فواید روزه متناوب

روزه متناوب یا به اختصار IF یک رژیم غذایی یا روند گرسنگی نیست. این یک الگوی غذایی است. زمانی که فرد روزه می گیرد و همچنین کالری دریافتی خود را کاهش می دهد، می تواند به زندگی سالم تر و طولانی تر منجر شود. توجه داشته باشید که اجداد ما قبل از ما گردآورنده و شکارچی بوده اند. آنها همیشه وعده غذایی نداشتند و آنچه می خوردند بر اساس آنچه در دسترس بود بود. با این گفته، به این معنی است که بدن ما در واقع به گونه ای طراحی شده است که چند ساعت بدون غذا بماند. می تواند بدون داشتن سه وعده غذایی مربع در روز زنده بماند. Living the IF Life مزایای زیادی دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

فواید سلامتی

1. شما خود را سیر نگه می دارید. برخی از مردم فکر می کنند که روزه گرفتن یا رژیم گرفتن برای آن موضوع مساوی با گرسنگی است. با این حال، هنگامی که روزه متناوب انجام می شود، گرلین که هورمونی است که سیگنال گرسنگی را نشان می دهد، با روش جدید غذا خوردن بدن سازگار می شود و به همین دلیل است که احساس گرسنگی نخواهید کرد.

2. تمرکز بهتر و تمرکز بهتری خواهید داشت. هنگام روزه داری کاتکول آمین ها که یکی دیگر از هورمون های بدن است بیشتر تولید می شود. بنابراین، نتیجه نهایی این است که تمرکز بیشتری روی کاری که انجام می دهید خواهید داشت.

3. انرژی بیشتری خواهید داشت. از آنجایی که شما به اندازه کافی غذا نخواهید خورد، نوسان کمتری در سطح قند خون وجود خواهد داشت. این بدان معنی است که انرژی واقعی سازگارتر خواهد بود. به علاوه، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهید. شما همچنین می توانید در حالی که ناشتا هستید ورزش کنید که در واقع پتانسیل بدن شما را برای سوزاندن چربی های بیشتر افزایش می دهد. زمانی که روزه می گیرید، هورمون رشد افزایش می یابد که به سوزاندن کالری کمک می کند.

4. چربی بیشتری می سوزانید که به معنی کاهش وزن است. از آنجایی که شما کمتر غذا می خورید و کالری کمتری دریافت می کنید، بدن شما به چربی بدن تبدیل می شود تا برای انرژی بسوزاند به جای اینکه انرژی را از غذایی که در غیر این صورت به طور منظم خورده می شود، در صورتی که روزه داری متناوب مصرف کنید، تبدیل می شود. این همچنین به این معنی است که بدن شما توده عضلانی بدون چربی بیشتری را نشان می دهد. یک نکته جانبی، اگر حدود 16 ساعت ناشتا هستید، بدن شما در حال مصرف چربی بدن است.

5. همچنین می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

• گلوکز کمتر در خون و سطح انسولین بهتر

• التهاب کمتر

• محافظت در برابر بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، آلزایمر و سرطان ها

چگونه شروع کنیم

قبل از شروع روزه داری بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. با این حال، می توانید با انتخاب روزی برای حذف صبحانه شروع کنید. می توانید به جای صبحانه آب یا چای میل کنید. همانطور که پیشرفت می کنید، سعی کنید با حذف ناهار بیشتر پیش بروید. اگر احساس می کنید که نیاز به خوردن دارید یا احساس اضطراب می کنید، می توانید یک وعده غذایی با اندازه معمولی مصرف کنید.