فواید روغن نارگیل ارگانیک

سال‌ها به این باور رسیدیم که روغن نارگیل، که روغن اشباع شده است، برای سلامتی ما مضر است. در سال 1985 یک کمپین ملی علیه چربی های اشباع شده به خوبی در جریان بود و روغن نارگیل در میان قربانیان آن بود. در نتیجه آن کمپین، روغن نارگیل و هر محصولی که حاوی روغن نارگیل بود، به طور کامل از رژیم غذایی ما حذف شد. روغنی که وارد بازار شد و جایگزین روغن نارگیل شد، روغن سویا بود که به عنوان سالم‌تر تبلیغ می‌شد.

بیست سال بعد حقیقت آشکار شد. روغن نارگیل از چربی اشباع شده ای به نام تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​تشکیل شده است که مانند سایر چربی های اشباع شده مانند چربی های مشتق شده از گوشت خوک نیست. در واقع، آنها برای سلامتی و متابولیسم شما بسیار مفید هستند.

مواد کمی مانند این به کاهش وزن سریع کمک می کند. علاوه بر این، این روغن یک قارچ کش است (قارچ ها و مخمرها را می کشد)، باکتری کش (باکتری ها را از بین می برد) و برای کاهش عفونت های ویروس تبخال شناخته شده است. بدن را سم زدایی می کند و پوست شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

برای افراد مبتلا به کم کاری تیروئید، استفاده از روغن نارگیل مانند یک نعمت است. این روغن دمای بدن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد که می توانید تفاوت را با دماسنج اندازه گیری کنید. برای کسانی که کم کاری تیروئید دارند، بدن آنها همیشه سرد است زیرا متابولیسم آنها کند است. هر چه متابولیسم کندتر باشد دمای بدن سردتر می شود.
هشدارها:

روغن نارگیلی که استفاده می کنید باید “ارگانیک” باشد. “ارگانیک” به این معنی است که محصول توسط یک موسسه معتبر تأیید شده است که مناطقی را که محصول در آن کشاورزی و فرآوری می شود بازرسی می کند تا تضمین کند که آنها هرگز از آفت کش ها، حلال های شیمیایی، مواد نگهدارنده یا رنگ در فرآوری یا بسته بندی محصول استفاده نکرده اند. وقتی چیزی “ارگانیک” است، خلوص آن را تضمین می کند.

روغن نارگیل ترکیبی به نام اسید کاپریلیک دارد. این ترکیب که بخشی طبیعی از روغن نارگیل است، دارای خواصی است که مورد توجه ماست. کیفیت ها عبارتند از:

این یک قارچ کش است و مخمرهایی مانند کاندیدا را از بین می برد
ویروس های خاصی مانند تبخال را از بین می برد
باکتری های عامل بیماری را از بین می برد
سم زدایی می کند و به دفع سموم بدن کمک می کند

این ویژگی ها به ما کمک می کند بدن خود را از موجودات انگلی پاک کنیم که باعث عفونت و کاهش متابولیسم می شوند. این خیلی چیز خوبی است. با این حال، مشکل در این است که برخی از افراد به قدری به این موجودات آلوده شده‌اند که هنگام استفاده از روغن نارگیل ممکن است واکنش‌های شدیدی را از مرگ ناگهانی موجودات انگلی در بدن خود متحمل شوند. آنها واکنش هایی هستند که می توانند بسیار ناخوشایند باشند مانند:

سردرد
اسهال
درد عضلانی
خارش پوست
مخاط در مجرای بینی

این واکنش ها در اثر مرگ ارگانیسم های انگلی که در بدن زندگی می کنند، مانند مخمر کاندیدا آلبیکنس، باکتری ها، ویروس ها و انگل هایی که در روده ها و سایر اندام های بدن زندگی می کنند، ایجاد می شود. مشکل این است که این موجودات انگلی در داخل بدن می میرند. مرگ در داخل بدن باعث تجزیه آنها و تبدیل آنها به سموم می شود که باعث می شود بدن واکنش های ناخوشایندی داشته باشد.

اگر شروع به استفاده از روغن نارگیل در رژیم غذایی خود برای افزایش متابولیسم خود کنید، ممکن است هیچ یک از این عوارض جانبی ناخوشایند را احساس نکنید. با این حال، اگر بدن شما به شدت به هر یک از این موجودات آلوده شده باشد، می توانید آنها را احساس کنید. بسیاری، اگر نگوییم همه، افراد دارای اضافه وزن یا چاق به این ارگانیسم های انگلی مانند کاندیدا آلبیکنس آلوده هستند.

نارگیل یک منبع طبیعی از تری گلیسریدهای زنجیره متوسط ​​است که متابولیسم را تقویت می کند.

این روغن واقعا برای لاغری معجزه می کند. این چیزی است که در واقع کار می کند! با این حال، شما باید بدانید که چگونه از آن به طور معقول و هوشمندانه استفاده کنید.

راه حل این است که با دوز کم روزانه شروع کنید تا به بدن خود فرصت دهید تا از شر سمومی که از موجودات داخلی در حال مرگ ساخته شده اند خلاص شود. افرادی که عفونت شدید کاندیدا آلبیکنس دارند (به بخش: کاندیدا آلبیکنس، “اپیدمی خاموش” مراجعه کنید) باید به ویژه مراقب باشند که دوز را خیلی سریع افزایش ندهند.

نکته کلیدی این است که به تدریج دوز خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، دوز مصرفی خود را تنها 1/2 قاشق غذاخوری در روز در هفته افزایش دهید.

نوعی روغن نارگیل وجود دارد که به عنوان “بکر” طبقه بندی می شود که همچنین “ارگانیک” است. اما زمانی که از آن برای سرعت بخشیدن به متابولیسم خود استفاده می کنید، بهتر است از روغن نارگیل ارگانیک به جای روغن «بکر» استفاده کنید زیرا هیچ طعمی ندارد و طعم شیک یا سایر غذاهایی که آن را مخلوط می کنید تغییر نمی دهد. با. روغن نارگیل ارگانیک هیچ طعمی ندارد.

کتاب های مختلفی در مورد کیفیت این روغن طبیعی نوشته شده است. به نظر من اثر دکتر بروس فایف است.