غیرت اربعینی مردم سمنان/به عشق امام حسین آمده ایمساعت: 16:57
تاریخ انتشار: 1301/06/26
کد خبر: 1897878

پیاده روی جاماندگان اربعین اجتماع مردمی نوعی راهپیمایی است که در بسیاری از شهرهای کشورمان برگزار می شود. در این مراسم افرادی که نمی توانند در روز اربعین پیاده راهی کربلا شوند مسیرهای مشخص و از پیش تعیین شده شهر خود را طی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش مرات؛ همه ساله خیل عظیمی از مشتاقان مکتب اهل بیت (علیهم السلام) در ایام اربعین از مرزهای زمینی و هوایی برای زیارت راهی کربلا می شوند.

در سال های اخیر با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و اعمال محدودیت های اجتماعی و بهداشتی، برگزاری این همایش بین المللی با محدودیت های زیادی مواجه شده است. اما امسال در شرایطی که تعداد مبتلایان کاهش یافته است، با توافقات انجام شده با کشور عراق، بار دیگر امکان برگزاری راهپیمایی بزرگ عاشقان حسین (ع) فراهم شد و مورد استقبال 20 نفر قرار گرفت. میلیون نفر.


علاوه بر حضور پرشمار مردم کربلا در روز اربعین، جمع آوری و راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در استان های مختلف کشور برگزار می شود که نمی توان آن را با حضور پرشمار مردم در پیاده روی اربعین مقایسه کرد. از نظر سنجش اما از نظر زنده نگه داشتن مکتب عاشورا و اثبات «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» شایسته اقدام و توجه ارزشمند است.

مردم سمنان در هفته های گذشته با برپایی موکب های متعدد در سطح شهر میزبان زائران و مسافران کربلای مالی بوده اند. اکنون در صدد پذیرایی از شرکت کنندگان در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در سمنان کمر هستند و در قالب موکب های فرهنگی و خدماتی، خود را وقف اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ عاشورایی می کنند.


زینب حبیبی از دیگر افرادی که در راهپیمایی سمنان شرکت کرده بود به همراه فرزند خردسالش آمد. وی تصریح کرد: تنها دلیل حضورم در موکب عشق به امام حسین (ع) است و دوست دارم فرزندم از ابتدا با این عشق و فرهنگ بزرگ شود.

اکرم راوشی یکی دیگر از شهروندان سمنانی که به تازگی از سفر کربلا بازگشته است، گفت: با وجود اینکه در مسیر کربلا پیاده روی کردم، به نظرم حضور مردم در پیاده روی روز اربعین پیام مهم سیاسی دارد. و دین، و نباید او در خانه نشست.

وی افزود: حضور موکب ها در این مسیر یادآور پیاده روی اربعین در عراق است و به ویژه موکب های فرهنگی تجربه معنوی خوبی است.


مرد جوانی که خواست نامش فاش نشود در حال تمیز کردن و واکس زدن کفش های راهپیمایان بود. فرمود: به عشق اباعبدالله(ع) و عزت عزیزانش در این راه هستم و خدمت می کنم.

روح الله رضاییان با بیان اینکه نزدیک به 8 سال است که در ایام محرم به صورت خانوادگی عزاداری امام حسین (ع) را برپا می کنیم و نزدیک به 8 سال است که با اهل بیت عزاداری می کنیم و موکب خود را سازماندهی کرده ایم. .


آقای رکنیخا خادم مسجد ابصی صالح شهرستان سمنان در موکب منتظران ابصی صالح (ع) تسلیت حسینی; وی خاطرنشان کرد: می خواهم امروز و این لحظه بین الحرمین باشم، اما اکنون نمی توانم زیارت کنم، اینجا مشغول خدمت به عاشقان امام حسین هستم.

سیده همتی معاون امور بانوان و خانواده استانداری سمنان و مسئول کمیته آموزشی و فرهنگی خانواده و بانوان ستاد شهری استان سمنان در گفت و گو با خبرنگار مرآت اظهار داشت: نقش و رسالت مهم کمیته آموزشی و فرهنگی خانواده برعهده خانواده است. ستاد بانوان و بانوان شهرستان در این استان موکب های زیادی در طول مسیر با همکاری ستاد هماهنگی کمیته آموزشی و فرهنگی خانواده و حوزه علمیه بانوان استان سمنان، موسسه تبلیغات اسلامی، سه شنبه های مهادوی، شمیم ​​عطار جهور منجی مؤسسه و مؤسسه فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان، حضرت زینب و حاج زمانه قاسم موکب دختران و خانواده حسینی را بر عهده داشتند. .


معاون امور بانوان و خانواده استانداری سمنان در ادامه بیان کرد: موکب دخترانه حاج قاسم که به بانوان جوان از مردان جوان اختصاص دارد، یک موکب فرهنگی در زمینه های مختلف با موضوعات قصه گویی، حجاب و عفاف است. همچنین موکب خانواده حسینی با همکاری حوزه علمیه و دانشگاه علوم پزشکی جهت تحکیم بنیان خانواده و ارتقای باروری با حضور متخصصان متدین و مامایی.

انتهای پیام/