غذا خوردن دوستانه بای پس معده: طالبی و خربزه

بسیاری از بیماران بای پس معده گزارش می دهند که خربزه یکی از ساده ترین میوه ها برای لذت بردن بعد از جراحی است. خربزه به طور کلی قند طبیعی کمی دارد، طعم آن رسیده و به راحتی قابل هضم است. آنها سرشار از ویتامین C، ویتامین A، پتاسیم، ویتامین B6، فولات و فیبر رژیمی هستند.

نحوه انتخاب و ذخیره سازی

کلید خرید یک خربزه با کیفیت این است که خربزه ای رسیده پیدا کنید. اگر با کف دست به خربزه بکوبید و صدای توخالی شنیدید، خربزه گذشته است رسیده است. خربزه ای را انتخاب کنید که به نسبت اندازه اش سنگین به نظر می رسد و خربزه ای که کبودی یا لکه های بیش از حد نرم نداشته باشد.

خربزه و بیماری ناشی از غذا

به دلیل افزایش حساسیت به غذاها و بیماری های ناشی از غذا، بیماران بای پس معده باید اقدامات احتیاطی شدید در مورد ایمنی مواد غذایی را انجام دهند. این دستورالعمل‌های ساده را دنبال کنید تا میوه‌های خود را تازه و ایمن نگه دارید.

هنگام خرید خربزه های برش خورده، مطمئن شوید که در یخ دفن شده اند یا در یخچال قرار داده شده اند، نه فقط روی یخ. خربزه برش نخورده نیازی به نگهداری در یخچال ندارد.

قبل از برش، سطح خارجی خربزه باید با آب آشامیدنی شسته شود تا کثیفی سطح آن از بین برود.

دستها و کلیه وسایل و ظروف (تخته برش، چاقو و غیره) باید کاملاً با آب گرم و صابون شسته شوند و آبکشی شوند.

خربزه های بریده شده باید در دمای 41 درجه فارنهایت یا کمتر در یخچال نگهداری شوند.

خربزه های برش خورده را می توان بدون یخچال به مدت حداکثر 4 ساعت (مانند یک برانچ، پیک نیک یا بوفه) سرو کرد. در پایان آن زمان، خربزه باقی مانده باید دور ریخته شود.

چند ایده سرویس سریع:

مقداری آب گازدار به آب طالبی تازه فشرده اضافه کنید تا در ماه های گرم سال یک نوشیدنی با طراوت لذت بخش داشته باشید.

در مخلوط کن یا غذاساز، طالبی و هلوهای نرم پوست کنده را پوره کنید تا سوپ سرد خوشمزه درست کنید. آب لیمو و شیرین کننده را (به مقدار کم) به طعم اضافه کنید.

برش های طالبی را با ماست و نعناع خرد شده روی آن قرار دهید.

خربزه ها را از وسط به صورت افقی برش دهید، دانه ها را بردارید و از نصف آن به عنوان سبد استفاده کنید تا سالاد میوه را در آن سرو کنید.