غزه/ 10 فلسطینی در بمباران جنگنده های رژیم صهیونیستی کشته و 80 نفر زخمی شدند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در پی آغاز عملیات نظامی جدید رژیم موقت صهیونیستی علیه نوار غزه از شامگاه جمعه، رسانه های محلی نیز بامداد شنبه از ادامه حملات غیرانسانی به این منطقه خبر دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد شنبه از حمله هواپیماهای این رژیم به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه خبر داد.

سخنگوی نظامی رژیم کودک کش اسرائیل از حمله هواپیماهای جنگی این رژیم به اهداف جنبش مقاومت جهاد اسلامی در نوار غزه خبر داد.

ساعتی بعد خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد: متجاوزان مسجد ابوحنیفه در شرق جبلیه در شمال نوار غزه را هدف حمله موشکی قرار دادند.

در این گزارش آمده است: جنگنده های اسرائیل زمین های کشاورزی نزدیک مسجد الانصار در بیت لاهیه در شمال نوار غزه را با دو موشک بمباران کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین نیز گزارش داد: این حمله در حوالی دانشگاه قدس در شمال بیت لاهیه در نوار غزه صورت گرفت و جنگنده های رژیم اشغالگر پایگاه فجر گروه های مقاومت در غرب خان یونس را هدف قرار دادند.

منابع فلسطینی می گویند یگان های ضد هوایی وابسته به گروه های مقاومت در نوار غزه به سمت هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی شلیک می کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی کشتار کودکان با انتشار تصاویر پهپاد مدعی حمله به چندین سایت تسلیحاتی جنبش مقاومت جهاد اسلامی شد.

با این حال، تل آویو در بیانیه ای اعلام کرد که از 100 موشک و موشک شلیک شده توسط جنبش جهاد اسلامی از نوار غزه، تنها 40 فروند توسط سامانه های پدافندی گنبد آهنین رهگیری و مابقی به پایگاه های رژیم صهیونیستی اصابت کرده است.

از سوی دیگر تعداد زیادی از مبارزان فلسطینی در اردوگاه «جنین» در کرانه باختری با شعار «یا نخل یا حبیب، کف دست تل آویو» را به دبیرکل جهاد اسلامی تشویق کردند. نهضت مقاومت «زیاد النخله» دستور تیراندازی را صادر کرد. برای صادرات موشک به تل آویو.

به گزارش خبرگزاری شهاب به نقل از اورژانس رژیم صهیونیستی، تاکنون حداقل 8 شهرک نشین صهیونیست با جراحات مختلف به بیمارستان های آسوتا و برجلایی منتقل شده اند.

همزمان سخنگوی وزارت بهداشت نوار غزه به «الجزیره» گفت: حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به غزه 10 شهید و 75 زخمی برجای گذاشت. بیشتر مجروحان که زن و کودک هستند در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و حال برخی از آنها وخیم است.

شرکت توزیع برق نوار غزه نیز اعلام کرد: یکی از خطوط برق تغذیه کننده نوار غزه بر اثر حملات تجاوزکارانه صهیونیست ها آسیب دید.

رسانه های عبری با انتشار این فیلم نوشتند صدها شهرک نشین صهیونیست از ترس موشک های مقاومت در حال فرار از مناطق نزدیک نوار غزه هستند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه دور جدیدی از حملات خود را به نوار غزه آغاز کردند و طی آن «تیسیر الجباری» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین را به شهادت رساندند. . و نه نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله بودند.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. سرایا القدس به همین مناسبت اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از 100 موشک به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

کشورها و سازمان های مختلف بین المللی با محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، جامعه جهانی را به اقدام در حمایت از فلسطینی ها فراخواندند.