فواید کاری برای سلامتی

اساساً فواید پزشکی کاری از ترکیبات غنی از ادویه آن ناشی می شود. در اینجا به تفکیک ادویه های معمولی موجود در کاری (و فواید آنها) می پردازیم:

زردچوبه، ماده اصلی کاری با رنگ زرد آن شناخته می شود. زردچوبه که عضوی از خانواده زنجبیل است، از دیرباز با خواص درمانی آن همراه بوده است. زردچوبه که به عنوان یک ضد عفونی کننده رایج در هند استفاده می شود، به طور منظم برای درمان پوست آسیب دیده مانند بریدگی یا سوختگی استفاده می شود. حتی از آن به عنوان یک درمان احتمالی برای بیماری آلزایمر نیز یاد می شود.

دارچین – دارچین یک آنتی اکسیدان طبیعی است که برای اهداف زیبایی مفید است، ناگفته نماند روغن دارچین دارای خواص ضد میکروبی است که عمر کاری را طولانی می کند.

فلفل سیاه: فلفل سیاه سابقه بسیار طولانی در فواید پزشکی دارد، لیست به شرح زیر است: تسکین بواسیر، کاهش گاز، کمک به یبوست، بهبود هضم، بهبود اشتها، افزایش تعریق (تمرینات قلبی)، تقویت ادرار، اثرات ضد باکتریایی آنتی اکسیدان طبیعی و مورد علاقه همه. به تجزیه سلول های چربی کمک می کند.

فلفل دلمه ای – فلفل دلمه ای با نام فلفل جامائیکا، فلفل مرتل نیز شناخته می شود. ویژگی مفید آن برگرفته از فرهنگ عامه است که به موجب آن مشکلات گوارشی را تسکین می دهد.

انیسون – از برگ های انیسون موجود در کاری برای درمان مشکلات گوارشی، دندان درد استفاده می شود و از عصاره روغن آن می توان برای درمان شپش و گال استفاده کرد.

آسافوتیدا – عمده‌ترین کاربرد پزشکی آسافوتیدا برای کمک به دستگاه گوارش، موارد خفیف آسم، برونشیت است و به طور سنتی برای کمک به سرماخوردگی کودکان استفاده می‌شود.

هل – هل به طور سنتی در طب چینی برای درمان معده درد، یبوست، اسهال خونی و سایر مشکلات گوارشی استفاده می شود.

فلفل چیلی – فلفل قرمز قرمز سرشار از ویتامین C و پرو ویتامین A است. علاوه بر این، فلفل منبع خوبی برای اکثر ویتامین های B، به خصوص B6 است. پتاسیم موجود در فلفل دلمه ای که دارای منیزیم و آهن بالایی است واقعاً آن روزهای تنبل را جبران می کند.

شبدر – توسط بسیاری از افراد گزارش شده است که شبدر در مبارزه با هوس نیکوتین بسیار مؤثر است. خوب، تصور کنید که به جای آن هوس کاری برای کاری داشته باشید (چه کسی شکایت می کند).

برگ گشنیز – برگ گشنیز به عنوان یک داروی عامیانه برای رفع اضطراب و بی خوابی در طب عامیانه ایران استفاده می شده است.

زیره سبز – زیره می‌تواند برای آسم مفید باشد، شایع است و در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. زیره کپسوله شده می تواند برای مو و ناخن مفید باشد و اگر با کرم مرطوب شده مخلوط شود می توانید از فواید پوست سالم تر بهره مند شوید.

پس از برشمردن تنها کسری از فواید خوردن کاری، افرادی که کلمه کاری را به کار بردند، واقعاً باید هویت جدیدی به آن بدهند، نه به عنوان ترکیبی از گیاهان مختلف، بلکه ترکیبی از معجزات پزشکی مختلف که طعم بسیار خوبی دارند.