فرماندهان نظامی جهاد اسلامی را ترور کردیم


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ تل آویو ضمن تکذیب کشته شدن چند تن از فرماندهان شاخه نظامی “سرایا القدس” جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه، مدعی شد که آنها کشته شده اند.

عود بسیوک، مسئول عملیات وزارت جنگ رژیم صهیونیستی تصریح کرد: از روز گذشته در یک سلسله حملات هدفمند، بالاترین فرماندهان نظامی جهاد اسلامی را در غزه و عملیات برکنار کردیم و روزی دیگر نیز خواهد بود. ادامه هید.”

به گزارش سایت “تایمز اسرائیل”، بسیوک در یک کنفرانس مطبوعاتی در تل آویو اظهار داشت: این سازمان (جهاد اسلامی) با پرتاب موشک هدایت شونده ضد تانک برای کشتن غیرنظامیان، اقدام به حمله مرگبار به غیرنظامیان و سربازان اسرائیلی کرد. سربازان.”

وی در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: یک زنجیر [از مقامات جهاد که به دنبال] ما حمله کردیم و اجرای این حمله را خنثی کردیم. بر اساس اطلاعاتی که داریم.. [خالد منصور] همراه با دیگران حذف شد. تمامی فرماندهان ارشد شاخه نظامی جهاد اسلامی در غزه کشته شدند.

این در حالی است که شهادت «خالد البطش» از اعضای ارشد جهاد اسلامی «خالد منصور» فرمانده تیپ جنوبی سرایا القدس تایید نشده است.

ساعتی پیش ارتش اسرائیل اعلام کرد که در حمله ای به خانه یکی از فرماندهان نظامی جهاد اسلامی به نام احمد المدل کشته شده است، اما برخی رسانه های فلسطینی می گویند این ساختمان خانه المدل نیست.

سرایا القدس دقایقی پیش با تایید حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خانه المدلل، از شهادت «زیاد المدلل» پسر احمد المدلل خبر داد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه دور جدیدی از حملات خود را تحت عنوان «عملیات طلوع» به نوار غزه آغاز کردند که طی آن یکی از فرماندهان ارشد جنبش «سرایا القدس» شاخه نظامی اسلام‌گرای فلسطینی جهاد کشته شد و 9 نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله به شهادت رسید.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. سرایا القدس به همین مناسبت اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از 100 موشک به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

وزارت بهداشت نوار غزه بامداد یکشنبه اعلام کرد از آغاز عملیات جدید رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکنون 24 فلسطینی از جمله 6 کودک کشته و 203 نفر زخمی شده اند.

کابینه امنیتی-سیاسی رژیم موقت صهیونیستی همچنین در نشستی در مقر وزارت جنگ در تل آویو، ادامه عملیات و حملات بعدی به نوار غزه را بررسی کرد.