غذاهای گیاهی – راهنمای غذای خوب

غذاهای گیاهی

دلایل مختلفی برای روی آوردن مردم به گیاهخواری وجود دارد. ممکن است یک انتخاب شخصی باشد، ممکن است به دلایل سلامتی باشد یا ممکن است برای کاهش وزن باشد. و البته هرکسی نظرات و عقاید خود را در این مورد دارد.

رژیم های کم کربوهیدرات بسیار محبوب هستند، اما باید با احتیاط انجام شوند. اگر مادرتان تا به حال به شما گفته است “همه چیز در حد اعتدال” احتمالا حق با او بوده است! اصطلاح “کم کربوهیدرات” یک تعمیم بزرگ است. بسیاری از رژیم‌های غذایی بر انتخاب نوع مناسب کربوهیدرات برای کاهش وزن تکیه می‌کنند و صرفاً تمام کربوهیدرات‌ها را کاهش نمی‌دهند. شما متوجه خواهید شد که کربوهیدرات های “خوب” وجود دارند که به اندازه کربوهیدرات های “بد” وزن ندارند. بدن شما برای زنده ماندن به کربوهیدرات های پیچیده نیاز دارد، بنابراین اجتناب از کربوهیدرات های تصفیه شده ایده خوبی است. برای رژیم غذایی کم کربوهیدرات باید غذاهای مناسب برای خوردن پیدا کنید.

ترکیب گیاهخواری با رژیم کم کربوهیدرات ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد، زیرا این امر در مورد افراد زیادی در سراسر جهان ثابت شده است. و تعجب خواهید کرد که واقعا چقدر ساده است.

بنابراین اگر قبلاً رژیم غذایی کم کربوهیدرات داشته اید، ممکن است به عنوان یکی از بهترین چیزهایی که تا به حال برای شما اتفاق افتاده است شروع شده باشد. شما یک متخصص رژیم غذایی داشتید که به شما گفته بود به اندازه دلخواه گوشت، تخم مرغ و پنیر بخورید. می‌توانید به هر رستورانی بروید، بزرگ‌ترین استیکی را که آن‌ها عرضه می‌کردند سفارش دهید و از آنجایی که هیچ نان، سیب‌زمینی یا چیپس نمی‌خوردید، لازم نیست در مورد دسر احساس گناه کنید! اما اکنون این تازگی از بین رفته است و نمی توانید با ایده دیگری از گوشت خوک، املت یا تکه پنیر روبرو شوید! اگر این شما هستید پس نگران نباشید، راهی وجود دارد که کربوهیدرات های خود را کم و روحیه خود را بالا نگه دارید. چرا صبحانه، ناهار و شام استیک را با یک غذای گیاهی کم کربوهیدرات جایگزین نکنید؟

خیر، برای خوردن غذاهای گیاهی نیازی به مجوز خاصی ندارید و نیازی به در آغوش گرفتن درختان، پوشیدن صندل، سوزاندن عود یا زمزمه ندارید. احتمالاً قبلاً هر روز غذاهای گیاهی مانند آجیل، میوه و سبزیجات می خورید. حالا اگر بتوانید برخی از آن غذاهای گوشتی را با یک گزینه گیاهی حذف کنید، این رژیم گیاهی کم کربوهیدرات را راحت تر از آنچه فکر می کردید خواهید یافت.

بسیاری از مردم بر این باورند که گیاهخواران رژیم غذایی محدودی دارند. تعجب خواهند کرد! سبزیجات، میوه ها و غذاهای دیگر زیادی وجود دارد که می توان آنها را با هم ترکیب کرد تا بهترین غذایی را که تا به حال چشیده اید ایجاد کنید. می‌توانید جایگزین‌های گوشتی را پیدا کنید که ظاهر، احساس و طعم واقعی را نیز دارند. تعجب نکنید اگر بهترین دوستتان به شما بگوید که فقط پس از اینکه شامی الهی را به شما داد که شما نمی‌دانستید گیاهخوار است، به غذاهای گیاهی کم کربوهیدرات تغییر داده است! و حتی صندل هم نپوشیده است!

اطلاعاتی در مورد غذاهای گیاهی – راهنمای غذای خوب

رژیم لاغری سریع