فلش بک: بایدن کمبود غذا در دوران ترامپ در سال 2020 را به دلیل “فقدان رهبری” مقصر دانست.


رئیس جمهور جو بایدن به دلیل انتشار تصاویری از مبارزات انتخاباتی 2020 در فضای مجازی مورد انتقاد قرار گرفته است ، که در آن کمبود غذا را دلیل ناکامی رهبری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا می داند.

بایدن ، نامزد وقت انتخابات ریاست جمهوری در مه 2020 ، در حالی که ترامپ را مسئول کمبود غذا در زندان های کرونا می دانست ، گفت: “ما با کمبود غذا مشکلی نداریم-ما دارای مشکل رهبری هستیم.”

بهترین خانه های سفید با شبکه های رسمی تماس با تورم ، س Qالات در زنجیره های پزشکی “موضوعات کلاس بالا”

بایدن گفت: “ما غذای زیادی داریم.” اضافهبه “شما شخم زده اید. شما گاوها و خوک ها را تخریب می کنید. آنها آنجا مطمئن هستند که هزاران گالن شیر به زمین می ریزند. این کمبود غذا نیست. این فقدان رهبری است- فقدان رهبری.”

بایدن افزود که اگر در آن زمان رئیس جمهور بود ، “به دولت دستور می داد که از کشاورزان غذا بخرد و به بانک های مواد غذایی بفرستد” و ترامپ “این کار را نکرد”.

تاکر کارلسون: تورم یک مشکل موقتی نیست ، واقعی است و در اینجا است

“من از صنعت مهمان نوازی برای کمک به رساندن غذا به نیازمندان استفاده می کنم و به میلیون ها کارگر بیکار کمک می کنم تا به کار و کار خود بازگردند … این علم موشک نیست. این رهبری است.”

کاربران شبکه های اجتماعی بایدن را به دلیل اظهارات مکرر به عنوان تورم مورد انتقاد قرار دادند رشد کرده است بالاترین میزان در 13 سال گذشته ، در حالی که قیمت مواد غذایی برای کالاهای اساسی افزایش یافته و قفسه های برهنه گسترده تر شده است.

“چه کسی می دانست جو بایدن در سال 2020 پیش بینی می کند که در سال 2021 چه اتفاقی می افتد؟” یک کاربر توییتر نوشت در حالی که دیگری با طعنه ، “این خوب است.”

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

هشتگ توییتر #EmptyShelvesJoe روز پنجشنبه در توییتر رواج داشت زیرا مشکلات زنجیره تامین دولت بایدن را مجبور کرد اعتراف کردن این نمی تواند تضمین کند که آمریکایی ها بسته های کریسمس خود را به موقع دریافت کنند.

یکی از کاربران توییتر می گوید: “من فقط به دنبال خرید غذا رفتم … دوباره … با تشکر از #EemptyShalvesJoe من واقعاً دوست دارم هر روز برای یافتن آنچه در یک سفر انجام می دادم بروم.” نوشت همراه با یک هشتگ و یک عکس از قفسه های تقریبا خالی در فروشگاه مواد غذایی.

اختلال در زنجیره تامین تلاش ها برای تقویت اقتصاد ایالات متحده در طول همه گیری کووید -19 را مختل کرد. کمبود مواد اولیه کلیدی مورد نیاز برای ساخت و ساز و قطعاتی مانند نیمه هادی ها وجود دارد و کمبود نیروی کار باعث ازدحام در بنادر اصلی شده است.

چندین شرکت بزرگتر متوجه هزینه های بیشتر مربوط به تدارکات و اختلال در عملکرد عادی خود شده اند. این مسائل همچنین مصرف کنندگان را به شکل قفسه های خالی و قیمت های بالاتر تحت تاثیر قرار داد و این ترس را ایجاد کرد که کاهش هزینه ها باعث کند شدن روند بهبود اقتصاد شود.

قیمت مواد غذایی ماه گذشته 0.9 jump افزایش یافت و اکنون 4.6 a در سال در شاخص افزایش یافته است. قیمت گوشت ، مرغ ، ماهی و تخم مرغ افزایش یافته است 10.5 درصد امسالو قیمت گوشت گاو 17.6 درصد افزایش یافت. میوه و سبزیجات 3 درصد افزایش یافت.

برای آمریکایی هایی که به طور متوسط ​​سالانه 70 هزار دلار درآمد دارند ، تورم آنها را مجبور کرده است ماهیانه 175 دلار دیگر برای غذا ، گاز و مسکن هزینه کنند. گزارش نیویورک پست هفته گذشته به نقل از مارک زندی ، اقتصاددان ارشد در مودیز آنالیتیکس.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در اوایل هفته جاری گفت که “چالش های زنجیره تامین” اجتناب ناپذیر است.

تالیا کاپلان و توماس برابی از فاکس نیوز در تهیه گزارش مشارکت کردند

دیدگاهتان را بنویسید