فواید چای گیاهی و محصولات گیاهی

چای گیاهی، بر خلاف چای معمولی، به جای برگ های بوته چای، ترکیبی از گیاهان است. از برگ ها، ریشه، دانه ها، میوه ها و گل های گیاهان دارویی تازه یا خشک تهیه می شود. انواع زیادی از چای های گیاهی مانند – گربه ای، شیرین بیان، هیبیسکوس، آویشن، گزنه، گل رز، بابونه، بومادران، رازیانه، نعناع و بسیاری دیگر وجود دارد.

مانند سایر محصولات گیاهی، چای گیاهی برای سلامتی مفید است. خاصیت تسکین دهنده دارد و می تواند به عنوان یک نوشیدنی انرژی زا نیز عمل کند. دمنوش‌های گیاهی فواید سلامتی متنوعی مانند تقویت سیستم عصبی، جلوگیری از سرفه و سرماخوردگی، بهبود خواب، تقویت سیستم ایمنی، کمک به هضم، محافظت از سلول‌های بدن در برابر آسیب و جلوگیری از افسردگی دارند.

نحوه خرید محصولات گیاهی

خرید اینترنتی محصولات گیاهی
اگر به دنبال خرید آنلاین محصولات گیاهی هستید، باید به دقت خرید کنید و به کیفیت، مواد تشکیل دهنده، سازنده و تاریخ انقضا توجه زیادی داشته باشید. مطمئناً محصولات با کیفیت خوب در اینترنت موجود است، اما برعکس آن نیز صادق است. تحقیق کن هرچه تحقیقات گسترده تری انجام دهید، محصول بهتری خواهید یافت.

یافتن تولیدکنندگان قابل اعتماد گیاهی
یک راه خوب برای یافتن تولیدکنندگان قابل اعتماد گیاهی این است که از افرادی که می شناسید بپرسید. با دوستان و خانواده خود صحبت کنید و در مورد برخی از مشهورترین تولید کنندگان گیاهان دارویی بیاموزید. از آنها بپرسید که آیا شخصاً از محصولات گیاهی آن تولیدکنندگان استفاده کرده اند یا خیر.

توجه به ترکیب
به ترکیب محصول توجه کنید تا بدانید که آیا مقادیر مواد برای شما مفید است یا خیر. برخی از تولیدکنندگان گیاهی مواد اولیه مضر یا مواد کمکی را در محصولات گیاهی خود مخلوط می کنند. مطمئن شوید که مال شما فاقد چنین موادی است. اگر در مورد یک عنصر نمی دانید، بدانید که آیا آن برای سلامتی شما مفید است یا مضر.

پایبندی به دوز توصیه شده
همانند طب سنتی، فرآورده های گیاهی باید همیشه به مقدار تجویز شده مصرف شوند. چه در حال خرید چای گیاهی یا مکمل های گیاهی یا سایر اقلام گیاهی هستید، همیشه دوز توصیه شده را رعایت کنید.

بررسی مکانی که محصول در آن ساخته شده است
شما باید آدرس کارخانه سازنده گیاه را بررسی کنید زیرا استانداردهای تولید و استانداردهای کیفیت در هر کشوری متفاوت است. بررسی مکانی که محصول از آنجا تولید و ارسال شده است، ایده ای در مورد کیفیت و قابلیت اطمینان آن به شما می دهد.

مشاوره با کارشناس
قبل از مصرف محصولات گیاهی یا چای گیاهی، مهم است که با یک متخصص صحبت کنید. لازم نیست فرد حرفه ای باشد، اما باید دانش مرتبطی در این زمینه داشته باشد. متخصص به شما توصیه می کند که اگر قبلاً از داروهای معمولی استفاده می کنید، آیا مصرف مکمل های گیاهی برای شما خوب است یا خیر.