فواید پروتئین سویا

شما کتاب های رژیم غذایی را خوانده اید. توصیه ها را از صمیم قلب می دانید. کالری دریافتی خود را کاهش دهید و سطح فعالیت خود را افزایش دهید. یکی دیگر از توصیه های محبوب این است که “کربوهیدرات کمتر، پروتئین بیشتر”. بله، ما می دانیم. پاستا، پیتزا، تارت پاپ، نان باید در حد اعتدال مصرف شود یا اصلا مصرف نشود. متخصصان تغذیه، متخصصان کاهش وزن، پزشکان، مربیان شخصی همگی موافقند که “پروتئین بدون چربی” یکی از مهم ترین موادی است که می تواند به فرد در سوزاندن چربی، ساخت عضلات و کاهش اینچ ها در اطراف ران، کمر و باسن کمک کند. همچنین، هضم پروتئین برای بدن سخت تر است و باعث می شود فرد برای مدت طولانی تری احساس سیری کند. ایده مرتبط با این موضوع این است که هر چه پروتئین بیشتر مصرف شود، کالری کلی کمتر مصرف شود و باعث کاهش وزن شود.

پروتئین بدون چربی شامل غذاهایی مانند بوقلمون، مرغ، تخم مرغ (در حد اعتدال)، سفیده تخم مرغ و ماهی است. چقدر گوشت حیوان و ماهی می تواند قبل از پیر شدن مصرف کند؟ افرادی که در تلاش برای کاهش وزن و به دست آوردن سلامتی کلی هستند، به منبع پروتئین دیگری نیاز دارند تا به آنها در دستیابی به اهداف کاهش وزن و سلامتی خود کمک کند. یک پاسخ ممکن؟ سویا. فواید پروتئین سویا از نظر تعداد زیاد است. سویا در حال تبدیل شدن به یکی از پیشروترین مواد غذایی تغذیه ای و کاهش وزن در بازار است.

آنها عبارتند از:

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید کرده است که مواد غذایی حاوی پروتئین سویا ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد. FDA همچنین اعلام کرده است که 25 گرم پروتئین سویا در روز می تواند بیماری قلبی را با کاهش سطح کلسترول خون کاهش دهد.

به دلیل دیگری برای گنجاندن سویا در رژیم غذایی خود نیاز دارید؟ افزایش عملکرد ریه چطور؟ “افرادی که مقدار زیادی محصولات سویا می خورند عملکرد ریه بهتری دارند و کمتر به بیماری ریه COPD (بیماری مزمن انسدادی ریه) مرتبط با سیگار مبتلا می شوند. یک مطالعه جدید نشان داده است که مصرف طیف گسترده ای از محصولات سویا می تواند با کاهش خطر ابتلا به COPD و سایر علائم تنفسی” (هیرایاما، لی، بینز، ژائو، هیراماتسو، 2009).

آیا از رژیمی استفاده می کنید که شامل کنترل شاخص گلیسمی شما باشد؟ نشان داده شده است که خوردن غذاهای سویا باعث کاهش کلسترول، کاهش سطح گلوکز خون و بهبود تحمل گلوکز در افراد مبتلا به دیابت می شود. اگر بیماری قلبی، مراقبت از ریه ها و کنترل شاخص گلیسمی دلایل کافی برای گنجاندن پروتئین سویا در رژیم غذایی شما نیست، پس BIG C چطور؟ سرطان. مطالعات اخیر نشان داده اند که رژیم های غذایی سرشار از گوشت قرمز و محصولات لبنی با افزایش خطر ابتلا به سرطان پانکراس مرتبط است.

بنابراین، در اینجا درست است: برای کاهش وزن، به دست آوردن توده عضلانی بدون چربی، و سوزاندن چربی، افزایش مصرف پروتئین خود در مسیری عاقلانه. اما مصرف پروتئین مناسب مهم است. بله، انتخاب هایی مانند مرغ، ماهی و بوقلمون انتخاب های عالی هستند. با این حال، محصولات سویا را امتحان کنید. فواید سویا برای سلامتی بسیار زیاد است و شامل پیشگیری از مشکلات تنفسی، بیماری قلبی و سرطان می شود.

بنابراین پروتئین سویا را بررسی کنید. در جعبه منابع پیشنهاداتی در مورد انواع مختلف سویا موجود در بازار وجود دارد که می توانید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید!

منابع:

1. JAMA و آرشیو مجلات (2009، 24 مارس). خوردن گوشت قرمز و فرآوری شده با افزایش خطر مرگ مرتبط است. ScienceDaily. بازیابی شده در 8 نوامبر 2009.

2. دانشگاه ماساچوست آمهرست (2009، 7 اکتبر). چگونه سویا خطر دیابت را کاهش می دهد ScienceDaily. بازیابی شده در 8 نوامبر 2009.

3. مجله موسسه ملی سرطان (2009، 27 ژوئن). چربی های غذایی مرتبط با سرطان پانکراس ScienceDaily. بازیابی شده در 8 نوامبر 2009.

محصولات سویا برای کمک به کاهش وزن و افزایش سلامت کلی شما:

*شیر سویا (شکلات و وانیل)

*ادامه

* توفو (آن را چاشنی کنید، متابولیسم شما را افزایش می دهد!)

*میله های پروتئین سویا

*پودر پروتئین سویا