای که از استخوان ها و مفاصل حمایت می کند، قدرت تمرین دارید. بنابراین خطر سقوط و شکستگی را کاهش می دهد. ورزش های قلبی عروقی که به آن ورزش های هوازی نیز می گویند، عضله قلب را تقویت می کند، در نتیجه کارایی قلب را افزایش می دهد. با افزایش سن، استخوان های ما از نظر بیولوژیکی شروع به از دست دادن جرم و قدرت می کنند. ورزش های تحمل وزن مانند پیاده روی و تمرینات قدرتی به کند کردن شروع و/یا پیشگیری از پوکی استخوان کمک می کند و برخی تحقیقات نشان می دهد که شرکت در چنین فعالیت هایی در واقع می تواند تراکم استخوان را ایجاد کند و شروع به معکوس کردن بیماری کند.

خبر خوب این است که لازم نیست مانند یک ورزشکار المپیکی تمرین کنید تا از مزایای سبک زندگی سالم بهره مند شوید. راز و منطق این است که یک الگوی سالم انتخاب شده را به عنوان بخشی از فعالیت های روزانه یا هفتگی خود تکرار کنید. ما امیدواریم که این شما را به یک سبک زندگی سالم سوق دهد، اگر قبلاً آنجا نیستید. سبک زندگی سالم یک روش زندگی است.